4 ризикованих типу поведінки підлітків та поради батькам для вирішення проблеми
11.05.2019 49 0 newsdaily.org.ua

4 ризикованих типу поведінки підлітків та поради батькам для вирішення проблеми

В закладки

4 ризикованих типу поведінки підлітків та поради батькам для вирішення проблеми

©Pixabay

У підлітків, як відомо, є схильність до імпульсивності. Навіть вчені прийшли до висновку, що підлітковий мозок просто підключений до ризику. Але які саме види ризикованої поведінки підлітків повинні бути в полі зору батьків?

Сайт Psych Central розповів про те, на що батьки підлітків повинні звертати особливу увагу, а також дав поради, як вести себе в різних ситуаціях.

Вміст матеріалу

4 ризикованих типу поведінки, яких потрібно остерігатися

Дуже важливо вчасно розпізнати небезпечні ознаки і вжити заходів. Ось деякі з найбільш поширених ризикованих форм поведінки для сучасної молоді:

1. Тютюн, алкоголь та інші наркотики

Дані «Нагляду за поведінкою молоді» за 2017 рік показують, що 29,8% підлітків вживають алкоголь і 19,8% вживають марихуану. Інші популярні наркотики серед молодих людей включають опіоїди або рецептурні таблетки, інгалянти, галюциногени, екстазі і метамфетамін. Наслідки зловживання психоактивними речовинами різні і далеко йдуть, що позначається не тільки на фізичному і психічному здоров'ї підлітка, але і на добробут його родини.

2. Ризикована сексуальна поведінка

Підліткова життя приносить з собою безліч змін, тому зрозуміло, що підлітки хочуть експериментувати сексуально. На жаль, дані показують, що деякі з них постійно використовують захист або яку-небудь форму контролю над народжуваністю. Це піддає їх ризику, включаючи незаплановану вагітність, інфекції, що передаються статевим шляхом. Хоча деякі з цих хвороб виліковні, вони можуть призвести до ускладнень на все життя. Батьки також повинні бути в курсі зростання випадків зґвалтування та сексуального насильства серед підлітків, а також нездорового порнографією.

3. Розлади харчової поведінки

Підлітки (особливо дівчатка) сьогодні сприймають своє тіло завдяки нереалістичним стандартам, встановленим в соціальних мережах. Щоб досягти «ідеальних тіл», зображуваних у засобах масової інформації, деякі підлітки закінчують розладами харчової поведінки, такими як нервова анорексія або булімія. Інші звертаються до комфортного харчування у відповідь на стрес, а треті страждають від надмірної ваги або ожиріння завдяки малорухомому способі життя, який сьогодні дуже поширений.

4. Поведінка, що сприяє травм і насильства

Більшість підлітків виявляють слабке відношення до профілактичним заходам, таким як використання ременів безпеки або шоломів. Також збільшилася кількість випадків водіння в нетверезому вигляді і абстрактного водіння. Хоча такі види поведінки як фізичні бійки і носіння зброї більше сприяють травмам і насильства, більшість з нас не помічають іншого – знущань, самогубств і заподіяння собі шкоди підлітками.

©Pixabay

Що можуть зробити батьки?

Якщо ви помітили насторожує поведінка вашої дитини, не залишайте це без уваги. Ось що рекомендують психологи:

1. Знайдіть більше інформації

Дізнайтеся більше про проблеми, з якими стикаються підлітки в даний час, про популярних наркотики, симптоми, що вказують на проблеми, і т. д. Таким чином, ви зможете вести фактичні бесіди зі своїм підлітком.

2. Відкриті постійні бесіди

Зробіть свій будинок місцем, де вітаються відкриті розмови і обговорення. Заохочуйте своїх підлітків приходити до вас, коли у них є питання, а також вчитися знаходити навчальні моменти в кожному дні.

3. Будьте гарним прикладом для наслідування

Те, що ви скажете своїм підліткам, буде мати більшу вагу, якщо ви подасте хороший приклад цінностей та звичок, яким ви хочете, щоб ваш підліток наслідував.

4. Познайомтеся з підлітками

Підлітки живуть у своєму власному світі, тому познайомтеся з ними ближче. Дізнайтеся про друзів вашої дитини, його однокласниках, з ким він спілкується і чим займається. Таким чином, ви легко помітите ознаки проблем, і ви будете будувати міцні відносини зі своїм підлітком.

5. Будьте доступним і підтримуйте

Будьте прихильні і не осуджуйте, якщо хочете, щоб ваш підліток відкрився вам. Слухайте його і надайте йому безпечний простір. Крім того, переконайте підлітка, що ви доступні і завжди готові допомогти, якщо він коли-небудь опиниться в біді.

©Pixabay

6. Попросіть вашого підлітка допомогти

Якщо ви помітили якісь тривожні симптоми у вашого підлітка, попросіть його допомогти. Це може бути запис на прийом до консультанта або психотерапевта або прийом в терапевтичну школу-інтернат. Будьте готові допомогти йому зробити все, що потрібно, щоб повернути своє життя на правильний шлях.

Оскільки підлітки схильні постійно зростаючого числа ризиків, батьки повинні не тільки знати про них, але і знати, як їх пом'якшити на благо своїх родин. Тому постійно стежте за поведінкою підлітків і вчасно реагуйте на небезпечні ознаки.

Поведінка підлітка: як кількість сну здатне вплинути на характер дитини
©Pixabay Це трапляється щодня в більшості сімей, де є діти підліткового віку: ввечері підлітки допізна засиджуються без сну, а вранці батьки не можуть розбудити їх і
Поширені помилки, які роблять батьки підлітків
Виховувати підлітка – це непросте завдання. Дуже важливо не упустити той момент, коли ваша дитина починає дорослішати. Це відбувається непомітно, тому ви повинні бути
Корисні поради для батьків, чиї діти починають користуватися соціальними мережами
© olesiabilkei/IStock Соціальні мережі викликають жах у багатьох батьків, адже це дуже небезпечна середовище для дитини. За офіційними даними, загальна аудиторія
«Сімейний зв'язок» Google дозволить батькам віддалено контролювати використання смартфона дитиною
© olesiabilkei/IStock Залежність дітей і підлітків від смартфону перетворилася в глобальну проблему. На щастя, про це говорять не тільки психологи, а й багато
Не всі підлітки мають тенденцію до тривалого життя в майбутньому, — дослідження
©Pixabay Що чекає наших дітей у майбутньому, і як життя підлітка може відбитися на його довголіття і благополуччя в зрілому віці? З-за цього багато хвилюються батьки, а
Чому у підлітка імпульсивна поведінка: пояснення нейронауки
© doble-d/iStock Чи замислювалися ви, чому ваша дитина-підліток поводиться імпульсивно? Чому він не враховує наслідки перед тим, як щось зробити? Деякі їхні вчинки