15 способів самостійно поліпшити ефективність тренувань
02.05.2019 521 0 newsdaily.org.ua

15 способів самостійно поліпшити ефективність тренувань

В закладки

15 способів самостійно поліпшити ефективність тренувань

© mel-nik/IStock

Ефективність тренувань залежить не тільки від того, наскільки старанно ви працюєте в залі, але і від безлічі різних дрібниць. Відомий тренер і експерт в області фітнесу та здорового способу життя Алісія Агостінеллі радить сконцентруватися саме на цих дрібницях, щоб отримати максимальну користь від вправ.

Ось на які аспекти варто звернути свою увагу.

1. Спробуйте дихальні вправи

Дихання має величезне значення при занятті спортом. Спробуйте використовувати відому методику 4-7-8. Дихайте протягом 4 секунд затримайте дихання на 7 секунд, а потім видихайте рівно 8 секунд.

© Ridofranz/IStock

2. Пишаєтеся собою

Ви повинні пишатися своїми досягненнями, навіть якщо вони не надто вражають. Це найкращий джерело мотивації. З кожним тренуванням ваше тіло дійсно стає краще, тому хваліть себе за виконану роботу.

3. Розігрівайтеся і увлажняйтесь

Розминка перед тренуванням дуже важлива. Розігріті м'язи легше переносять навантаження і набагато рідше піддаються травм. Також не забувайте про правильну гідратації. Під час тренувань вживайте якомога більше рідини.

4. Забудьте про своєму смартфоні

Смартфон – це остання річ, яка може знадобитися вам в залі. Під час тренувань ви повинні бути на 100% сконцентровані на роботі, тож влаштуйте для своїх гаджетів невеликий відпочинок.

© Bojan89/IStock

5. Визначте свою мету максимально чітко

Постарайтеся візуалізувати результат, до якого ви прагнете. Ви повинні чітко уявляти, як буде виглядати ваше тіло через рік. Це зробить кожен маленький крок трохи простіше.

6. Прислухайтеся до свого тіла

Навчіться розуміти сигнали свого тіла. Ви повинні відчувати різницю між звичайною втомою і якимось умовним розтягуванням м'язів. Використовуйте відновлювальний масаж хоча б раз на місяць.

7. Вибирайте якісну екіпіровку

Ваша спортивний одяг повинна попрямувати вам на 100%. Це ще один хороший спосіб мотивувати себе. Час від часу радуйте себе покупками нових елементів екіпіровки.

© Sergey Nazarov/IStock

Читайте також: 12 порад з фітнесу від знаменитих спортсменок

8. Регулярно медитуйте

Спробуйте медитувати 2 рази в день. Це допоможе вам налаштуватися на тренування і знайти спільну мову зі своєю підсвідомістю, якому, ймовірно, не дуже подобається ідея з фітнесом.

9. Ведіть щоденник

Щоденник – це ще один спосіб відшукати мотивацію. Не лінуйтеся вести його, навіть якщо це вам здається абсолютно марною затією. Пам'ятайте, що психологічна сторона важлива не менше, ніж фізична.

10. Займіться фотографією

Ви повинні навчитися відволікатися від усіх проблем хоча б на час тренувань. Якесь нове захоплення може здорово допомогти. Наприклад, спробуйте освоїти мистецтво фотографії.

© Halfpoint/IStock

11. Підтримуйте порядок у будинку

Умови, які вас оточують, мають істотний психологічний вплив. Щоб привести свої думки в порядок, потрібно спочатку грунтовно забратися в будинку.

12. Зробіть неділю вдень підведення підсумків

Наприкінці тижня проведіть аналіз того, що ви змогли зробити за останній час. Також займіться плануванням, щоб поставити собі завдання на наступні 7 днів.

13. Добре харчуйтеся

Правильне харчування – це основа нашого самопочуття. Намагайтеся поступово переходити на здорову натуральну їжу.

© Pixabay

14. Робіть те, що приносить вам радість

Не відмовляйтеся від своїх захоплень заради фітнесу. Ви повинні знайти спосіб поєднувати своє хоббі та спорт, інакше тренування ризикують перетворитися на справжню муку.

15. Прокидайтеся якомога раніше

Ранок – це єдина частина дня, коли ви можете зосередитися і сконцентруватися на спілкуванні з собою. Спробуйте прокидатися на півгодини раніше. Цього часу буде досить, щоб налаштуватися на важкий день.

Читайте також: Корисні поради, як уникнути тотальної втоми в понеділок

Як отримати максимальну віддачу від аеробних і анаеробних тренувань
© oneblink-cj/iStock Навколо аеробних і анаеробних тренувань існує багато міфів і помилкових фактів. Блог MyFitnessPal розповіли, що таке аеробні та анаеробні тренування,
Корисна фітнес добірка, з якою ваші легені стануть здоровішими
© KarinaUvarova/iStock Наше самопочуття безпосередньо залежить від стану легень, адже організм людини не може функціонувати без достатньої кількості кисню. Якщо ви хочете
Корисні речі, які допомагають поліпшити тренування
©jacoblund/IStock Хочете підвищити ефективність своїх тренувань? Тоді вам варто задуматися не тільки про техніку виконання вправ, але і про необхідне спорядження, яке
12 супер вправ, які допомагають жінкам
© bruce mars/Рexels Багато жінок роблять помилку, коли починають використовувати чоловічі програми тренувань. Такий підхід до фітнесу може тільки нашкодити. Існують
Тренер назвав 8 простих способів поліпшити поставу
© AndreyPopov/iStock Один з провідних фахівців з фітнесу Джесс Шурінг впевнена, що рівна постава – це не тільки красиво, але і корисно для вашого здоров'я. Якщо
Як використовувати 20-хвилинне тренування тіла на максимум
©djiledesign/iStock Як отримати користь від тренування, яка триває всього 20 хвилин? Здається, що це нереально, адже за такий короткий термін встигнути опрацювати всі