Як отримувати задоволення від марафонів і навіщо вони взагалі потрібні
23.06.2019 95 0 newsdaily.org.ua

Як отримувати задоволення від марафонів і навіщо вони взагалі потрібні

В закладки

Як отримувати задоволення від марафонів і навіщо вони взагалі потрібні

Захоплення спортом – невід'ємна частина нашого життя. Для когось- це разова акція, для інших – постійна праця і робота над собою. Щоб розбавити прості вправи і зробити свої заняття більш цікавими, прихильники здорового способу життя часто беруть участь у спортивних марафонах.

Зараз цей напрямок стало дійсно дуже популярним. Кожен рік у світі проходять сотні марафонів з мільйонним кількістю учасників. Цікаво, що взяти участь може кожен, незалежно від фізичної підготовки. Потрібно просто підібрати для себе зручну локацію і правильну дистанцію.

Вміст матеріалу

У чому користь марафонів

Головна складова марафонів – це біг. Дуже складно брати участь у таких заходах без попередньої підготовки, адже мова йде про фізичних навантаженнях. Але якщо ви правильно підготувалися до забігу, то легка пробіжка з оптимальним ритмом і дистанцією піде тільки на користь вашому здоров'ю. А регулярні заняття допоможуть тримати тіло в тонусі і дихальну систему.

Для постійних учасників такі заходи починають набувати також спортивний інтерес. Час пробігу завжди фіксується. Учасники, які зайняли призові місця, отримують медалі і нагороди. Крім того, перемога в марафоні дає можливість потрапити на інші спортивні змагання професійної ліги.

Часто участь у марафонах беруть співробітники різних компаній. Тоді додатково можна визначити переможця маленького колективу.

Крім фізичних навантажень марафони мають інші корисні функції. Наприклад, багато заходи мають благодійну місію. Так, гроші, зібрані за реєстрацію в марафонах, перераховують лікарням, дитячим будинкам або на реалізацію проектів інклюзивних.

Також варто відзначити туристичну складову таких заходів. Адже марафон – це дійсно короткий гід по головним визначним пам'яткам міста. Зазвичай, маршрути яких проходять саме по центральних вулицях і захоплюють багато цікаві локації. Тому, якщо у вас немає багато часу на довгі подорожі – можна спокійно поєднувати корисне з приємним і під легку пробіжку насолоджуватися архітектурою нових міст.

Марафони стали відмінною спортивною традицією для багатьох сімей. Це допомагає відволіктися від рутинних проблем, стати однією командою, разом подолати труднощі і зробити добру справу. Тому якщо ви ще не спробували себе в цьому занятті, зараз вдалий час, щоб почати. Адже якраз відкрився біговий сезон по всьому світу. В Україні також відбудеться багато цікавих заходів.

Популярні європейські марафони

Почнемо наш гід з найпопулярніших європейських заходів. Вони завжди дуже масштабні і запрошують тисячі учасників з різних країн. Реєстрацію на такі забіги часто відкривають за рік до початку марафону, а кількість місць може бути обмежено.

Завжди краще заздалегідь вивчити програму заходу, а також подбати про квитки та проживання в іншій країні. Адже для європейських міст марафон – це завжди велике свято, яке приваблює не тільки спортсменів, але і багатьох туристів.

  • Virgin Money London Marathon

Лондонський марафон – один з найпопулярніших забігів в Європі. Захід проводиться щорічно, починаючи з 1981 року. Забіг входить в лігу World Marathon Majors, у складі якої шість найбільших марафонів зі всього світу. Маршрути проходять в Токіо, Бостоні, Лондоні, Берліні, Чикаго і Нью-Йорку. Лондонський марафон 2019 року пройде 28 квітня, традиційно в останню неділю місяця. Дистанція забігу становить 42 кілометри. В цьому році реєстраційний внесок коштував 80 фунтів.

Офіційний сайт заходу

  • Marathon International de Paris

Це традиційний паризький щорічний марафон, який проходить у Франції з 1896 року. Вперше забіг був організований на честь перших Олімпійських ігор та з тих часів не втрачає своєї популярності. Забіг починається на Єлисейських полях, а подальший маршрут охоплює головні визначні пам'ятки міста. У цьому році фестиваль пройшов в середині квітня, дистанція – 42 кілометри. Але організатори вже готуються до наступного забігу, він відбудеться 5 квітня 2020 року. Реєстрація також відкрита, вартість участі 90-270 євро, в залежності від формату участі.

