Протеїнові коктейлі дійсно небезпечні для здоров'я, і ось чим
09.03.2019 732 0 newsdaily.org.ua

Протеїнові коктейлі дійсно небезпечні для здоров'я, і ось чим

В закладки

Протеїнові коктейлі дійсно небезпечні для здоров'я, і ось чому

© vovashevchuk/iStock

Протеїнові коктейлі дуже популярні серед адептів здорового способу життя, оскільки вони зручні, смачні і допомагають швидше наростити м'язову масу. Але так вони безпечні, як стверджують виробники?

Почнемо з того, що протеїн — він же білок необхідний для нормального функціонування людського організму. Білок бере активну участь у побудові та відновлення різних тканин, вироблення гормонів і інших важливих елементів (ензимів, гемоглобіну та інших).

Для того щоб забезпечити собі здоровий і збалансований раціон, важливо щодня вживати в їжу продукти, багаті білком. Якщо хочете визначити, скільки білка в день потрібно саме вам, дотримуйтесь раді Американського інституту медицини, примножуючи свою вагу в фунтах на 0,37. Так, людині масою тіла 60 кг на добу потрібно з'їдати близько 48 г білка, повідомляє INSIDER.

Вам може здатися, що вживання бпрольшего кількості білка, ніж показано, позитивно позначиться на здоров'ї та спортивних результатах, але це не так. Якщо вірити вченим, вживання білка навіть на 35% більше норми може спричинити виникнення таких неприємних симптомів, як нудота, втома, головний біль, здуття і судоми.

© S_Chum/iStock

На хвилі повального захоплення протеїновими напоями в 2001 році Американська асоціація серця опублікувала звіт, в якому стверджувалося, що надмірне захоплення білком може призвести до порушення метаболізму, а також роботи серця, нирок, печінки і навіть викликати кісткові зміни.

Крім того, дуже часто спортсмени забувають перевіряти склад протеїнового порошку перед покупкою. Багато з них містять шкідливі добавки. За словами Керол Хэврила, дієтолога і онкоспециалиста медичного центру при Університеті Вірджинії, в деяких протеїнових порошках знаходили важкі метали, кофеїн і навіть стероїди. Також вона попереджає про ризик гіпервітамінозу з-за часом великого вмісту вітамінів в даному продукті.

В цілому, незважаючи на те, що більшість дієтологів радять споживати необхідну норму білків із звичайних продуктів, протеїнові коктейлі є відносно безпечними, але тільки за умови дотримання правильного дозування і вибору порошку без шкідливих інгредієнтів.

Читайте також 4 причини, чому для росту м'язів потрібен білок

2 універсальних протеїнових коктейлю з приготуванням на дому
© Wavebreakmedia/iStock Протеїнові коктейлі корисні не тільки тим, хто прагне наростити м'язову масу, але і тим, хто просто піклується про своє здоров'я і фігуру.
Який купити для схуднення найкраще вживати дівчатам
© S_Chum/iStock Ще зовсім недавно спортивне харчування вважалося шкідливої хімією для перекачаних пауерлифтеров. Але інформовану сучасне суспільство розібравшись у
10 принципів харчування для дівчат, які займаються фітнесом
©macniak/IStock Якщо ви займаєтеся спортом і дотримуєтеся здорового способу життя, вам варто приділити окрему увагу своєму раціону. Сьогодні ми розповімо про принципи
4 причини, чому для росту м'язів потрібен білок
© Jacob Ammentorp Lund/IStock Якщо ви прагнете наростити м'язи, ви не зможете досягти бажаного, якщо не додасте в свій раціон білкові продукти. Вуглеводи і здорові жири
11 міфів про харчування, які роблять вас товщі
© Naser Chawroka/Flickr На просторах інтернету можна зустріти безліч неправдивої інформації на тему дієт і схуднення. Сьогодні ми розповімо вам про основні міфи,
Інша сторона: як безпечно і безболісно набрати вагу
© vadimguzhva/iStock Хто намагається скинути зайві кілограми за допомогою дієт і спорту, а кому-то потрібно набрати вагу. Для цього може бути декілька причин: медичні