6 важливих порад, які допоможуть пережити розлучення
20.04.2019 705 0 newsdaily.org.ua

6 важливих порад, які допоможуть пережити розлучення

В закладки

6 важливих порад, які допоможуть пережити розлучення

© BRITICO/Flickr

Як би нам того не хотілося, але кількість розлучених пар зростає. Звичайно, це – дуже важкий і неприємний період в житті, але це ще не кінець. Вам не варто припиняти спроби шукати любов і вірити, що знайдеться інша людина, яка зробить вас по-справжньому щасливою. Але спочатку вам навряд чи захочеться про це думати.

Всі думки будуть зайняті тим фактом, що ваша сім'я розпалася. Вам потрібно прийняти цей факт, не мучити себе тим, що було б, якщо би ви вчинили так, а не інакше. Це згубна і для вашої психіки, і для здобуття щастя. Якщо ви хочете якомога швидше почати життя з чистого аркуша, дотримуйтесь 6 наступних порад.

© BRITICO/Flickr

Не обговорюйте ситуацію і колишнього зі знайомими

Навіть якщо ваш колишній справді вступив з вами підло, навіть якщо він заслужив вашу критику, не витрачайте час на розмови про нього. Так, вам захочеться виговоритися, тому поділіться наболілим з близькими людьми. Але лише пару разів. Якщо ви будете постійно мучити себе думками про колишнього, про те, як вам погано, ви нічим собі не допоможете. Ви вже витратили на нього свій дорогоцінний час, не варто робити це і після закінчення шлюбу.

Не соромтеся звернутися за допомогою до психолога

Багатьом здається, що нерозумно йти до психолога і витрачати час (і гроші) на його консультації. Але чому це вважається дурним? Коли у нас болить зуб, ми йдемо до стоматолога. Якщо є проблеми з психічним здоров'ям – логічно буде звернутися за медичною допомогою. У всякому випадку гірше не буде.

Психолог – це чужа людина, він не буде жаліти вас, як ваші друзі і рідні, він зможе допомогти вам зрозуміти, чому шлюб розпався. Завдяки його консультацій ви погляньте на свій вже невдалий шлюб під іншим кутом. І зможете уникнути деяких помилок у стосунках в майбутньому.

© iStock

Читайте також: 8 несподіваних ознак, як на здоров'я впливає розлучення

Розпишіть мінуси і плюси розлучення

У всього є як позитивні сторони, так і негативні. Візьміть аркуш паперу і почніть записувати все те, що приніс вам розлучення: хороше і погане. Ви переконаєтеся самі, що розрив відносин – це не завжди катастрофа, і що у цій події є свої переваги. Ви більше не будете терпіти нічиїх закидів і критики, вам не будуть змінювати, обмежувати в чомусь.

Ходіть на побачення

Як ми вже говорили, ваш колишній чоловік – не єдиний чоловік на цій планеті. Озирніться. Надіньте гарне плаття, зробіть укладку і вирушайте з подругами на танці, караоке або ресторан, гуляйте по місту. Вас ніщо зараз не зобов'язує: фліртуйте, отримуйте знаки уваги і подарунки. Не поспішайте починати нові серйозні стосунки. Вам потрібно ще повністю оговтатися для цього.

© pixabay.com

Поживіть для себе

У вас з'явиться більше часу для себе, ви зможете почати подорожувати, про що завжди мріяли, змінити роботу, якщо цього хотіли (а колишній чоловік був проти). Вам не потрібно ні перед ким звітувати. Ви самі вибираєте собі компанію, друзів, захоплення. Хочете зробити ремонт в будинку? Зробіть! Мріяли навчитися кататися на роликах? Давайте! Тепер ви можете робити все, що побажаєте.

Не шукайте винних

Хтось робить винуватим себе, інші звинувачують колишнього розлучення. Але варто чесно визнати, що розрив відносин відбувається з вини двох людей. Хтось завинив більше, хтось менше, але винні все ж обидва. Не варто взагалі витрачати на це роздум свій час. Вам не стане легше, якщо ви переконаєте всіх оточуючих в тому, що ваш колишній жахливий чоловік, і він винен у всіх ваших бідах.

Нікому не потрібно говорити про те, що відбувалося у вашій родині. Це – ваша особиста справа. Живіть далі. Не чіпляйтеся за минуле, бо воно вже пройшло. Вас чекає нове життя з безліччю інших приємних речей і людей. Не проґавте її.

Читайте також: 6 найнезвичайніших розлучень в світі, які викликають здивування

Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати
Сім'ї, які пережили розлучення, не з чуток знають про те, як це важко і який стрес при цьому відчувають діти. З ким би не залишився у результаті дитина, важливо
Розлучення: як знову почати радіти життю після складного періоду
©pxhere.com На жаль, не всі шлюби витримують випробування спільної життям. І коли настає момент розриву відносин, то пережити його виявляється дуже непросто, особливо,
Як почати нове життя після розлучення: 8 порад, які діють
© BernardaSv/iStock Розлучення – це важке випробування, незалежно від того, хто був ініціатором розірвання відносин. Дуже часто подібні потрясіння закінчуються глибокою
Ваша робота може підказати, чи загрожує вам розлучення, — дослідження
© BernardaSv/iStock Зберегти шлюб і відносини з роками – це велика праця. На нього йде не менше сил, ніж на роботу. Багато пар намагаються боротися за любов і запобігти
10 кроків після розлучення, які допоможуть рухатися далі
© Daniel Jones/Flickr Розлучення вважається одним із самих важких періодів у житті людини. Багато його бояться і роблять все, щоб його уникнути. Але ж із-за цього страху
Психологія життя: як пошук щастя може перешкодити вам відчути саме щастя
©jacoblund/IStock Всі ми так чи інакше знаходимося в пошуках щастя. Звичайно, це поняття суб'єктивно для кожного: щастя людини – тягар іншого. Psychcentral розповідає про