Як допомогти дитині пережити страждання за першої любові
03.04.2019 46 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти дитині пережити страждання за першої любові

В закладки

Як допомогти дитині пережити страждання за першої любові

©Pixabay

Пам'ятаєте момент, коли ви вперше закохалися в підлітковому віці? Ваш досвід першого кохання, ймовірно, дуже схожий на те, що зараз переживає ваш син або дочка. Як тільки ви подолаєте свій перший шок через усвідомлення того, що ваша дитина вже виросла і здатний любити, ви повинні допомогти йому справитися з ємоціями.

Як допомогти дитині пережити першу любов

Сайт Wiki How розповів про п'ять кроків, за допомогою яких ви, як люблячий і відповідальний батько, можете допомогти вашій дитині пережити страждання через його першої любові. Всі запропоновані дії потрібно робити ненав'язливо, але впевнено і спокійно. Не втрачайте самовладання і покажіть синові або дочці, що ви поруч і завжди допоможете порадою.

1. Надайте підтримку

©Pixabay

Дізнавшись про нерозділене кохання підлітка, дайте йому можливість пережити це і не намагайтеся повністю контролювати його життя. Поговоріть з ним про людину, у кого він закоханий, запитайте, чому він вважає його особливим. Але робіть це не у вигляді допиту, а акуратно, як би ненароком. Якщо це доречно, поговоріть зі своїм сином або дочкою безпосередньо. Запросіть об'єкт любові вашої дитини на сімейний обід або вечерю, щоб спробувати поспілкуватися з ним і краще дізнатися його (перед таким кроком узгодьте це з сином чи дочкою). Не ставте занадто багато запитань, але й не будьте байдужими.

2. Окресліть межі

©Pixabay

Нехай ваш підліток знає, коли обніматися і цілуватися з його партнером прийнятно, а коли – ні. Обговоріть, які типи проявів прихильності припустимі і неприпустимі в суспільстві. Наприклад, постійні поцілунки перед незнайомцями та ігнорування їх присутності можуть бути нечемними або незручними для оточуючих. Також не допускайте, щоб відносини підлітка затьмарювали собою всі інші сфери його життя: родину, друзів, навчання, тренування. Встановіть межі використання інтернету та телефону.

3. Підтримуйте відкриту комунікацію

©Pixabay

Обговоріть з сином або дочкою свій досвід першого кохання. Дайте поради про те, як поводитися на побаченні, як бути хорошим другом або подругою, як будувати довіру і спілкування у відносинах і як боротися з кінцем відносин. Важливо говорити з дитиною про секс і його можливі наслідки. Завдяки таким розмовам ви можете надати підтримку і допомогу своїй дитині і дати йому відчути, що він не самотній у своїх почуттях. Нехай він знає, що ви поважаєте його прагнення до конфіденційності і завжди доступні, якщо він коли-небудь захоче поговорити.

4. Поважайте почуття вашої дитини

©Pixabay

Не варто недооцінювати відносини свого підлітка, краще згадайте свої підліткові роки і ваш досвід першого кохання: адже ви вели себе дуже схоже. Якщо перші стосунки вашої дитини закінчилися розривом, не показуйте своє несхвалення, краще постарайтеся відвернути його з допомогою його улюблених занять або цікавої поїздки. Якщо ваш підліток щиро розкриває вам свої почуття і печалі, вислухайте його і намагайтеся пропонувати слова комфорту і підтримки. Переконайте свого підлітка в тому, що його переживання є нормальними.

5. Поговоріть з дитиною про його хлопцеві чи дівчині

©Pixabay

Поговоріть з дитиною про те, як ви ставитеся до його хлопцеві чи дівчині. Нехай ваш підліток знає, що ви стурбовані його відносинами з цією людиною, особливо якщо ви знаходите його грубим, холодним, боролися з алкоголем або наркотиками, або, можливо, провідним себе образливо. Поясніть, як погані рішення бойфренда або дівчата можуть вплинути на вашого підлітка. Поганий вибір може надати довгостроковий вплив на його здоров'я і життя, особливо якщо це пов'язано з чим-небудь незаконним або небезпечним. Якщо необхідно, познайомте свого підлітка з ким-то новим і заохочуйте його спілкуватися з іншими друзями або потенційними кандидатами в романтичні партнери.

Перша любов – випробування і для дітей, і для батьків

Незнайомі почуття і безліч нових емоцій здатні привести вашого сина чи дочку в повне замішання, але це нормально. Ваше завдання в цьому випадку – не тиснути і надавати всіляку моральну підтримку. Пройде час і буря вщухне, але досвід першого кохання залишиться з вашою дитиною назавжди. Допоможіть йому зробити його менш травмуючим.

Чому ми всі не забуваємо свою першу любов
© YakobchukOlena/iStock Існує безліч речей, які ми колись робили вперше. Часто ці моменти запам'ятовуються нам на дуже довгий час. Це ж стосується і першого кохання.
Як допомогти підліткові пережити розрив відносин
© Nikodash/IStock Батьків часто турбує питання, чи варто зберігати видимість дружної родини, треба жити заради дитини? А якщо ні, то як повідомити дитині про розлучення?
Як відповісти дитині, звідки беруться діти: простий гід складного питання
© Giulio Fornasar/iStock Іноді діти задають смішні і незручні питання. Якщо ваша дитина запитує, звідки беруться діти або як їх роблять, ви повинні спробувати дати чесну
Що робити, якщо дитина переживає особисту драму
© bowdenimages/iStock Кожен батько розуміє, що рано чи пізно настане момент, коли його дитина закохається і почне з кимось зустрічатися. Як би ми цього не хотіли, але
Як навчитися поважати емоції своєї дитини, не розуміючи їх
Діти дивні: однією своєю посмішкою вони здатні викликати розчулення дорослих, а їх досягнення змушують батьків відчувати гордість. Вони виражають свою любов обіймами і
Чи потрібно втручатися, якщо ваших дітей задирають в школі
©Choreograph/iStock Експерти в області філософії і психології встановили, що знущання між дітьми починаються з 4-х років, а не в середній школі, як всі звикли думати.