Офіційний сайт заходу

  • BMW Berlin-Marathon

Берлінський марафон є одним з найбільш престижних і масових забігів у світі. Він також входить в шістку марафонів World Marathon Majors. Щорічно забіг проходить в останню неділю вересня, в цьому році – 29 вересня. Дистанція марафону-42 кілометри, під час якої можна буде побачити найвидатніші берлінські локації. А фінішувати учасники будуть, пробігаючи через Бранденбурзькі ворота. Вартість участі у берлінському марафоні 2019 – 108 євро.

Офіційний сайт заходу

  • Volkswagen Prague Marathon

Це ще одне щорічне спортивне захід, який привертає до Праги багато відвідувачів. Тим більше в цьому році відбудеться ювілейний 25-й забіг. Захід триватиме два дні 4 та 5 травня. Учасники забігу будуть мати можливість пробігти 42 кілометри по старому місту, насолодитися місцевою архітектурою і навіть перетнути річку Влтава. Квитки на участь у цьому марафоні стоять 60-175 євро.

Офіційний сайт заходу

  • Budapest Marathon

Марафон в Будапешті – це підходящий варіант для тих, хто хоче вперше взяти участь у міжнародному фестивалі. Справа в тому, що крім 42 кілометрів дистанції учасники також зможуть обрати більш короткі маршрути – на 30, 10 і навіть 5 кілометрів. Нинішній 34-й фестиваль пройде 28-29 вересня. Незважаючи на те, що маршрут забігу щорічно змінюється, він вважається одним з найбільш захоплюючих, і показує головні визначні пам'ятки. Вартість участі коливається від 11 до 100 євро, у залежності від довжини маршруту та категорії учасника.

Офіційний сайт заходу

Насправді, в Європі проводиться набагато більше марафонів і спортивних фестивалів. Їх організовують майже в кожному місті, і всі вони вже мають свою аудиторію. Відвідування таких масштабних забігів точно принесе багато емоцій. Крім того, є велика ймовірність, що ви будете приймати участь в забігу разом із справжніми професіоналами і спортивними зірками.

Популярні марафони в Україні

Україна також підхопила тенденцію проведення щорічних спортивних заходів. Починаючи з перших весняних місяців у різних містах країни проводяться різні марафони і полумарафоны. З кожним роком кількість учасників збільшується, створюються нові нестандартні маршрути, відкриваються цікаві локації.

©dolgachov/IStock
  • Гран-прі Нова пошта напівмарафон

Це один з найбільш масових марафонів по Україні. Він охоплює дев'ять міст: Запоріжжя, Суми, Черкаси, Одесу, Полтаву, Житомир, Чернігів, Львів та Миколаїв. Марафон триватиме від 27 квітня до 3 листопада. Переглянути дату проведення забігу в тому чи іншому місті можна на офіційній сторінці заходу. Будуть представлені дитячі та дорослі дистанції довжиною 42, 21, 10 і 5 кілометрів. Участь дітей у забігу безкоштовно, вартість реєстрації для дорослих 200-700 гривень, в залежності від довжини дистанції. Одна реєстрація діє на всі локації. Варто зазначити, що на початку квітня в Києві вже пройшов 9-й Nova Poshta Kyiv Half Marathon.

Офіційний сайт заходу

  • Wizz Air Kiev City Marathon

Цей київський марафон дозволить вам познайомитися з головними туристичними локаціями столиці. Відбудеться він 6 жовтня. Спортсмени зможуть пробігти 42 кілометри за гарним історичним вулицями Києва. Фінішувати учасники будуть на вулиці Хрещатик, звідки і починають свій забіг. Реєстрація на марафон триває, але ближче до марафону вартість зростає. Сьогодні квиток коштує 990 гривень. Всього в забігу візьмуть участь близько двох тисяч осіб.

Офіційний сайт заходу

  • Lviv Ultra Trail

Це перший в Україні міський ультра трейл, він пройде 10-11 травня. Маршрут цього забігу буде стартувати з серця міста – Площі Ринок, і буде продовжуватися в природних умовах на відкритій місцевості. Учасники зможуть вибрати цікаву для себе довжину маршруту, адже пропонуються дистанції на 73, 43, 23 і 9 кілометрів. Зареєструватися на захід можна до 10 травня, вартість участі залежить від дистанції – 15-45 євро. Кожен учасник буде мати електронний хронометраж, а в кінці отримає медаль і масаж.

