6 досліджень, які пояснюють вплив сімейних сварок на дитину
11.06.2019 372 0 newsdaily.org.ua

6 досліджень, які пояснюють вплив сімейних сварок на дитину

В закладки

6 досліджень, які пояснюють вплив сімейних сварок на дитину

Багато батьків вважають, що для дітей немає нічого гірше розлучення батьків, намагаються всіма силами боротися за шлюб, сперечаються і конфліктують з партнером, але не кидають його, адже це може вплинути на їх малюка.

Насправді негативний вплив на дитину має не сам факт розлучення, а напруга і сварки в родині. Щоб з'ясувати, як саме конфлікти шкодять дитині, було проведено шість досліджень. Зараз ми з вами поділимося висновками, до яких прийшли вчені.

Порушується психіка дитини

Дослідження показали, що малюк вже в 6-місячному віці відчуває напруження в сім'ї, а сварки батьків впливають на його здоров'я: у нього частішає серцебиття, виділяється гормон стресу. Коли дитині виповнюється два роки, він здатний уловлювати, коли його батько й мати ведуть «холодну війну». Він може не бачити і не чути сварку, але відчуває, що у рідних проблеми у взаємовідносинах, з-за цього він дуже переживає.

У підлітків з-за домашніх конфліктів спостерігається розлад як емоційний, так і поведінкове: вони починають погано вчитися, погіршується їх дисципліна. Іноді справа доходить і до членоушкодження. Незалежно від віку дитина близько до серця приймає конфлікти в родині, вони призводять до того, що у нього порушується сон, з'являється депресія і навіть психічний розлад.

Читайте також: 5 цікавих блогів батьків, на які варто підписатися

Спадкування лінії поведінки батьків

Коли батько і мати виносять урок з своєї сварки, їм вдається налагодити стосунки і рухатися далі, це позитивно позначиться на дитині. Він побачить, як потрібно вирішувати конфлікти і надалі буде наслідувати батьків, навчиться бути компромісним. Але якщо батьки продовжують сперечатися і сваритися, не бажають поступатися один одному і домовлятися, висока ймовірність того, що їх чадо зіткнеться з тими ж труднощами в особистому і сімейному житті.

Шкоду «негласної війни»

Вчені довели, що на психіку дитини впливає не тільки відкрита агресія та насильство в сім'ї, але й мовчазні конфлікти. Подружжя воліють «не виносити сміття з хати», не розмовляти один з одним, ігнорувати, але це не означає, що чадо не здогадається про те, що у вас проблеми. Чим довше ви холодні один з одним, ведете «холодну війну», тим гірше це впливає на малюка. Вирішіть проблему якомога швидше, розберіться в ситуації, знайдіть рішення, яке задовольнить кожну сторону.

Почуття провини

Діти розумні і догадливы: вони відчувають, коли батьки «на ножах» з-за нього самого. Дитина починає «гризти себе», відчуває себе винуватим, відчуває стрес і боїться, як все це відіб'ється на його відносинах з батьками. Дівчатка страждають на емоційному рівні (впадають в депресію), а у хлопчиків з'являється поведінковий розлад.

Читайте також: 9 незамінних порад, як знаходити більше часу для сім'ї

Сварки не менш шкідливі, ніж розлучення

Як ми вже говорили, конфлікти, які призводять до того, що пара розлучається, які виникають після розлучення, позначаються на психіці дитини не менше самого розлучення. Важливо не забувати, що сім'я – це світ, а не стежка війни, важливо зберегти злагоду і порозуміння, а не тільки боротися за сім'ю.

Як мінімізувати наслідки конфліктів?

Для початку потрібно розрядити обстановку і позбавити дитину від стресу (а він від нього буде страждати після сварки батьків). У цьому допоможе підтримка близьких людей, друзів. Якщо ж сам дитина хоче допомогти вам, не поспішайте відмовлятися. Адже вам теж потрібна підтримка. Допомагаючи вам, чадо навчиться вирішувати подібні ситуації і в своїй власній сім'ї.

Коли батьки сперечаються при дитині – це нормально. Погано, коли конфлікт затягується. Діти беруть з вас приклад. Вони бачать, як ви справляєтеся з конфліктами, і будуть чинити так само. Навчіться в першу чергу знаходити компроміс, вирішувати сімейні негаразди швидко і з користю, не допускаючи їх в подальшому.

Читайте також: Поширені помилки батьків, яких слід уникати

Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати
Сім'ї, які пережили розлучення, не з чуток знають про те, як це важко і який стрес при цьому відчувають діти. З ким би не залишився у результаті дитина, важливо
7 провальних помилок, які не можна допускати в сварках з дітьми
© Choreograph/IStock Навіть у самих ідеальних сім'ях трапляються конфлікти між батьками і дітьми. Цього не уникнути, але можна винести користь з того, що сталося, донести
7 ознак того, що ви виховуєте дитину
© Батьки часто побоюються, чи правильно вони виховують своїх дітей, і це нормально. Вони дотримуються високих стандартів, оскільки все це вплине на те, якими діти будуть
Дослідження з'ясувало: розлучення може бути заразним і навіть носити позитивний характер
© mofles/iStock Розлучення не трапляється за 5 хвилин. На це рішення впливають не тільки багато життєві події, але і ваше оточення. Нове дослідження показує, як на ваших
Чому народжувати дітей, якщо шлюб тріщить по швах – дуже погана ідея
© AndreyPopov/iStock Багато жінки з нетерпінням чекають материнства, заради знайомства з маленькою дитиною і її виховання. Але це не завжди може позитивно вплинути на
4 батьківських стилю виховання і їх вплив на дітей
© Evolution Labs/Flickr Стиль вашого виховання може вплинути на те, як дитина буде ставитися до самого себе, яким він виросте людиною, а також які у вас будуть взаємини