Часті і помилкові міфи про користь молока
12.03.2019 507 0 newsdaily.org.ua

Часті і помилкові міфи про користь молока

В закладки

Часті і помилкові міфи про користь молока

© Chepko/iStock

З самого дитинства ми звикли вважати, що молоко зміцнює здоров'я і є дуже корисним продуктом. Сьогодні ми поділимося з вами науковими фактами, які розвінчують поширені міфи про користь молока.

Міф №1: молоко – головне джерело кальцію

Не дивлячись на те, що молоко дійсно містить кальцій, потрапляючи в організм він не засвоюється. Замість цього вживання молока призводить до втрати власного кальцію з кісток. Це пов'язано з тим, що білок (казеиноген), що входить до складу молока, під впливом шлункового соку перетворюється в казеїн, який розщеплюється тільки в організмі дитини з допомогою ферменту реніну.

Організм дорослої людини для виведення казеїну збільшує вміст соляної кислоти в шлунковому соку, а для нейтралізації кислоти використовує власні мінерали (в першу чергу кальцій). З цього випливає висновок, що вживання молока призводить до втрати кальцію, а не навпаки.

©Burst/Pexels

Міф №2: молоко запобігає остеопороз

Оскільки молоко виводить кальцій з організму, воно також призводить до розвитку остеопорозу, а не є профілактикою цього захворювання. Дослідження підтверджують, що любителі молока набагато частіше страждають від остеопорозу ніж ті, хто зовсім не вживає цей продукт.

Міф №3: молоко допомагає при застуді

Молоко здатне посилити симптоми застуди, спровокувавши утворення мокротиння і виділень з носа. Крім того, молоко посилює запалення в організмі.

© Wojciech Kozielczyk/iStock

Міф №4: молоко – синонім здоров'я

Молоко – зовсім не такий корисний продукт, як про нього говорять. Магазинне молоко містить у своєму складі антибіотики і гормони росту, які завдають шкоди вашому здоров'ю.

Спробуйте на час відмовитися від молока, щоб помітити поліпшення у своєму стані. Ви також можете замінити коров'яче і козяче молоко мигдальним, соєвим, рисовим, вівсяним або кокосовим.

Читайте також Відомий дієтолог створив дієту, щоб ви могли насолоджуватися хлібом і макаронами

Дослідження з'ясувало, як на діабет і ожиріння впливає вживання молока
©dimitriwittmann/Pixabay Нові дослідження показали, що вживання молока вранці кожен день допоможе вберегти від ожиріння та цукрового діабету. Подробиці " про це наукове
Чи можна вживати дорослій людині молоко і молочні продукти, – думка Уляни Супрун
©id-art/IStock Здавалося б, молоко і молочні продукти – це звична їжа, знайома нам з дитинства. Проте, існує безліч тверджень і міфів з приводу її користі і шкоди. Щоб
Корисні продукти та принципи харчування, якщо ви вирішили відмовитися від молока
©Pixabay Якщо ви страждаєте непереносимістю лактози, то від молока і молочних продуктів краще відмовитися. В цьому випадку вам доведеться суттєво переглянути свій раціон,
18 немолочних продуктів для отримання кальцію
Як ми знаємо, традиційними джерелами кальцію є такі продукти, як молоко, сири і йогурти. Важливо отримувати добову норму цього мінералу, але не всі можуть щодня вживати
Асоціація FDA розглядає заборону називати молоком продукт нетваринного походження
©Pixabay Американське управління з нагляду за харчовими продуктами і медикаментами (FDA) розглядає закон про заборону назви «молоком» продуктів рослинного походження.
5 сирних продуктів без молока, які варто спробувати
© Pexels Дженніфер Лопес, Джей Зі та інші зірки всюди твердять про користь безмолочної дієти, тому останнім часом багато людей замислюються про те, що і їм, можливо,