Спільне батьківство: як баланс стосунків у сім'ї створює гармонію
26.03.2019 14 0 newsdaily.org.ua

Спільне батьківство: як баланс стосунків у сім'ї створює гармонію

В закладки

Спільне батьківство: як баланс стосунків у сім'ї створює гармонію

© Deagreez/iStock

Сучасне суспільство розвивається так швидко, що вже про народження дітей почали домовлятися. Людей, які зійшлися заради спільного виховання дитини, називають сородителями. Так і жити вони при цьому можуть як разом, так і окремо.

Безсумнівно сородительство у шлюбі більш розумний вибір, ніж без нього. Але ми розглянемо обидва варіанти, які допоможуть вам створити баланс відносин і гармонію в родині.

Вміст матеріалу

Що таке спільне батьківство?

© Deagreez/iStock

Якщо говорити зрозумілою мовою, то спільне батьківство передбачає ситуацію, коли 2 людини вибирають один одного за допомогою реклами в Мережі або на реальній зустрічі, щоб разом стати батьками їхньої майбутньої дитини. Разом вони будуть ростити та виховувати дитину, але жити, при цьому, окремо.

У разі вище ніяких відносин і любові між батьками немає. Але існують такі шлюби, коли пари живуть разом. У будь-якому варіанті, вони будуть присутні в житті дитини порівну, відповідати за нього і любити його.

Традиційне сородительство дозволяє обійти виснажливі процедури, такі як усиновлення, яке виключає біологічного батька в житті дитини, або ж донорство анонімність донорства сперми.

Спільне виховання дозволяє дитині народитися і зростати разом з двома батьками, які вирішили любити його, а не один одного. В результаті, їх відносини схожі на відносини розлучених батьків. Тільки без сварок і образ. Замість того, щоб вступити в шлюб і потім розлучитися, як більша половина подружніх пар, спільні батьки вирішують виховувати дитину, не змушуючи один одного вступати у відносини.

Як залучити чоловіка до спільного батьківства?

© Deagreez/iStock

Якщо розглядати термін «спільне батьківство» як поняття виховання дитини з законним чоловіком, то тут є свої нюанси.

Цей термін прийшов до нас із Заходу. Там, у варіанті шлюбу, він означає коли майбутній батько піклується про здоров'я дружини, разом з нею проходить курс підготовки до пологів. Він всіляко висловлює свою турботу і любов, наприклад, приклавши руку до живота дружини, пробує так спілкуватися з малюком. Також він присутній при пологах і відразу ж включається в догляд за дитиною.

У такій ситуації батько дитини буде винагороджений за доброту, розуміння і сталість, коли діти виростуть.

Але, що робити, якщо чоловік зовсім не хоче займатися батьківством? Наведемо кілька варіантів вирішення ситуації:

  • Не беріть всі проблеми на себе. Чоловік здатний доглядати за дитиною так само, як і жінка. Дайте йому шанс.
  • Поговоріть з чоловіком по душах. Поясніть, як його допомога допоможе вам всім — мамі, татові і дитині.
  • Придумуйте спільні плани і обговорюйте нові досягнення малюка. Візьміть цей пункт за правило і дотримуйтеся його постійно.
  • Намагайтеся не критикувати чоловіка з приводу виховання та догляду. Ну і нехай малюк зіпсував річ, головне — він здоровий і йому весело.
  • Перестаньте контролювати. Ваш чоловік — доросла самостійна людина. Нехай у нього вийде не всі і не відразу, але зате він проведе час з дитиною, і встановить міцний зв'язок.
  • Чим більше ви будете проводити час разом, тим міцніше буде сім'я і тим менше буде сімейних непорозумінь та образ.
  • Організовуйте умови для спільного проведення часу тата і дитини. Нехай батько побуде наодинці зі своєю донькою чи сином, налагодить контакт.
  • Хваліть чоловіка за всі старання і зусилля. Дякуйте за дрібні справи. Дитина буде чути і запам'ятає, що його тато найкращий.

Пам'ятайте, що виховання дитини, в будь-якому варіанті, – це спільне заняття. Тоді у вас все вийде.

Як на дитину впливає спільне батьківство?

© Deagreez/iStock

Звичайно, якщо мова йде не про традиційному шлюбі, то постає питання про виваженість і благополуччя дитини, народженої в сородительстве. Чи зможе малюк адаптуватися в цій складній ситуації? Жити з мамою і бачитися з татом тільки час від часу, або навпаки? Чи може це зашкодити його психіку?

Знову ж таки досить зауважити, що сьогодні багато діти ростуть тільки з одним зі своїх біологічних батьків, не відчуваючи нестачі в любові, грошах або уваги. Яскравим прикладом є розлучення.

Зараз діти вже можуть зрозуміти, що легше бачити своїх батьків більш щасливими, не ссорящимися один з одним окремо, ніж якщо б вони жили в місці і не було любові.

