Як допомогти підліткові пережити розрив відносин
19.06.2019 60 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти підліткові пережити розрив відносин

В закладки

Як допомогти підліткові пережити розрив стосунків

© Nikodash/IStock

Батьків часто турбує питання, чи варто зберігати видимість дружної родини, треба жити заради дитини? А якщо ні, то як повідомити дитині про розлучення? Як допомогти пережити розлучення батьків? Швидше за все, дитина і сам вже про все здогадується, коли чує безперервні сварки, відчуває важку атмосферу в сім'ї.

Редакція Newsdaily.org.ua ділитися деякими порадами того, як допомогти підліткові пережити розрив стосунків батьків.

Не говоріть погано про колишнього партнера

© ozge bengu/Flickr

Діти схильні копіювати поведінку батьків. Не говоріть погано про колишнього партнера, а тим більше не матюкаєтеся в його бік незалежно від того, що сталося. Цілком можливо, що це може виявитися не розлученням, а тимчасовим перервою у відносинах.

Не взваливайте на дитину вантаж переживань дорослого

@ pixabay.com

Діліться своїми переживаннями з друзями і близькими. Не перекладайте вашу тугу і самотність на дитину. В такий скрутний час він повинен відчувати вашу підтримку, а не виступати в ролі втішає подушки. Дитина не повинна брати участь у ваших «бойових діях», йому й так непросто. Але це не означає, що ваш власний досвід і мудрість не мають значення. Якщо ваш підліток запитує, чи це здається доречним, поділіться з ним (короткої!) історією того, що сталося.

Слухайте дитину

@ Sandevil Sandhya/Pexels

Деякі батьки, прочитавши таку пораду, можуть сказати: «Так ми тільки й робимо, що слухаємо його». Але чомусь багато діти скаржаться на те, що батьки їх зовсім не слухають. І майже нічого не чують з того, що вони говорять. Розставання часто збивають з пантелику дітей. Будьте тим, хто приймає і розуміє біль вашого підлітка, а також вшановує їх потреба сумувати. Слухайте, поки не втомитеся чути про це, а потім продовжуйте слухати. Очевидно, що це працює тільки в тому випадку, якщо ваша дитина готовий говорити.

Будьте терплячі

© Evolution Labs/Flickr

Підліток може дуже погано сприйняти розставання батьків. Залишайтеся сильними і стійкими до того, як ваш підліток показує бурю своїх руйнівних емоцій. Він може гніватися на сім'ю, друзів, на вас і т. д. Це все частина складного процесу розлучення батьків. І якщо ваш зазвичай балакучий підліток навпаки закривається від вас —поважайте це. Дайте їй час охолонути та заспокоїтись.

Пам'ятайте, що дитина не винен у розриві!

@ BrianAJackson/iStock

Трапляється й таке — дитина у всьому починає звинувачувати себе. Він думає, що тато чи мама ідуть, бо він погано поводився, не слухався, і так далі. Це може трапитися в будь-якому віці, навіть підліток може вирішити, що причина полягає в ньому. Допоможіть дитині позбутися від подібних комплексів — частіше і більше спілкуйтеся з ним, але не намагайтеся задобрити і завалювати подарунками — це ні до чого не призведе, навпаки, змусить насторожитися. Звинувачувати себе він буде більше в тому випадку, коли батьки почнуть шантажувати один одного дитиною, перетягнути його на свою сторону. Гірше всього, якщо в сім'ї кілька дітей опиняться по різні боки конфлікту.

Прийміть біль вашої дитини дуже серйозно

© Evolution Labs/Flickr

Уважно стежте за будь-якими тривожними змінами в поведінці, які не зникають. Доведено, що розрив відносин батьків — причина самогубств серед молоді № 1. Що може бути серйозніше проблеми психічного здоров'я?

В одному дослідженні 40 відсотків підлітків відчували легку депресію після розриву, а ще 12 відсотків повідомили про помірної та тяжкої депресії.

Батькам треба стежити за тривожними симптомами: безсоння, ознаки вживання різних лікарських і наркотичних речовин, можливе самоповреждение, нав'язливі думки і т. д.. Не бійтеся задавати складні питання. Якщо вони не хочуть говорити з вами, запропонуйте їм допомогти фахівця.

Головне, зосередитися не на своїх почуттях, а проявляти більше любові до дитини, частіше обіймати його, спілкуватися, цікавитись її успіхами, проблемами, разом відпочивати, підтримувати його. Якщо підліток відчуває любов і турботу обох батьків, вона легше перенесе їх розставання.

5 речей, які не повинні робити вітчими і мачухи
@ Ridofranz/iStock Поява нового члена сім'ї — це завжди складно для дитини. Іноді діти добре сприймають цей факт і досить позитивно ставляться до нової людини, який
Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати
Сім'ї, які пережили розлучення, не з чуток знають про те, як це важко і який стрес при цьому відчувають діти. З ким би не залишився у результаті дитина, важливо
6 важливих порад, які допоможуть пережити розлучення
© BRITICO/Flickr Як би нам того не хотілося, але кількість розлучених пар зростає. Звичайно, це – дуже важкий і неприємний період в житті, але це ще не кінець. Вам не
6 досліджень, які пояснюють вплив сімейних сварок на дитину
Багато батьків вважають, що для дітей немає нічого гірше розлучення батьків, намагаються всіма силами боротися за шлюб, сперечаються і конфліктують з партнером, але не
Пережити і рухатися далі: 12 пісень, які допоможуть оговтатися після розлучення
Здається, 2018 рік був роком пісень про розрив. Адже чимало зірок випустили композиції, які «склеювали» розбиті серця слухачів. Ви теж не знаєте, як пережити розрив і
Непростий вік: як допомогти підліткові позбутися стресу
© KatarzynaBialasiewicz/iStock Багато батьків переконані, що підлітковий вік – це безтурботний час, хоча насправді все зовсім інакше. Численні дослідження показують, що