Офіційний сайт заходу

  • Kyiv Euro Marathon

12 травня у столиці стартує четвертий марафон за підтримки Представництва ЄС в Україні. Маршрут забігу буде проходити вулицями Печерського, Голосіївського та Шевченківського районів Києва. Будуть доступні на дистанції 42, 21, 12 і 6 кілометрів. Крім того, перші в цьому році в рамках Kyiv Euro Marathon відбудеться змагання з скандинавської ходьбі на дистанції 6 кілометрів. Участь у марафоні візьмуть близько трьох тисяч учасників з різних країн. Вартість реєстрації дорослого учасника 600-700 гривень.

Офіційний сайт заходу

  • Color Run

Це самий веселий марафон, який пройде в Києві 2 червня. Під час такого заходу учасники отримують не тільки бігову футболку, але й пакет індійської фарби холі. Маршрути мають дистанцію всього 3 та 5 кілометрів. Зареєструватися на свято веселощів можна прямо зараз. До речі, чим ближче до заходу – тим вище ціна реєстрації. Сьогодні квиток на участь можна придбати за 550 гривень. Якщо вам не вдається потрапити на барвистий столичний фестиваль – не турбуйтеся. Аналогічний захід буде проходити у Львові, але вже 22 червня.

Офіційний сайт заходу

Як підготуватися до свого першого марафону

Перший марафон – це важливий крок, до якого варто підготуватися. Перш за все зверніть увагу на власне здоров'я. Щоб марафон дійсно приніс вам задоволення, ви повинні добре себе почувати, а не загинатися від болю в боці. Краще всього перед пробігом пройти медогляд, щоб розуміти, в якому стані знаходиться тіло. Виходячи з цього, вже приступати до тренувань.

©dolgachov/IStock

Якщо це ваш перший забіг, не варто кидатись у воду з головою. Почніть з маленьких дистанцій, адже для новачка навіть п'ять кілометрів – це непросте завдання. Головне бігти правильно і з користю для здоров'я. До початку марафону почніть невеликі тренування, вивчіть який темп бігу для вас оптимальний, обов'язково стежте за диханням, адже це важлива частина всього процесу. Перед стартом марафону також проведіть мінімальну розминку, щоб розрухати суглоби і м'язи.

Взуття повинна бути призначена спеціально для бігу, з правильним вагою і еластичністю підошви. Потрібно підібрати кросівки під свою стопу. Якщо ви новачок в цій справі – краще звернутися за допомогою. Крім того, на марафон не можна одягати абсолютно нову пару взуття. Раніше потрібно випробувати її в русі, зрозуміти, чи підходить вона вам.

Наступний крок до успішного марафону – це правильна спортивний одяг. Вона повинна бути зручною і еластичною. Найчастіше, це спортивні майки, футболки та шорти. Якщо на вулиці холодно, не варто одягати легкий одяг, краще – штани і кофту, які будуть зберігати тепло, але при цьому "дихати".

Найголовніша частина підготовки до першого марафону – це моральний настрій. Не варто обтяжувати себе думками про перемогу або якийсь рекорд. У перший раз ви повинні отримати задоволення від того, що відбувається, насолодитися атмосферою, містом і власними досягненнями.

 

Музичні фестивалі України: хто і чим порадує вітчизняних фанатів в 2019 році
Сезон музичних фестивалів офіційно вважається відкритим. Щорічно такі заходи збирають тисячі фанів і туристів, які приїжджають з усіх куточків країни і навіть світу, щоб
Чому материнство схоже на марафон реальні причини вважати себе в ньому чемпіонкою
© microgen/IStock Редактор ресурсу Mom.me Дана Хьюітт порівняла материнство з марафоном, і схожість вийшла на обличчя. На її думку, народити одну дитину або декількох —
Як варто тренуватися перед марафоном, якщо ви ніколи раніше його не бігали
©Pixabay/Pexels Якщо ви плануєте свій перший марафон, вам необхідна серйозна фізична підготовка. Портал Self розповідає, як початківцям бігунам тренуватися перед
Куди бігти: 30 найкращих марафонів у всьому світі, які варто підкорити
© Kikovic/iStock Без меж чи мовних бар'єрів, біг — це універсальний вид спорту, який дійсно може зблизити вас з оточуючими. Подібні заходи допомагають побачити силу
Всі марафони і полумарафоны України в березні 2019 року
Бігова цивілізація в Україні досить різна. Щомісяця тут проходять найрізноманітніші забіги для різних рівнів підготовки. Як правило, ціни на такі заходи досить помірні,
Події Києва: масштабний міжнародний фестиваль для фахівців індустрії краси
24-25 травня в Київ з'їдуться кращі б'юті-майстри з різних куточків світу, щоб взяти участь у крос-культурному фестивалі Viridiland. Загалом очікується понад 5 тисяч