Через скільки часу після їжі можна тренуватися: гід по правильному розкладом
22.06.2019 13 302 0 newsdaily.org.ua

Через скільки часу після їжі можна тренуватися: гід по правильному розкладом

В закладки

Через скільки часу після їжі можна тренуватися: гід по правильному розкладом

©Pixabay

Кожен поважаючий себе спортсмен знає, що їжа перед тренуванням заборонена. Якщо не дотримуватися цього правила, то можна заробити дискомфорт у шлунку, швидку стомлюваність і нудоту. Так за скільки потрібно їсти перед тренуванням, щоб не нашкодити собі?

Вміст матеріалу

Чому їжа перед тренуванням не рекомендується

Їжа, як відомо, є джерелом енергії для організму. Під час тренувань ця енергія витрачається більше, ніж зазвичай, що є цілком нормальним. Так чому ж вживати їжу перед заняттями спортом заборонено?

По-перше, їжа піднімає рівень серотоніну, що призводить до сонливості. Відповідно, ефективність тренування значно падає.

По-друге, займаючись спортом після прийому їжі, ми сповільнюємо процес травлення. Це пояснюється тим, що під час фізичних навантажень основний приплив крові перенаправляється на м'язи, а шлунок залишається ні з чим. У цьому випадку можуть з'являтися судоми, а також печія і навіть блювота.

По-третє, тренування відразу після їжі уповільнюють процеси спалювання жиру, а адже саме це часто і є нашою головною метою!

Так в якому стані йти на тренування?

Як ми вже зрозуміли, тренуватися відразу після їжі – вкрай небажане заняття. Але не варто впадати і в іншу крайність – не потрібно бігти в зал на голодний шлунок! Деякі люди перед ранковою пробіжкою випивають тільки чашку чаю або кави, але це помилка. Фахівці вважають, що перед ранковим тренуванням потрібно обов'язково поснідати, щоб відновити рівень глікогену в крові.

Кращим рішенням буде дотримуватися золотої середини, тобто не переїдати, але й не голодувати. Ваш сніданок повинен бути легким, але він повинен бути! Просто дайте організму хоча б годину, щоб засвоїти їжу, а потім ідіть на тренування.

Через скільки часу після їжі можна займатися різними видами спорту

Так як різні види спорту дають різну навантаження на тіло, то і вимоги до тренувань можуть бути різними. Плануючи фізичну активність, можете спиратися на такі орієнтовні дані:

• тренування в залі – через 3 години після їжі;
• вправи на м'язи живота – час ще збільшується;
• дихальні вправи можна виконувати через 3 години після їжі, а краще за все робити це на голодний шлунок.

Якщо ви хочете схуднути, то відразу після тренувань є теж не рекомендується, потрібно почекати близько години. А якщо ваша мета – набір ваги, то можете з'їсти що-небудь білкове.

Читайте також Як правильно дихати під час плавання: гід водного спорту

Що їсти перед тренуванням, щоб швидше спалити жир
© bernardbodo/iStock Тренування і правильне харчування – дві взаємопов'язані речі. Для того, щоб схуднення стало можливим, потрібно приділяти увагу кожній з них. Якщо ви
Як тренуватися початківцям: 7 тренувань для тих, хто не в темі
© Pixabay Якщо ви нарешті вирішили позбутися від зайвих кілограмів, то у Lifehack як раз є тренування для початківців. Редакція подала приклад вправ, які зміцнюють м'язи,
10 перекусів перед тренуванням і їх вплив на організм
Багато любителів спорту віддають перевагу інтенсивним кардіо навантажень в гонитві за схудненням і спроби спалити максимальну кількість жиру. Однак, якщо ви робите це не
4 варіанти перекусів перед тренуванням
© mybeautygym.com Не знаєте, що краще всього з'їсти перед тим, як йти в спортзал? Те, що ви вживаєте в їжу перед фізичними навантаженнями, має велике значення! Пропонуємо
Що варто їсти перед тренуванням: поради від професіоналів з фітнесу
© max-kegfire/IStock Досі не вщухають дискусії про те, чи варто займатися спортом натщесерце чи ні. Деякі дослідження показують, що тренування на голодний шлунок
Поради щодо отримання максимальної користі від тренування
Як відомо, фізичні вправи корисні для всіх: вони допомагають скинути вагу, наростити м'язову масу, стати сильніше, зменшити стрес, поліпшити здоров'я і підвищити енергію.