7 ознак того, що ви виховуєте дитину
18.06.2019 302 0 newsdaily.org.ua

7 ознак того, що ви виховуєте дитину

В закладки

7 ознак того, що ви виховуєте дитину правильно

©

Батьки часто побоюються, чи правильно вони виховують своїх дітей, і це нормально. Вони дотримуються високих стандартів, оскільки все це вплине на те, якими діти будуть у дорослому житті. У сучасному світі, де батьки часто виставляють напоказ успіхи своїх дітей і замовчують про невдачі, легко потрапити в пастку.

Психологи виділяють сім ознак того, що батьки правильно виховують свою дитину.

Ваша дитина не ховає від вас свої емоції

Здатність вашої дитини виражати гнів, смуток або страх перед вами — добра ознака. Він вказує на те, що дитина відчуває себе емоційно безпечним з вами.

Це не правильно, якщо дитина приховує свої емоції і почуття від батьків. Часто це є ознакою великих проблем у відносинах. Уникайте того, щоб відволікати дитину від своїх емоцій, якими б вони не були. Замість цього зверніть на них увагу.

Ваша дитина приходить до вас коли у нього проблеми

Якщо дитина насамперед звертається за допомогою до вас — це означає довіру. Прийміть його з розпростертими обіймами і прислухайтеся до проблем, навіть якщо вони здаються вам дрібними. Це зблизить вас і ви будете в курсі всього, що хвилює вашої дитини.

Дитина обговорює з вами свої думки і почуття, не побоюючись реакції

Багато батьки, самі того не розуміючи, обмежують спілкування зі своєю дитиною. Наприклад, коли занадто суворо реагують на якісь думки або почуття які їм не подобаються.

Інші ж батьки ведуть себе так, ніби діти для них — велике навантаження. Дуже не правильно говорити: "Моя дитина — мій хрест". Дитина — ніколи не повинен бути для батьків в тягар.

Якщо ви переживаєте щодо думок вашої дитини — обговоріть це з іншими дорослими.

Ви не говорите ярликами

Уникайте таких ярликів, як "погано", "неслухняний", "жадібний" або "ледачий".

Наприклад, якщо ваша дитина з'їв всі шоколадні цукерки і ні з ким не поділився, скажіть щось на кшталт: «Ти з'їв все сам, а в нашому будинку важливо, щоб ви ділилися зі своїми братами і сестрами. Як ти думаєш, ти міг би так робити?". Це викличе зовсім іншу реакцію, ніж фраза "Ти — жаднюга, іди в свою кімнату".

Ви заохочуєте свою дитину розвивати його таланти

Дуже часто батьки нав'язують дітям займатися тим, чим хотіли б самі. Навіть якщо вам здається, що все йде добре, це може бути не так. Дитина не повинна займатися тим, що цікаво вам. Це може призвести до того, що діти відчують високий рівень тиску і контролю, з-за чого будуть болісно переживати свої невдачі.

Ви створюєте межі поведінки, щоб тримати свою дитину в безпеці

Хороші батьки спрямовують поведінку своїх дітей, встановлюючи межі й межі. Діти без них часто виявляються розгубленими. Навіть якщо дитині не подобаються ці межі — вони забезпечують йому безпеку.

Читайте також: 6 досліджень, які пояснюють вплив сімейних сварок на дитину

Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
Як боротися з дитячим егоїзмом
© medium.com Батьки часто грішать навішуванням ярликів на своїх дітей, і один з найпоширеніших з них: «Який же ти егоїст». Егоїзм, або перевагу своїх інтересів інтересам
5 образливих фраз, які не варто говорити дітям
©KatarzynaBialasiewicz/iStock В сучасних методах виховання молоді батьки досі роблять банальні помилки, здатні зашкодити психічному здоров'ю дитини. Часто буває так, що
8 ознак сильного і вольового дитини
© Huffington Post Коли вам здається, що ви собаку з'їли в питанні виховання дітей і можете приструнити будь-якого зарвався хлоп'яти, доля дарує вам ще одну дитину,
10 психологічних проблем у дітей, що виникають із-за неправильного виховання
Багато батьків калічать психіку своїх дітей, самі того не помічаючи. Не дарма кажуть, що як би правильно ми не виховували дитину, у дорослому віці йому все одно буде що
4 батьківських стилю виховання і їх вплив на дітей
© Evolution Labs/Flickr Стиль вашого виховання може вплинути на те, як дитина буде ставитися до самого себе, яким він виросте людиною, а також які у вас будуть взаємини