Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати
16.04.2019 365 0 newsdaily.org.ua

Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати

В закладки

Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати

Сім'ї, які пережили розлучення, не з чуток знають про те, як це важко і який стрес при цьому відчувають діти. З ким би не залишився у результаті дитина, важливо допомогти йому пристосуватися й адаптуватися до нового життя. Після розлучення батьків діти стають дуже чутливими і можуть втратити відчуття стабільності, яке так важливо для їх розвитку. Тому дорослим необхідно налагодити дружні відносини між собою після розриву, щоб не травмувати почуття дитини.

Ми підготували для вас 7 головних помилок розлучених батьків, яких важливо уникати.

Сварки

Під час розлучення напруга між парою виростає, а негативні емоції рвуться назовні при кожній спільної зустрічі. Часто сварка виростає в скандал з криками і переходом на особистості і, якщо дитина стає свідком подібної ситуації, він відчуває жахливі почуття і розуміє, що його сім'я розпадається. Це може вести за собою негативні наслідки, аж до депресії. Тому варто уникати сварок при дитину і допомогти йому повернутися до повсякденного життя.

Зміна виховання

Коли дитина залишається жити з одним з батьків, мама або тато відчувають жалість до чаду і починають міняти звичну систему виховання, намагаючись заповнити дефіцит уваги до дитини. Вони перестають контролювати і карати дитину, починають більше хвалити, заохочувати і шкодувати, оточуючи його надмірною опікою. Тим не менш, навіть під час такого складного процесу, як розлучення батьків, не варто відходити від усталених методів виховання дитини.

Розпад сім'ї

Розлучення батьків може спровокувати дитину на пошуки підтримки і розуміючи десь на стороні. Зазвичай діти звертаються до дідусів, бабусь та інших родичів, а ті в свою чергу лають їх батьків, замість того, щоб підтримувати їх рішення. У цей момент діти втрачають звичну їм поняття сім'ї.

Два фронти

Часто батьки, які переживають розлучення діляться на два фронти і сприймають дитину, як ковдру, яке кожному потрібно перетягнути на свою сторону. У цей момент вони можуть йти на крайні заходи, налаштовуючи малюка один проти одного. Діти в свою чергу сприймають це болісно, не розуміючи кому потрібно вірити, але при цьому вони не перестають любити обох батьків.

Драма

Драматизація ситуації — часте явище під час розлучення, що ще більше посилює розлад дітей. Якщо один з подружжя обзавівся новим партнером, це підливає масла у вогонь і тоді розлучення перетворюється в справжню драму. Хоча діти вміють адаптуватися до ситуації швидше дорослих, але для цього необхідно створити благотворні умови і не травмувати психіку дитини з'ясуванням відносин.

Ще одна дитина

Буває так, що після розлучення колишнє подружжя заводять дітей зі своїми новими партнерами і починають оминати увагою їх спільного старшого дитини. Це негативно позначається на психіці старшого малюка, який гостро відчуває повне руйнування його сім'ї і страждає від нестачі любові.

Важкий етап

На етапі знайомства з новим чоловіком мами і новою дружиною тата, діти, як правило, можуть вести себе не дуже шанобливо, кажучи образливі фрази, такі як: «Моя мама готує краще» або «Моїй мамі папа дарував букети набагато більше цього». Безумовно, це не надто приємно, але й лаяти в такій ситуації дитину не слід, адже він переживає важкий етап і йому потрібен час, щоб впустити в своє життя нової людини.

Уникайте вищезазначених помилок, якщо ви знаходитесь на стадії розлучення, щоб уберегти почуття своєї дитини і допомогти їй пережити цей нелегкий період.

6 досліджень, які пояснюють вплив сімейних сварок на дитину
Багато батьків вважають, що для дітей немає нічого гірше розлучення батьків, намагаються всіма силами боротися за шлюб, сперечаються і конфліктують з партнером, але не
5 типів розлучених батьків, яких хоч раз зустрічали всі ми
© Thiago Santos/iStock Шлюби руйнуються частіше, ніж хотілося б. І важко передбачити, яким буде батько в розлученні, але це може статися з кожним. Тому ви або ваші діти
Як змінюється психіка дитини, якщо батьки обманюють один одного, - вчені
Психологи припускають, що здорова структура сім'ї є ідеальним середовищем для виховання дитини і що дії батьків можуть назавжди зруйнувати його життя, особливо в ранньому
Що робити, якщо у дитини після розлучення з'явилися проблеми зі сном
©Pixabay Розлучення – важке випробування не тільки для батьків, але й для їхніх дітей. Дитина після розлучення може відчувати багато нові труднощі, в тому числі і
Дослідження з'ясувало: розлучення може бути заразним і навіть носити позитивний характер
© mofles/iStock Розлучення не трапляється за 5 хвилин. На це рішення впливають не тільки багато життєві події, але і ваше оточення. Нове дослідження показує, як на ваших
5 простих способів проявити любов до дитини, про які ми часто забуваємо
child, дитина, діти На думку автора книги-бестселера «П'ять мов любові» Гаррі Чепмена, мови любові точно так само як і на дорослих, впливають і на наших дітей. Якщо ви