25 міфів про фітнес, які можуть підірвати ваше здоров'я. Частина 2
09.03.2019 431 0 newsdaily.org.ua

25 міфів про фітнес, які можуть підірвати ваше здоров'я. Частина 2

В закладки

25 міфів про фітнес, які можуть підірвати ваше здоров'я. Частина 2

© Nikolas_jkd/IStock

У цій статті ми продовжуємо розвінчувати популярні міфи про фітнесі і тренуваннях

13. Міф: «Гаряча йога» – краща тренування з йоги

Люди, які займаються гарячої йогою, кажуть, що отримують більше переваг, порівняно з традиційною йогою, включаючи підвищену гнучкість і рівновагу, поліпшення здоров'я серцево-судинної системи і спалювання більшої кількості калорій. Але коли ви тренуєтеся протягом 90 хвилин у приміщенні з вологістю 40 % і 40-градусною спекою, все може піти не так, як потрібно. Фактично, недавнє дослідження, проведене Американським радою з фізичним вправам, показало, що температура тіла деяких учасників зросла до 37 градусів. Учасники збільшують споживання води, а інструктори більше піклуються про те, щоб поступово адаптувати людей до спеки в кімнаті. Тому будьте в курсі ризиків та зробіть перерву, щоб попити, якщо ви починаєте відчувати себе погано.

© Pexels

14. Міф: використовуйте пояс, коли робите присідання, щоб підняти більше ваги

Присідання не тільки створюють нижню частину вашого тіла – вони також стимулюють вироблення гормонів для нарощування м'язів, зміцнюють корпус і покращують гнучкість. Але якщо ви берете занадто велику вагу і не робите вправи правильно, вони можуть пошкодити вашу спину, стегна і коліна. Якщо ви використовуєте пояс для ваги – ви не використовуєте свій корпус для стабілізації хребта, і ви занадто сильно навантажуєте його, це може призвести до серйозних травм. Щоб виправити цю проблему, зберігайте нижню частину спини в нейтральному положенні, щоб обмежити діапазон руху.

© Sports Knee

15. Міф: чим нижче випад, тим краще результати

Випади зміцнюють і тонізують ноги і сідниці, і вони можуть дійсно допомогти вам уникнути травми колін, якщо ви зробите вправу правильно. Якщо ви зробите його неправильно, ви можете зробити крок занадто далеко і пошкодити коліна. Не дозволяйте коліну виходити за носок під час випаду. Замість цього тримайте коліно нерухомим над щиколоткою. Це зменшить діапазон руху, але це нормально. Ви будете працювати над правильними м'язами. Виштовхує себе п'ятою, а не пальцями ніг.

© VlaDee/iStock

16. Міф: ви можете бути товстим, але спортивним

Дослідження, опубліковане в 2012 році, показало, що люди з надмірною вагою і ожирінням, піддавалися менш високого ризику серцевих захворювань і раку, якщо вони були «метаболічно здорові» і не мали діабету, високого кров'яного тиску або високих тригліцеридів. Тим не менш, більш недавнє дослідження в Міжнародному журналі епідеміології, в якому аналізувалися дані більше 1,3 млн. чоловік у Швеції, показало, що в учасників, у яких була нормальна вага, був нижчий ризик смерті, ніж у тих, хто був «огрядним, але здоровим». Також виявили, що аеробне навантаження зменшувалася по мірі збільшення ступеня ожиріння. У той час як позитивне ставлення до тіла – це добре, це не повинно заспокоювати і робити самовдоволеним щодо вашої фізичної форми і вашого здоров'я.

© macniak/iStock

17. Міф: ранкові тренування прискорюють метаболізм

Реальність в тому, що тренування в будь-який час дня хороша, і призведе до прискорення метаболізму. Оптимальний час тренування залежить більшою мірою від ваших ритмів і того, коли ваше тіло найбільше витратить калорій на діяльність. Проблема з ранковими тренуваннями в першу чергу виникає, якщо ви «жайворонок». Якщо ви втрачаєте потрібний вам сон, хімія вашого тіла відключається, і ваш метаболізм може сповільнюватися.

© Bojan89/iStock

18. Міф: люди з астмою повинні обмежувати свій рівень активності

Щоб зменшити симптоми астми, ви можете піти в спортзал і збільшити інтенсивність тренувань. Так, ви все правильно зрозуміли. За даними Європейського фонду легенів, датські дослідники виявили, що вправи з високою інтенсивністю не тільки безпечні для астматиків, які не страждають ожирінням, але також можуть поліпшити якість їх життя. Комбінація вправ та здорового харчування також утримувала симптоми учасників дослідження під контролем на 50 % більше, ніж у контрольної групи.

© Pexels

19. Міф: пийте протизапальні препарати до або після тренування, щоб зменшити біль

Перш ніж ви будете пити ці таблетки, ви повинні знати, що це може зашкодити вашому тілу, а не допомогти йому. Men's Journal перераховує можливі побічні ефекти протизапальних засобів: вони можуть надавати надмірне вплив на ваші нирки, особливо якщо ви зневоднені; викликають запалення, пошкоджуючи ваш шлунок і товсту кишку і викликають запальну реакцію в усьому тілі, призводять до шлунково-кишкових кровотеч. Таким чином, якщо вам не потрібне лікарське лікування болю, дозвольте своєму організму одужати природним чином.

