Як егоїзм здатний вплинути на кількість зароблених грошей
01.03.2019 284 0 newsdaily.org.ua

Як егоїзм здатний вплинути на кількість зароблених грошей

В закладки

Як егоїзм здатний вплинути на кількість зароблених грошей

© SIphotography/iStock

Як заробляти більше? Ми не раз чули, що треба бути жадібним і не витрачати час на інших людей. За логікою речей егоїсти думають тільки про себе, так що вони повинні бути успішніше. Але дійсно егоїзм є ключем до високих доходів? Нове дослідження, опубліковане в журналі «Особистість і соціальна психологія», говорить про обратом.

Вміст матеріалу

Як заробляти більше: бути егоїстом чи щедрим?

© Kerkez/iStock

Qz розповіли про дослідженні Стокгольмського університету, інституту досліджень майбутнього і університету Південної Кароліни. Вчені вивчили дані понад 60 тис. людей з Америки і Європи, щоб дізнатися, чи так важливо просоциальное поведінку людини. Простими словами, просоциальное поведінка – це бажання приносити користь іншим людям чи суспільству в цілому. Вчені хотіли з'ясувати, як цей фактор впливає на заробіток і кількість дітей.

Якщо вірити попереднім дослідженням, просоциальное поведінка позитивно позначається на психічному здоров'ї людини. Нинішнє дослідження концентрувалася на інших речах.

Як виявилося, у егоїстів менше дітей і менше заробітку порівняно з іншими учасниками дослідження.

Хто ж отримує найбільший статок?

© pinkomelet/iStock

У чотирьох з п'яти досліджень вчені визначили, що більше заробляє людина з помірними просоциальным поведінкою. У п'ятому дослідженні найбагатшими виявилися найбільш щедрі люди.

Помірне просоциальное поведінка має людина безкорисливий. Але він не завжди діє в інтересах інших. Це – золота середина. Людина думає і про себе, і про блага інших.

Результати цього дослідження суперечать загальним очікуванням. Багато людей вважають, що саме егоїсти заробляють більше. Але, як бачимо, це не так.

Психолог Уортон Адам Грант написав у 2013 році книгу «Віддавай і бери: революційний підхід до успіху». В ній пояснюється, чому люди з помірним просоциальным поведінкою так успішні і багаті. На думку Гранта, такі люди схильні допомагати іншим, не очікуючи отримати щось натомість. Вони безкорисливі. Але разом з тим вони не жертвують собою і не забувають про своїх бажаннях. Причому щедрість не обмежується благодійністю і жертвуванням грошей. Дарувальник – це той, хто допомагає ділом, порадою, ділиться знаннями або виступає в ролі наставника.

Дарувальники, не беруть нічого натомість, насправді рідко зустрічаються в наш час. Як правило, люди – щось середнє між дарувальником і тим, хто бере. В умовах сильного стресу люди можуть бути егоїстичні на роботі, зате вдома з дітьми виявляють щедрість.

У кожної людини є потенціал стати дарувальником. Тут важливо визначити, що саме ви можете дати. Комусь подобається бути наставником. Інші діляться своїми знаннями. Допомагаючи іншим ставати краще, ви розвиваєтеся і самі. Якщо ви знайдете спосіб бути щедрим, ви прокладете собі шлях до успіху в довгостроковій перспективі.

Вік, етнічна приналежність, раса або зростання – дослідження з'ясувало, хто найбільше схильний до багатства
© Kerkez/iStock Є можливість передбачити майбутнє людини? Чи він стане багатим та успішним? І чи можуть такі чинники, як зростання, етнічна приналежність, вік, раса
Чому зайняті люди здатні робити здоровий вибір, дослідження
© Milkos/iStock Зайнятість нерідко називають проблемою сучасних людей, але, на думку дослідників міжнародної бізнес-школи INSEAD, вона також допомагає прийняти людям
Як перестати бути егоїстом і думати не тільки про себе
Як визначити, чи ставитеся ви або ваш партнер до егоїстам? В яких межах егоїзм припустимо? Ми хочемо детально розглянути ці проблеми, розповісти, як перестати бути
Дослідження з'ясувало, як захворювання раком впливає на успішність і заробіток дітей хворих
©Kerkez/iStock Сучасні дослідники попереджають: рак матері або батька, чинить величезний вплив на їх дитину. Датські вчені вивчили дані більше 1 млн людей, за якими
Чому егоїзм насправді може бути корисним у відносинах
©Vasyl Dolmatov/IStock Ніхто не хоче рахуватися егоїстом. Однак, експерти стверджують, що в серйозних відносинах проявляти здоровий егоїзм можна і іноді навіть потрібно.
Часті тренування здатні погіршити психічний здоров'я, дослідження
© emiliozv/IStock Прийнято вважати, що тренування приносять користь не тільки фізичному здоров'ю, але і психічному. Але Independent розповіли про дослідження, яке довело,