13 неочевидних ознак, що кіт може бути хворий
31.05.2019 1141 0 newsdaily.org.ua

13 неочевидних ознак, що кіт може бути хворий

В закладки

13 неочевидних ознак, що кіт може бути хворий

© Buenosia Carol/Pexels

Коти славляться тим, що є сильними і мовчазними тваринами, коли вони хворі. Reader's Digest розповідають про ознаки, які допоможуть вчасно виявити проблему домашнього вихованця.

Вміст матеріалу

Ознаки хвороби у кота

Зверніть увагу на ці ознаки, щоб вчасно доставити вихованця до ветеринара.

1. Зниження товариськості

«Якщо ваша кішка ховається і менш товариська, ніж зазвичай, це може бути ознакою того, що щось не так », — каже ветеринар Ешлі Россман. Хоча це неточний ознака, але не відмахуйтеся від нього. Можливі причини можуть охоплювати інфекцію, ендокринні розлади або щось більш серйозне, наприклад, рак.

2. Надмірне пиття

Зазвичай коти не п'ють багато, тому має бути досить легко визначити, коли миска для води спорожняється швидше, або вихованець намагається отримати воду з інших джерел, таких як раковина або туалет.

«Якщо ваша кішка п'є більше води, ніж зазвичай, це може бути ознакою того, що у неї ендокринні розлади, такі як печінкова хвороба або діабет», — говорить доктор Россман.

3. Відмова від їжі

© Pixabay/Pexels

Знижений апетит може вказувати на багато речей, такі як інфекція або рак. «У кішок існує безліч проблем із зубами, включаючи гінгівіт, пародонтит і стоматит, які призводять до розсмоктування коренів зубів. Коти також страждають від утворення зубного каменю і перелому зубів», — каже доктор Россман.

4. Нежить і чхання

«Якщо ваша кішка чхає, має виділення з носа, кашель, лихоманку або нежить, це може бути пов'язано з різними причинами, у тому числі з захворюванням верхніх дихальних шляхів, яке схоже на застуду у людей», — говорить доктор Кулі.

Також це може вказувати на закупорку слізного міхура або інше подразнення очей. Зелені або жовті виділення, ймовірно, означають, що є інфекція, яка вимагає негайного лікування.

5. Надмірне нявкання

«Вокалізація є дуже широким клінічним ознакою у кішок, що вказує на біль або захворювання», — говорить доктор Россман. Незважаючи на поширену думку, муркотіння не завжди означає, що вихованець здоровий і задоволений.

6. Зниження ваги

© Pixabay/Pexels

«Якщо ви помітили ознаки втрати ваги у вашої кішки, насамперед, проконсультуйтеся з ветеринаром, щоб переконатися, що ваш вихованець здоровий», — каже ветеринар Хайді Кулі, старший менеджер по роботі з клієнтами та захист інтересів в Banfield Pet Hospital.

Зробіть замітки про те, що ваш улюбленець їсть і п'є, та надайте потрібну інформацію ветеринара.

Читайте також Який поводок вибрати собаку і чому їй потрібно кілька варіантів

7. Випадання вовни

Випадання шерсті і червоні лущення на шкірі — вірна ознака того, що кішка не відчуває себе добре. Це відмінні ознаки стригучого лишаю, і дуже важливо, щоб ваш вихованець, як можна швидше потрапив на прийом до ветеринара.

8. Накопичення лупи

«Однією з найважчих речей для старіючих кішок, у яких розвинувся артрит, може бути втрата здатності правильно доглядати за собою», — говорить доктор Кулі. «Хоча ми не знаємо напевно, ми думаємо, що це викликає у них стрес, адже це приносить незручність».

9. Блювота

© Krysten Merriman/Pexels

У котів нерідко буває блювання відразу після їжі або при перетравленні занадто великої кількості вовни. Це гостра блювота, яка триває більше двох-трьох днів і може призвести до зневоднення організму і вимагає виклику ветеринара.

