Корисні лайфхаки для самостійного складання тренувань у залі
20.03.2019 638 0 newsdaily.org.ua

Корисні лайфхаки для самостійного складання тренувань у залі

В закладки

Корисні лайфхаки для самостійного складання тренувань в залі

Sporty girl lifting weights in gym.

Ви збираєтеся в тренажерний зал, але абсолютно не уявляєте, як почати тренування без консультації з тренером? Нижче представлені 6 порад, які дозволять вам не розгубитися серед безлічі тренажерів.

1. Мета тренування

Перш, ніж бігти в спортзал, зрозумійте, навіщо вам це потрібно. Яка ваша мета: схуднення, підтримки форми, придбання рельєфу, збільшення м'язової маси або сили.

Виберіть одну мету. Така стратегія дозволить ефективно досягти результатів.

2. Кількість тренувань

Щоб визначити необхідну кількість тренувань в тиждень, подивіться на свою ціль. Для підтримки актуальною форми достатньо всього 2 тренування в тиждень. Для збільшення м'язової маси або сили варто тренуватися 3 і більше разів на тиждень. А у випадку з схудненням або наданням рельєфу, тренуйтеся 3-5 разів на тиждень.

3. Метод виконання вправ

Для нарощування м'язової маси вибирайте роздільний тип вправ і метод одного підходу, для схуднення та рельєфу — суперсети, комбінований тип тренувань і чергуються суперсети.

4. Вправи

Відсортуйте вправи по групам м'язів, також вибирайте базові вправи. Що стосується кількості вправ, то все залежить від того, як часто ви ходите в спортзал.

Якщо ви займаєтеся 2 рази в тиждень — то підтримуйте форму комбінованим методом з 10 вправами. Для тих, хто активно худне — необхідно тренуватися в 3-5 разів на тиждень суперсетами. В такому випадку, кількість вправ може дійти і до 30-40.

5. Порядок виконання вправ

При наборі м'язової маси можна робити блок вправ (3 вправи) на одну групу м'язів. Крім цього, необхідно чергувати м'язи, які є антагоністами (трицепс-біцепс, спина-груди).
Для схуднення варто просто чергувати вправи на низ і верх тіла.

Навантаження протягом тренування не повинна "скакати" з різних груп м'язів. Ви хочете добитися рельєфу? Тоді тренуйтеся блоками, давайте навантаження на м'язи-антагоністи. А ось для підтримки форми можна вибирати будь-який тип тренування.

6. Кількість підходів

Для того, щоб набрати масу тренуйтеся наступним чином: робіть 3-5 підходів кожного базового вправи (12 повторень). Крім цього, виконуйте по 4 підходи (10-15 повторень) додаткових вправ.

Коли мова йде про рельєфі, то тренування повинна виглядати таким чином: 3-4 підходи по 15 повторень. Для схуднення досить робити 4 підходи по 30 повторень кожної вправи.

Щоб збільшити силу, тренуйся таким чином: виконуй 5 підходів по 6 повторень базових вправ і 3-4 підходи по 12 повторень, коли мова йде про додаткові вправах. Крім цього, необхідно враховувати зміна ваги снарядів. Це необхідно робити, коли мова йде про нарощування м'язової маси.

Починайте тренуватися самостійно і не забувайте регулярно дізнаватися нову інформацію про своє тіло і тренуваннях.

Як самостійно скласти програму тренувань у спортзалі
© Modeste Щоб грамотно скласти індивідуальний план тренувань в залі, краще всього звернутися до тренера. Але якщо ви все ж хочете зробити це самі, то ось декілька порад,
Що краще: комплексна тренування або вправи для певної частини тіла
© jacoblund/iStock Немає єдиної відповіді, що найкраще: комплексна тренування або вправи для всього тіла. Кожен вид фізичних навантажень має свої переваги і недоліки,
6 переваг наявності особистого тренера
©LightFieldStudios/IStock Приходячи в тренажерний зал, краще, що ви можете для себе зробити – це звернутися до персонального тренера, який допоможе вам досягти мети як
5 причин, чому тренування в залі не приносять результату
© Pixabay Сьогодні мова піде про ваших тренувань у спортзалі, адже ця тема досить актуальна для тих, хто старанно тренується по 3 рази в тиждень, але не отримує бажаного
Як правильно вибрати одяг для тренувань
© AlenaMozhjer /iStock Хочете записатися в зал або почати тренуватися вдома? Пам'ятайте, одяг для тренувань – один з найважливіших пунктів. Адже, спортивна форма додасть
Поради від 4 різних тренерів, які дозволять вибудувати оптимальну кількість спорту
©UberImages/iStock Багато людей задаються питанням: «Як часто потрібно тренуватися протягом тижня, щоб тримати м'язи в тонусі?». Сьогодні ми розповімо вам, що думають про