11 ознак, коли відносини носять хворобливий характер
06.06.2019 295 0 newsdaily.org.ua

11 ознак, коли відносини носять хворобливий характер

В закладки

11 ознак, коли відносини носять хворобливий характер

Любов – це прекрасне почуття, але іноді воно засліплює людей, заважає їм тверезо сприймати партнера, усвідомлювати, що він неідеальний. А адже це згубно відбивається на стосунках пари в цілому. Якщо не помічати недоліки, не обговорювати їх, то людина продовжить вести себе подібним чином, і з часом ви усвідомлюєте, що пора обірвати зв'язок і попрощатися.

Відносини – велика праця, можливо, за деяких людей і варто боротися: якщо вони, звичайно, будуть готові стати краще для вас. В іншому випадку – ні до чого хорошого це не призведе. Отже, які ж ознаки нездорових відносин? Коли варто бити на сполох?

Партнер не хоче спілкуватися з вашими рідними та друзями

Він може не говорити про це прямо, але робить все можливе, щоб уникнути спілкування: відкладає зустрічі, скасовує їх. Це вже тривожний сигнал, адже якщо партнер налаштований на ваш рахунок серйозно, він не буде проти познайомитися з вашими близькими.

Поливає брудом своїх колишніх коханих

По-перше, це елементарно негарно з його боку. Раз вони зустрічалися, то були почуття, має залишитися як мінімум повагу до колишнього партнера. По-друге, навіть якщо ваша друга половинка звинувачує у всьому колишніх, винні завжди обидві сторони. Як би він не переконував вас в зворотному, не виправдовував себе, він повинен нести відповідальність за минуле, знаходити у всьому корисний урок і відпускати образи.

Читайте також: 10 речей, яких краще уникати в поганому настрої

Не може визнати свої помилки і просити прощення

Якщо він виправдовується тим, що не вміє це робити, не варто зводити проблему на «ні». Будь-яка доросла людина повинна нести відповідальність за всі свої дії, особливо – за помилки та проступки. Людям потрібно просити вибачення у того, кого вони скривдили, визнавати свою провину, адже з часом все стане тільки гірше: людина буде вважати, що він завжди прав.

Не поважає вашу свободу, коло спілкування і вас як особистість

Ви – особистість зі своїм колом спілкування, інтересами, роботою, друзями і мріями. Ваш партнер не повинен придушувати у вас індивідуальність, негативно ставитися до того, що у вас є свій, окремий світ. Коли він спонукає вас відмовитися від себе, своїх хобі і т. д., це говорить про те, що людина думає лише про себе. Він не поважає вашу свободу, особисті кордону і поступово перестане цікавитися вашим думкою. Щоб припинити це, поговоріть з ним відверто про те, що вас хвилює.

Читайте також: Дієві настанови для шлюбу, що тріщить по швам

Приховує, як проводить свій час і на що витрачає гроші

Звичайно, ніхто не зобов'язаний один перед одним звітувати, але все ж дивно, якщо партнер приховує від вас такі речі. Зазвичай партнери діляться один з одним навіть всякими дрібницями. Але якщо такого немає, це може означати, що між парою стався розлад. Немає нічого краще розмови: проясніть ситуацію, адже, можливо, все не так уже й страшно.

Виставляє вас «ненормальним»

Є люди – маніпулятори. Їм подобається керувати іншими, навіть своїми близькими і коханими. В психології існує термін для тих, хто примушує оточуючих до самознищенню – газлайтинг. Якщо ваш партнер змушує вас сумніватися в об'єктивності свого сприйняття, у своїй адекватності, це призведе до проблем у психіці (у вас). Причому його психологічні насильство може мати приховану форму: він вживає «м'які формулювання», натякаючи, що ви любите перебільшувати, робите з мухи слона, не так зрозуміли його і т. д. Довіряйте в першу чергу собі.

Читайте також: Топ-7 фраз, яких варто уникати в розмовах з чайлдфрі

Дозволяє собі публічно над вами насміхатися

Коли ви жартуєте один над одним наодинці, роблячи це люблячи, це одна справа. Але коли партнер висміює вас при всіх, розкажіть йому про свої почуття: про те, що вас його слова поранили. Якщо саркастичные зауваження тривають, і молодий чоловік вас не почув, задумайтеся: а чи потрібні відносини з людиною, яка знущається над вами і не піклується про ваші почуття?

Агресивний з іншими людьми

Ви помічаєте, що ваш партнер змінюється, коли починає спілкуватися з іншими. Необов'язково з родичами: з продавцем, паркувальником і т. д. З вами – він милий і приємний, а з іншими проявляє грубість, агресію. Вся справа в тому, що вам ця людина хоче сподобатися, він буде добрим (до пори до часу) і приховає свою справжню сутність, лише б не втратити вас. Але правда все одно випливе назовні. Головне, щоб не було пізно (наприклад, коли ви одружилися, або навіть завели дітей).

Читайте також: Корисні поради про ідеальний батьківство у вік технологій

Постійна критика, претензії і звинувачення

Якщо партнер постійно вас в чомусь звинувачує, критикує ваші дії, слова, вам буде важко з ним побудувати здорові відносини. Сварки і конфлікти трапляються у кожної пари, але важливо вміти з ними справлятися: визнавати провину, виносити щось корисне з ситуації, йти на компроміс. Але якщо цього немає, а ваша друга половинка дозволяє собі постійні причіпки на вашу адресу, то ви навряд чи зможете знайти з ним щастя.

Ваш партнер завжди злий і чимось незадоволений

Незважаючи на те, що багато люди щодня стикаються зі стресовими ситуаціями, це не дає їм право зганяти свою злість на близьких. Доросла людина повинна вміти контролювати свої емоції, не вихлюпувати негатив на оточуючих. Якщо ж у вашого партнера це увійшло в звичку, важко уявити, як він буде вести себе через 5-10 років. Адже часом агресія проявляється не тільки в словах, але і діях.

Залежний від гаджета

Закохані часто навіть забувають про соцмережах. Але коли людина не може відірватися від свого телефону, зависає в ньому годинами, то тут закрадається сумнів: а чи справді йому цікава його партнерка? Гірше всього, якщо друга половинка не дозволяє користуватися своїм гаджетом, або спочатку щось на ньому перевіряє, а вже потім віддає телефон. Можливо, партнер щось приховує від вас?

Читайте також: Ефективні звички залишатися щасливими постійно

9 ознак, що вам більше не потрібно берегти ці стосунки
© Nathalie Vesty/Flickr Ніхто не казав, що стосунки – це просто. Навіть у найсильніших та гармонічних пар трапляються конфлікти, непорозуміння. Закоханим Часто вдається
8 важливих моментів, на які варто звертати увагу в нових відносинах
© nd3000/IStock Починаючи будь-які нові відносини, ви йдете на ризик, так як не знаєте, чого чекати від партнера. У кожного з нас є свої примхи і недоліки. З чим ми
14 ознак, що відносини на межі розриву
©Vasyl Dolmatov/iStock Іноді тріщина у відносинах може бути непомітною, але з часом вона дає про себе знати і партнери розлучаються. Сьогодні ми розповімо вам про
14 причин розлучитися з партнером, навіть якщо він говорить про любов до вас
© fizkes/iStock Часто люди намагаються врятувати відносини і сподіваються, що все зміниться. Але є речі, на які не можна закривати очі. Marie Claire розповідають причини
8 головних ознак щасливих і міцних відносин
©GeorgeRudy/IStock Закохуючись, люди часто перестають бути об'єктивними і не помічають очевидних речей у своєму партнері. Багато хто не роблять це навіть через кілька