«Якщо у вашої кішки блювання, стежте за тим, як часто і як виглядають блювотні маси, щоб ви могли розповісти про це своєму ветеринара», — радить доктор Кулі. Блювота може бути ознакою багатьох речей, таких як інфекція, кишкова непрохідність, захворювання печінки або рак. При відсутності лікування ці захворювання можуть привести до серйозних ускладнень, включаючи смерть.

10. Незрозумілу поведінку

Ви не можете знайти ознаки, але точно щось не так з вашим котом. Вихованець не такий грайливий і, здається, спить більше. Це не виглядає занадто серйозно, але коли ви починаєте стежити за його активністю, ви помічаєте, що він повільніше піднімається і спускається по сходах, відчуває труднощі з використанням свого лотка або більше не стрибає на своє улюблене місце на підвіконні. Ці тонкі ознаки можуть сигналізувати про артриті. Лікування аналогічно лікуванню людей, тому зателефонуйте своєму ветеринара для обстеження.

11. Дивне дихання

Коли вашому котові здається, що він важко дихає, ви помітите рух його живота і грудей, або його рот відкритий, або його шия і голова можуть низько висіти. Іншими ознаками проблем є прискорене дихання або хрипкі звуки. Це може бути ознаками пневмонії або астми.

12. Багато часу на догляд

© Pixabay/Pexels

«Надмірний догляд, відомий як психогенна алопеція, може бути ознакою хвороби», — говорить доктор Россман. І типи захворювань варіюються від психологічних, таких як підвищена тривога, стрес або нудьга, або до інфекцій і алергії. Також це може бути несприятлива реакція на їжу.

13. Ущільнення на шкірі

За даними Американського ветеринарно-медичного фонду, шишки, обесцвеченная шкіра і видимі пухлини є спільними ознаками раку. Іншими симптомами, які ви не повинні ігнорувати, є утруднення дихання і прийому їжі, здуття живота, постійна діарея або блювота, кровотеча з рота, носа або інших отворів у тілі. Біопсія необхідна для підтвердження діагнозу.

Тепер ви знаєте про ознаки хвороби у кота. Якщо ви помітили погіршення в стані здоров'я свого вихованця – негайно зверніться до ветеринара.

11 речей, які лікар скаже при першому погляді на вас
© Pixabay/Pexels Кваліфікований лікар не тільки розпитає вас про симптоми, на які ви скаржитеся. Вже в момент, коли ви заходите в кабінет, лікар може визначити безліч
16 прихованих ознак, що ви не такі здорові, як гадаєте
©nensuria/IStock Навіть якщо ви спите по 8 годин, їсте овочі і фрукти, займаєтеся спортом і слідкуйте за здоров'ям, ви можете не помічати деяких не очевидних ознак, що
Чому виникає нудота і блювота і як з нею впоратися
©Pinterest Нудота – це дискомфортний стан шлунка, яке часто виникає перед блювотою. Блювота – добровільне або примусове мимовільне спорожнення («викид») вмісту шлунка
Як приймати пологи у домашньої тварини: поради для власників кішок, собак і хом'яків
©Getty Images Прийняти пологи у домашнього улюбленця – завдання відповідальне і дуже хвилююче. Потрібно не розгубитися й вчасно розпізнати ознаки можливих ускладнень,
Як визначити, що у кішки стрес: 8 неочевидних ознак
© Mykola Sosiukin/iStock Як зрозуміти, що у вашої кішки стрес? Багато речей можуть викликати стрес у кішки – нове середовище, незнайомі люди або тварини, лякаючий шум,
Як бігати з собакою: 6 порад, які обов'язково знадобляться
© Pixabay/Pexels Ви, напевно, вже знаєте, що біг — відмінне тренування для людей. Але вам відомо, що такі навантаження потрібні собакам? Так ви не тільки зробите себе і