Корисний спорт: захворювання, які здатні вилікувати заняття в басейні
15.04.2019 165 0 newsdaily.org.ua

Корисний спорт: захворювання, які здатні вилікувати заняття в басейні

В закладки

Корисний спорт: захворювання, які здатні вилікувати заняття в басейні

© JaySi/iStock

Басейн – це чудове місце, щоб розслабитися, весело провести час, а також вилікуватися від багатьох захворювань. Це не тільки приємно, але і корисно!

Редакція Newsdaily.org.ua розповідає, чому для здоров'я коштує більше плавати.

© Juan Salamanca/Pexels

1. Нервова система

Вода сприятливо впливає на нервові закінчення всього тіла. Вплив температури води регулює процеси збудження і гальмування, знімає втому, покращує пам'ять. Це відбувається за рахунок налагодження кровообігу мозку.

2. Хвороби суглобів

Плавання завжди рекомендується при хворобах суглобів, оскільки у воді людина не відчуває тяжкість свого тіла. Під час нього відбувається регенерація хрящових тканин, розслабляються спазмовані м'язи.

3. Міжхребцева грижа

Сьогодні на кожні 100 000 осіб припадає 100 випадків грижі міжхребцевого диска. У багатьох випадках лікування плавання в басейні допомагають людині позбутися від цієї проблеми без хірургічного втручання. Плавання зміцнює м'язи спини, які в кінцевому підсумку беруть на себе частину навантаження, розвантажуючи тим самим пошкоджений міжхребцевий диск.

©Pixabay

4. Параліч і часткова втрата рухових можливостей

Головним проявом паралічу — відсутність або зниження довільної рухової активності, в результаті чого людина втрачає здатність ходити, здійснювати активні рухи. Тому плавання є майже єдиним варіантом фізичного навантаження.

5. Реабілітація

Статистика говорить, що кожен 8-й житель планети протягом життя хоча б 1-н раз отримує важку травму у вигляді переломів, пошкоджень спини, розривів менісків і т. д. Плавання в басейні сприяє швидкому відновленню м'язового околопозвоночного каркаса, повертає тонус м'язів і зменшує біль.

© Ridofranz/IStock

Читайте також 6 вправ, які допоможуть впоратися з болем в колінах

6. Зайва вага

Під час плавання працюють всі м'язи. Крім того, плавання, аквааеробіка і навіть просто купання дуже корисні для серцево-судинної системи.

7. Хвороби серця

Плавання — ефективний засіб лікування та профілактики хвороб серцево-судинної системи. Воно знижує навантаження на організм від застосування хімічних препаратів, а іноді і зовсім відмовитися від них.

8. Бронхіт і бронхіальна астма

Людям, які страждають патологією бронхолегеневого апарату не просто доцільним, але життєво необхідно займатися плаванням. Воно підходить для профілактики і підвищення функціональних показників дихальної системи, а також опірності всього організму.

©pixabay.com

9. Варикоз

Під час занять плаванням за рахунок перебування тіла в горизонтальному положенні, відбувається відтік крові від ніг, а також спостерігається зниження навантаження на ноги порівняно з іншими видами спорту. Плавання сприятливо впливає на вени, забезпечує їм розслаблення і нормальну кров'яну циркуляцію.

10. Постава

Порушення постави – поширене відхилення в стані здоров'я дітей. Якщо в початкових класах порушення постави реєструється лише у кожного 15-го учня, то до моменту закінчення школи воно зустрічається у 50% дітей. Під час плавання тіло людини знаходиться в невагомому стані, завдяки чому відбувається зниження гравітаційних навантажень на хребет.

Читайте також Чому варто тренуватися разом з друзями і яка від цього користь

Поплаваємо? Кілька причин проміняти спортзал на басейн
Не вражають зимові тренування? Нудно на біговій доріжці? Потрібні зміни? Чому б не додати трохи водних процедур в спортивну рутину. Адже плавання — це не тільки для
10 енергійних вправ для швидкого спалювання калорій
© builderbody Енергійні вправи хороші тим, що вони дозволяють спалювати максимум калорій за короткий проміжок часу, розганяти кров, покращувати метаболізм і привести
9 видів плавання, з якими ви полюбите своє тіло
©Jacob Ammentorp Lund/IStock Плавання — це чудовий вид спорту, який підходить людям будь-якого віку. Під час занять поліпшується робота серцево-судинної системи і
10 причин, чому жінкам важливо займатися плаванням
©Wavebreakmedia/IStock Плавання – один з найбільш корисних видів спорту для жінок, що допоможе сформувати витончену, спортивну фігуру і поліпшити загальний стан здоров'я.
4 ради про схуднення під час плавання
© vfigure.ru Не секрет, що в більшості випадків люди починають займатися спортом, щоб позбутися від зайвої ваги. Існує міф про те, що плавання не допомагає худнути, тому
Як плавання може допомогти в боротьбі з депресією
© JaySi/iStock Психічні захворювання зачіпають мільйони людей у Великобританії. При цьому приблизно п'ята частина дорослих британців проявляє симптоми тривоги або