7 неймовірно популярних міфів про сон, які варто забути назавжди
03.05.2019 577 0 newsdaily.org.ua

7 неймовірно популярних міфів про сон, які варто забути назавжди

В закладки

7 неймовірно популярних міфів про сон, які варто забути назавжди

Ти крутишся в ліжку, намагаючись з усіх сил заснути? Можливо, ти став жертвою найпоширеніших міфів про сон. Спеціаліст-сомнолог, член Британського сомнологического спільноти, доктор Ній Стенлі застерігає всіх від надмірної довірливості спростовує найбільш стійкі міфи про сон.

Кожна людина повинна спати по 8 годин в день

Не існує універсального кількості сну, який необхідний кожному з нас. Адже потреби у сні у кожної людини визначаються на генетичному рівні. Фахівці відзначають, що нормальний діапазон кількості сну становить від 5 до 9 годин. Саме тому не варто зациклювати на те, щоб спати по 8 годин, краще визнач необхідну кількість годин відпочинку, яка підійде саме тобі.
У випадку, якщо ти відчуваєш себе сонним протягом дня, це означає, що кількості сну недостатня.

Не існує такого поняття, як «занадто багато сну»

Кожен з нас має індивідуальні потреби в сні. Але вчені довели, що надлишок сну також шкідливий, як і його нестача.

Ти можеш привчити свій організм спати менше

Ми пам'ятаємо, що необхідну кількість годин сну визначається генетично. А це значить, що ти не можеш примусити себе спати менше. У випадку, якщо ти будеш спати на годину менше, ніж тобі необхідно, то це негативно вплине на стан здоров'я, працездатність і настрій. Більш того, довгострокове недосипання здатне викликати захворювання серцево-судинної системи, депресію, ожиріння і діабет.

Коли пара спить в різних ліжках, це свідчить про проблеми у відносинах

Саме ваш партнер є причиною 50% порушень сну, тому багато пар воліють спати роздільно. Така ситуація не є чимось неправильним. Відпочиваючи окремо один від одного, ви станете висипатися, будете почувати себе бадьорим і щасливим.

У вихідні дні ти зможеш "відіспатися" і заповнити недолік сну, який виник на протязі робочого тижня

Безумовно, заповнювати недолік сну важливо. Але якщо ти будеш валятися в ліжку протягом усього вікенду, то це спровокує втому і внесе свою лепту в погіршення якості сну.
Наш організм краще сприймає регулярний сон. Якщо ти хочеш заповнити недолік сну, то просто лягай спати трохи раніше звичайного, а також контролюй час пробудження.

Одна година сну до півночі йде за два

Дійсно, організм краще відновлює свої сили в першу третину ночі ( в перші години до півночі і трохи після). А от сон ближче до часу пробудження легко порушити. Однак, якість сну не має відношення до якого-небудь таймингу, як "година сну до півночі вважається за два".

Діти підуть спати, коли втомляться

Це міф можна порівняти з таким твердженням: діти перестануть їсти морозиво, коли потовщають. В реальності малюкам необхідно набагато більше сну, ніж дорослим, оскільки це відіграє ключову роль в їх розвитку. Але дітям, як і дорослим, важливо мати розпорядок сну.

Хропіння дратує, але турбуватися не про що

Багато чоловіків і жінки хропуть ніч на проліт. У більшості випадків, хропіння пов'язаний з вживанням алкоголю або надлишковою вагою. Але, все ж, хропіння заважає спати самій людині і його партнеру. При цьому, частий і гучний хропіння з зупинкою дихання називається апное. Апное — це серйозне розлади сну, яке необхідно лікувати.

Розвінчання цих 7 стійких міфів допоможе тобі поліпшити якість сну. Почніть правильно відпочивати вже цієї ночі.

Дієві способи раз і назавжди стати жайворонком
© IStock Раннє пробудження — це та хороша звичка, якою ми володіємо або ні. Вважається, що ранній підйом покращує сон, робить нас працездатні і сприяє більш здорового
Жіноча невірність: міфи, яким ми продовжуємо вірити
©Vasyl Dolmatov/IStock Прийнято вважати, що жінки менш схильні до зрад у відносинах, проте це один з найпоширеніших міфів. Cnn розповідає про найбільш популярних помилках
5 міфів про йогу, які вводять вас в оману
© Poike/iStock Багато заняття схильні великій кількості міфів, і йога не виняток. Не потрібно вірити у все, що кажуть і тим більше відмовляти собі в задоволенні
Приємні звички напередодні сну, з якими ви будете висипатися
© IStock Про те, що здоровий сон — запорука гарного здоров'я і чудового настрою, знають всі. Однак навіть якщо ви дотримуєтеся певного режиму, можете не виспатися
10 міфів про здоров'я, в які пора перестати вірити
© Doucefleur/IStock «Довіряй, але перевіряй» – ця фраза може ставитися до всієї інформації, яку ми отримуємо з дня у день. Особливо ретельніше потрібно перевіряти факти,
5 міфів про бігу, калоріях і втрати ваги
© microgen/IStock Побутує думка, що люди, які серйозно займаються бігом, не можуть страждати ожирінням. Насправді це не зовсім так. Деякі спортсмени примудряються набрати