© Pexels

20. Міф: якщо ви сердитесь або засмучені, вирушайте в спортзал

Насправді, якщо ви не хочете мати серцевий напад, ви повинні спочатку заспокоїтися. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Circulation, люди два рази частіше відчувають серцеву недостатність протягом години після емоційного стресу, і в три рази більше шансів отримати її, якщо ви при цьому ще й виконуєте інтенсивні вправи.

@ Istock

21. Міф: якщо ви тренуєтеся ночами, у вас будуть проблеми з засипанням

Ваша тренування, незалежно від того, який час доби ви на неї підете, занурить вас в сон набагато швидше. Відповідно до огляду 66 досліджень, регулярні тренування насправді знаходяться на одному рівні зі сном і можуть поліпшити якість сну. Експерти не впевнені, чому, але вони припускають, що вправи позитивно впливають на температуру тіла, рівень метаболізму і рівні тривоги. Тому не пропускайте тренування після роботи. Вона поліпшить не тільки сон, але і якість вашого тіла.

© nd3000/IStock

22. Міф: потрібно вживати більше білка

Насправді, ви, швидше за все, вже дуже багато їсте білка. Споживання занадто великої кількості їжі може призвести до хвороби серця і збільшенню ваги, оскільки тваринний білок має велику кількість насиченого жиру. Крім того, існує межа того, скільки білка може використовувати ваше тіло. Для кожного прийому їжі споживання 60-100 г м'яса, домашньої птиці або риби, або 120 г бобів, буде достатньо.

© Pixabay/Pexels

23. Міф: якщо вам більше 50, ви повинні дотримуватися кардионагрузки з низькою інтенсивністю

Кардіо, очевидно, корисно для вашого серця. Це викликає труднощі, якщо ви старше. Але якщо у вас вузький діапазон вправ, це однозначно гірше. Після 50 щільність кісткової тканини зменшується, відбувається зниження м'язової маси, і тренування на опір може допомогти в обох ситуаціях, зменшуючи ризик руйнування кісток. Це також може збільшити розумові здібності: дослідження показує, що підйом ваги може покращити пам'ять, і лише 20 хвилин занять можуть у цьому допомогти.

© Pexels

24. Міф: біг на біговій доріжці краще для колін, ніж біг на вулиці

Асфальт і бігова доріжка впливають на коліна. Але ви можете бути більш схильні до отримання травми на біговій доріжці. Тому що ви рухаєтеся по-іншому на біговій доріжці, ніж коли знаходитесь на землі, і тому, що поверхня бігової доріжки може бути проблематичною для колін і спини. Ще одна проблема: у людей, які регулярно використовують бігові доріжки, розвивається більш широкий крок, який більше розтягує сухожилля і зв'язки і може збільшити ризик травми та інших проблем. Це не означає, що вам слід уникати бігових доріжок. Замість цього підберіть відповідні кросівки і зробіть вправи, які зміцнюють колінні суглоби.

© IStock

25. Міф: Біг погано впливає на коліна

Біг завжди мав предостережеине: це здорово для вашого серця, але це призводить до артриту і пошкодження колін. Чи ні? Дослідники з Університету Брігама Янга, які проаналізували кров і рідина 15 бігунів, виявили, що 30 хвилин бігу знижують запалення колінних суглобів. Хоча результати були перспективними, це було невелике дослідження, і вчені повинні дивитися на прозапальні маркери протягом тривалого періоду часу, а не тільки відразу ж після бігу.

5 міфів про йогу, які вводять вас в оману
© Poike/iStock Багато заняття схильні великій кількості міфів, і йога не виняток. Не потрібно вірити у все, що кажуть і тим більше відмовляти собі в задоволенні
Чому чоловікам і жінкам старше 40 років потрібно займатися йогою
© Ridofranz/IStock Важливість фізичної активності для здоров'я важко переоцінити. Але як бути тим, хто прийшов до цієї думки вже після 40 років, коли біг і силові
Як йога впливає на фігуру: сила практик
© sandsun/iStock Йога – стародавня практика, яка крім вправ, що позитивно впливає на розум, тіло і душу. Аеробіка проста вважається одним з кращих способів поліпшити
25 міфів про фітнес, які можуть підірвати ваше здоров'я. Частина 1
© Pexels Більшість людей приймають ці «факти» за істину. Насправді це може підірвати вашу фізичну форму і ваше здоров'я. Що правда, а що міф – давайте розберемося разом.
6 міфів про фітнес, віра в які віддаляє вас від спорту
© Melpomenem/IStock Про фітнесі існує дуже багато міфів і помилок. Саме з-за цього деякі люди відмовляються від спорту, зраджуючи свою мрію про ідеальне тіло. Така
6 міфів про йогу, в які ми все ще віримо
© yoga/iStock Йога асоціюється у нас з незвичайними фізичними можливостями, хитромудрими положеннями тіла, особливою системою дихання. Але це тільки зовнішня частина.