Спільне батьківство означає щось відносно близьке до розлучення, за винятком того, що біологічні батьки ніколи не були одружені, не лаялися і не розходилися. Вони цілком поважають один одного і довіряють відповідальність за дитину.

Такі батьки захотіли дитини і добре подумали, перш, ніж прийняти важливе рішення. Тому можна вважати, що, немає, спільне батьківство не обов'язково впливає на психіку дитини.

Часто спільне виховання відбувається з подружніми парами або парами, які живуть разом у цивільному шлюбі. Якщо пара переживає розлучення, то ним може бути складніше опинитися на одній сторінці. Спільне виховання дітей дозволяє батькам забезпечити максимально безпечний спосіб життя дитини. Крім того, доведено, що спільне виховання обох батьків сприяє задоволенню потреб і благополуччя дітей.

Як на матір дитини впливає спільне батьківство?

© Deagreez/iStock

Спільне батьківство означає уникнути нерозумних суперечок і розбіжностей, свідком яких міг би стати дитина. Батькам, які вирішили ростити дітей по черзі, простіше встановлювати в родині певні правила.

У реальності, виховання в родині з спільним батьківством дозволяє дітям стати більш зрілими і відповідальними вже в ранньому віці. Багато діти мають можливість насолоджуватися великою увагою з боку свого батька, який прагне компенсувати дитині відсутність чоловіка/дружини постійно поруч.

Виховання в сім'ї зі спільним проживанням колись було ганьбою для попередніх поколінь. Однак подібне ставлення до жінкам, вже давно зникло. На сьогоднішній день для деяких таке виховання є сучасним явищем.

Мати, яка виховує дитину сородительстве, в змозі зробити дуже багато для того, щоб контролювати своїх дітей, приділяючи належну увагу їх поведінці. Крім того, у неї достатньо часу, щоб займатися собою і своєю кар'єрою. Також у таких матерів менше депресій, нервових зривів і взагалі життя складається якнайкраще, а діти ростуть щасливими і коханими.

Переваги та особливості спільного батьківства

© Deagreez/iStock

Наявність сородительства означає, що ви маєте більше свободи, ніж в будь-якому іншому вигляді виховання. У вас є близько половини свого часу на себе (в залежності від того, про що ви домовилися між другим батьком).

Так, ви можете проводити час зі своїми друзями, з вашими новими відносинами, і насолоджуватися вашою свободою і вільним часом. Крім того, у вас буде ваша дитина, якій ви віддасте всю свою любов і з ким ви розділите загальні моменти, які є справжнім щастям. Це особливі відносини дитини і батьків.

З другим батьком єдине мислення і дружба на все життя просто обов'язкові. Так ви гарантуєте, що дитина виростить в безпечній атмосфері, наповненій підтримкою.

Звичайно ж є в цьому і свої недоліки. Наприклад, сам факт бажання завести дитину без чоловіка від незнайомої людини є ризикованим. Неправильний вибір партнера може згодом перетворитися на кошмар.

У разі сородительства з чоловіком негативних наслідків практично не існує.

Сородительство, в будь-якому разі, має багато переваг, а також може мати і недоліки в тих випадках, коли ви неправильно вибираєте батьків.

Однак, це — прекрасне і насичене пригода, тож насолоджуйтесь вашим життям і роллю батька. Удачі!

Як знайти баланс між роботою і життям: 8 надихаючих прикладів
© Kerkez/iStock Працюючі мами – майстра по багатозадачності. Незважаючи на це, багато хто все ще не знають, як знайти баланс між роботою і сім'єю. Вони готують вечерю,
5 цікавих блогів батьків, на які варто підписатися
Батьківство у вік технологій спрощується тим, що є можливість порадитися навіть з незнайомою людиною: підписатися на блог, переглянути відеоролик на YouTube, поговорити
Що можна дізнатися про свого партнера після появи загального дитини
@ AntonioGuillem/iStock Народження дитини виводить сімейне життя на новий рівень і стає випробуванням закоханих одне в одного людей. Адже батьківство показує вас один
Чому в сучасному світі складно бути батьками
Отже, ви стали батьками. Труднощі та запитання сиплються з усіх боків. Коментатори в інтернеті авторитетно наполягають на тому, що «вистачить нити», «батьківство – не
Як вижити в декреті: 5 способів, якими мами можуть подбати про себе
© Milkos/IStock Батьківство і материнство передбачає повну самовіддачу і турботу про дитину. Але разом з тим не варто забувати і про себе. Як подбати про себе в декреті?
Як зрозуміти, що шлюб на стадії краху: 4 приводу стати уважніше
© LightFieldStudios/iStock Концепція байдужого шлюбу звучить жахливо. Вона створює в нашій голові образи двох людей, які змушені проживати свої роки разом, незважаючи на