Як навчити дошкільника писати
01.04.2019 27 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дошкільника писати

В закладки

Як навчити дошкільника писати

© dobok/iStock

Психологи й педагоги єдині в думці, що потрібно готувати дитину до навчання в школі заздалегідь. Завдяки цьому чадо буде засвоювати все швидше, не виникне дискомфорту з освоєнням нового матеріалу, не буде відчувати перевтоми. Здається, що лист – це просто, але якщо ми згадаємо себе в дитинстві, то зрозуміємо, що навчитися правопису було не так і просто. Дитячий організм ще не готовий до сильного навантаження, тому потрібно підійти до навчання дошкільника з усією обережністю.

Як навчити дитину писати?

Не тисніть

© IStock

Починайте з малого. Займайтеся не більше 15 хвилин, так як дитина не зможе освоїти стільки нової інформації. Робіть перерви, щоб дитина не встигав втомитися. Перевантаження негативно позначаться на розвиток організму дитини і на його мотивації. До того ж для того, щоб у дитини розвинулася уважність та посидючість, знадобиться час.

Наберіться терпіння

Не дивно, що дітей віддають в школу в 6 чи 7 років. До цього моменту їх мозок починає сформувати необхідні навички, в тому числі і для письма. Незважаючи на те, що, згідно з дослідженнями, діти розуміють різницю між словом і малюнком вже в 3 роки (хоча можуть і не вміти читати), не всі готові до листа.

Фахівці радять провести невеликий тест, який допоможе дізнатися, чи готовий ваш дитина до листа: дайте йому чистий аркуш паперу і попросіть намалювати, потім скажіть їм розфарбувати частина намальованого. Поспостерігайте за тим, як дитина це робить: якщо він повертає листок, йому важко змінювати напрямок ліній, варто почекати з навчанням.

Будьте максимально позитивними

© pixabay.com

Не змушуйте дитину вчитися листа, якщо він цього не хоче. Є безліч інших способів підготувати його до школи: розвиток пам'яті, просторового мислення, моторики.

Грайте

Подумайте, можливо, ваша дитина не хоче займатися, так як ви підносите йому інформацію в нудній формі? Спробуйте пограти, щоб малюк не вважав лист чимось нецікавим і обов'язковим. Також не варто оцінювати дитини і критикувати його. Будьте поблажливими і м'якими.

Не витрачайте час на рукописні літери

©Kha Ruxury

Вчителі в школі радять цього не робити, так як батьки вчать дітей каліграфії по одному зразку, а у шкільній програмі може бути представлена зовсім інша. Дитині буде важко перебудуватися і перевчитися.

Що важливо для навчання письму?

Правильне положення за письмовим столом

Все дуже просто: якщо дитина буде сидіти неправильно, йому буде некомфортно, він швидше втомлюється. До того ж із-за цього можуть розвинутися проблеми з хребтом. Переконайтеся, що дитина сидить прямо, а зошит знаходиться в 30 см від його очей.

Правильне тримання олівця

© pixabay

Покажіть все на своєму прикладі: візьміть олівець, щоб дитина зрозумів, як йому варто взяти інструмент. Олівець краще ручки, так як дитина зможе стерти гумкою помилки і не буде їх соромитися. Не забувайте робити після міні-уроку гімнастику для рук і розминати пальчики.

Розвиток дрібної моторики

Навіть у 3-річному віці дитина може почати розвивати навички, які йому знадобляться в майбутньому. Наприклад, дрібна моторика. Для письма потрібно, щоб м'язи руки працювали злагоджено. Для цього потрібно спонукати дитину малювати, ліпити щось з тіста, працювати з мозаїкою, вирізати фігурки або збирати модель літака.

Алфавіт

© Pixabay/Pexels

Є безліч ефективних технік навчання читання: приміром, «Складушки», букварі, азбуки. Якщо ваш малюк освоїть алфавіт і навчиться читати, їй набагато простіше дасться лист.

Прописи

В інтернеті можна скачати безліч цікавих прописів для дітей, які навчать їх просторового мислення: діти не будуть губитися при вигляді клітинок у зошиті, зможуть краще орієнтуватися на рядку, акуратніше будуть виводити букви, асоціювати букви зі словами (м – мама), знати різницю між буквою і звуком і т. д.

Читайте також 14 щоденних занять для стимуляції розвитку дитини

Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку
© MangoStar_Studio/IStock Вихователі та вчителі зазвичай починають вчити дітей рахувати в дитячому саду або в першому класі. Але ви можете допомогти дитині дізнатися, що
Як навчити дитину правильно реагувати на оцінки в школі
© Pixabay/Pexels Наближається вересень, а це означає, що дітям належить робити домашнє завдання і писати контрольні. Це не подобається багатьом, але що робити якщо погані
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину читати, писати і рахувати
Готуючись до школи, батьки цікавляться, як навчити дитину читати, писати і рахувати. Це добре, але врахуйте, що у кожної дитини свій ритм навчання і своє сприйняття
Як навчити дитину читати і писати: корисні поради для дошкільника
© monkeybusinessimages/iStock Не знаєте, як навчити дитину читати і писати? Ми допоможемо вам впоратися з цим завданням. Також розповімо, як зробити процес навчання