Протеїнові суміші, які можуть нашкодити здоров'ю
27.06.2019 578 0 newsdaily.org.ua

Протеїнові суміші, які можуть нашкодити здоров'ю

В закладки

Протеїнові суміші, які можуть нашкодити здоров'ю

© S_Chum/iStock

Аспарагінова та глютамінова кислоти — це компоненти гідролізувати протеїнових сумішей і экситоксины, які вбивають нейрони і сам мозок.

Редакція Newsdaily.org.ua призводить останню наукову інформацію в галузі спортивного харчування, яку варто взяти на замітку.

Найнебезпечніше спортивне харчування

© Anikona/IStock

1. Гідролізований білок

Безліч дешевих протеїнових сумішей виходять з молока в результаті обробки при високих температурах і гідролізу. За допомогою того ж гідролізу з корисного пальмової олії роблять маргарин, який перетворюється в олія — джерело великої кількості транс-жирів.

В процесі такої обробки в молоці утворюється велика кількість аспарагінової кислоти, глютамінової кислоти і вільного глутаміну. 1-й інгредієнт — близький родич аспартама, 2-й — солі глутамінової кислоти (глутамат натрію).

2. Экситоксины — їжа, що вбиває мозок

Аспартам і глутамат натрію— група хімречовин, які все частіше називаються экситоксины. Еxcitotoxin з англійської мови утворилося від слів excitement — збудження і toxin — токсин. По суті, экситоксины — це збуджуючі токсини. Звучить не дуже, правда?

Під їх впливом людський мозок отримує сильну дозу задоволення, їжа здається неймовірно смачною чи солодкою. При цьому, экситоксины мають великий мінус — вони стимулюють нейрони мозку так сильно, що ті починають відмирати.

3. Протеїн RedBull'ом

Виробники спортпита люблять економити на процесі отримання ізоляту, тому вони часто додають у продукт ще 2 "чудодійних" інгредієнта — таурин і підсолоджувач сукралозу. 1-й — додає вам енергії, другий — робить смак суміші більш приємним.

У свою чергу, таурин впливає на нервову систему і гіпоталамус, викликаючи спочатку різкий підйом енергії, а потім і різкий спад. Судячи з усього, таурин викликає гіпоксію, гіпоглікемію, ішемію, збільшує кількість вільних радикалів і провокує метаболічну отруєння.

©GeorgeRudy/iStock

Синдроми передозування экситоксинов

1-му синдромом інтоксикації глутаматом і аспартамом є почуття затуманеної свідомості, а також втрата можливості концентруватися. Після того, як токсини засвоюються всім тілом, з'являється синдром хронічної втоми, зменшується імунітет, а також рівень тестостерону.

Нейробіологи вважають, що хронічне і рясне вживання экситоксинов стає причиною розвитку хвороб Паркінсона, Альцгеймера і т. д. Крім цього, экситоксины, можливо, можуть провокувати і посилювати інсульти.

Шкідливий весь протеїн?

Суміші з протеїну, які були отримані шляхом холодної фільтрації, можливо, містять найменшу кількість экситоксинов. У цьому випадку виробник зазвичай чітко вказує, що протеїн отриманий в процесі фільтрації, а не гідролізу, а ціна такого продукту дещо вище.

Говорячи про аспарагінової кислоти, варто розуміти, що L-aspartate, який міститься в протеїні, отриманими за допомогою великих температур, відрізняється від D-aspartic acid. Остання не є экситоксином, і, судячи з досліджень, може підвищити рівень тестостерону.

Читайте також Як тренуватися, щоб тіло омолодилось на клітинному рівні

Який купити для схуднення найкраще вживати дівчатам
© S_Chum/iStock Ще зовсім недавно спортивне харчування вважалося шкідливої хімією для перекачаних пауерлифтеров. Але інформовану сучасне суспільство розібравшись у
2 універсальних протеїнових коктейлю з приготуванням на дому
© Wavebreakmedia/iStock Протеїнові коктейлі корисні не тільки тим, хто прагне наростити м'язову масу, але і тим, хто просто піклується про своє здоров'я і фігуру.
Протеїнові коктейлі дійсно небезпечні для здоров'я, і ось чим
© vovashevchuk/iStock Протеїнові коктейлі дуже популярні серед адептів здорового способу життя, оскільки вони зручні, смачні і допомагають швидше наростити м'язову масу.
Як вибрати молочну суміш для дитини
©Burst/Pexels У деяких випадках мама не може годувати малюка груддю. Також деякі новонароджені потребують додаткового прикорму. В таких випадках приходить на допомогу
В чому суть протеїнових коктейлів і навіщо їх використовувати для м'язового збільшення ваги
Труднощі зі збільшенням м'язової маси пов'язані з прискореним метаболізмом, поганим харчуванням або захворюваннями. Щоб впоратися з деякими з цих проблем, вам потрібно
Часті і помилкові міфи про користь молока
© Chepko/iStock З самого дитинства ми звикли вважати, що молоко зміцнює здоров'я і є дуже корисним продуктом. Сьогодні ми поділимося з вами науковими фактами, які