Як насправді пробіотичні добавки впливають на ваше здоров'я
23.05.2019 149 0 newsdaily.org.ua

Як насправді пробіотичні добавки впливають на ваше здоров'я

В закладки

Як насправді пробіотичні добавки впливають на ваше здоров'я

© Women's Health

Пробіотики вже давно користуються попитом у людей. Звичайно, всі їх додають у раціон, в надії отримати хороші бактерії в організм. Однак на Саге2 ми знайшли інформацію про те, що не так все добре, як здається. Ділимося подробицями про пробіотичних добавок з вами.

Основне: дослідження

© LightFieldStudios/IStock

Є дослідження про те, як додавання пробіотиків може бути марним або може завдати шкоди вашому здоров'ю. У першому дослідженні, опублікованому в журналі Cell, дослідники дали 25 добровольцям пробіотичні добавки для вживання протягом 1 місяця. Після тестування зразків шлунка і кишечника в кінці дослідження вони виявили, що бактерії або пройшли через їхні тіла, або були знищені іншими бактеріями.

© silviarita/Pixabay

Друге дослідження, опубліковане в журналі, оцінило додавання пробіотиків після антибіотиків у кількості 46 чоловік. Дослідники виявили, що пробіотичні добавки затримують ріст бактерій, які були знищені антибіотиками.

Вчені дали пораду, що правильний спосіб прийому пробіотиків — використовувати формулювання підтримуваних дослідженнями штамів для конкретних цілей здоров'я. Були і інші дослідження, зокрема про те, як пробіотики впливають на відновлення організму після антибіотиків. Скрізь результати були позитивні для організму.

Деякі корисні факти

© NelliSyr/iStock

Перед тим, як приймати або не приймати пробіотики, потрібно згадати ось ці факти:

  1. Кишечник наповнений пробіотиками, які необхідні для життя, тому стверджувати, що пробіотики шкідливі, є одночасно неправильно і небезпечно. Без них ви не могли б померти.
  2. Як і всі бактерії, хороші чи погані, вони борються за простір і поживні речовини. У ваших кишечниках це означає, що вони борються один з одним для прихильності до стінок кишечника і для поживних речовин, які ви надаєте їм через їжу. Їсте паршиву дієту, і ви будете годувати шкідливі бактерії, але якщо ви їсте корисну, повну волокон і натуральних цукрів з фруктів, ви будете годувати хороші бактерії.
  3. Пробіотичні добавки широкого спектру, які сформульовані без урахування взаємодій між бактеріями, просто не принесуть результатів, що сприяють зміцненню здоров'я, це було доведено в багатьох дослідженнях.

Це все не означає, що пробіотичні добавки марні або небезпечні. Важливо просто застосовувати їх з розумом і порадитися з дієтологом.

Читайте також Чому слід бути обережніше, приймаючи дієтичні добавки

7 причин, чому для здоров'я потрібні продукти з пробіотиками
©Pixabay Про користь пробіотиків чули всі! Ці корисні для кишечника бактерії зміцнюють імунітет, покращують загальний стан організму і навіть підвищують настрій!
Пробіотики: в чому їх перевага і навіщо вони потрібні дітям
© evgenyatamanenko/IStock Один з найпростіших способів позитивно вплинути на здоров'я кишечника — це введення пробіотиків в раціон, або через багаті пробіотиками джерела
Чому пробіотики важливіші для жінок, ніж для чоловіків
© Women's Health Пробіотики допомагають підтримувати здорову микробиому (або делікатний баланс бактерій та інших мікроорганізмів в організмі), який відіграє важливу роль
Чи безпечно вживати кальцій в добавках
©BuntysmumPixabay Багато людей приймають добавки кальцію в надії зміцнити кістки. Чи це Так: чи небезпечні добавки для організму? Ми вирішили розібратися в цьому питанні
Дивовижні переваги пробіотиків під час вагітності та грудного вигодовування
© Sasiistock/iStock Грудне молоко надзвичайно корисно для дитини, так як включає вітаміни, мінерали, антитіла, ферменти, гормони, здорові жири, корисні бактерії і багато
Як пробіотики здатні вплинути на наше здоров'я
© nadisja/istock Ми впевнені, що ви не раз чули про пробіотиках і пребіотики, їх користь і значення для організму. Але чи відомо вам про їхні відмінності та вплив на