Як дієтичні добавки впливають на здоров'я ваших нирок
23.06.2019 390 0 newsdaily.org.ua

Як дієтичні добавки впливають на здоров'я ваших нирок

В закладки

Як дієтичні добавки впливають на здоров'я ваших нирок

©Pixabay

Харчові добавки вже давно увійшли в наш звичний раціон, адже всім відомо про їхню користь для здоров'я. Але чи так все безхмарно, і якими можуть бути потенційні побічні ефекти? Харчові добавки та їх вплив на організм – питання, не вивчений до кінця, тому до них потрібно підходити з обережністю. Ось що про це розповідає сайт Care 2.

Вміст матеріалу

Як харчові добавки впливають на нирки

Людське тіло – воістину чудова річ. Наші органи надійно сконструйовані і працюють у злагодженому ритмі. Візьміть нирки, наприклад. Ці два бобовидных органу чудово справляються з фільтрацією крові, видаляючи відходи і зайву вологу. У більшості випадків вони працюють відмінно, але якщо їх постійно перевантажувати, то можуть виникати проблеми.

Ось що з цього приводу говорить С. Адам Рамін, доктор медицини: «Все, що ви вкладаєте в своє тіло, проходить через ваші нирки, і все це вони обробляють і фільтрують. Але якщо вони не на 100% здорові або ви піддаєтеся ризику захворювання нирок, результат може бути катастрофічним. Деякі трави, виявлені в харчових добавках, були клінічно пов'язані з пошкодженням нирок, навіть у людей зі «здорової» функцією нирок. Ці добавки не регулюються Управлінням з контролю за продуктами і ліками. Фактично, їх творцям не потрібно доводити, що їх продукти безпечні для споживання, і ці продукти не перевіряються на якість інгредієнтів».

На що ще впливають харчові добавки

Прийом дієтичних добавок може завдати шкоди не тільки вашим ниркам, але і іншим важливим органам. Доктор Рамін стверджує, що деякі добавки можуть викликати медичні проблеми у людей, які приймають діуретики або інгібітори АПФ для лікування серцевих захворювань.

«Вітаміни і харчові добавки, безсумнівно, є привабливими. Концентровані рослинні сполуки у вигляді охайною маленької таблетки можуть здаватися чарівним засобом. Але я б хотів, щоб люди більше довіряли натуральним інгредієнтам замість фармацевтичних препаратів», – говорить доктор.

Звіт від урядового підзвітної відомства США за 2013 рік показав, що за чотири роки (з 2008 року по 2011 рік) було отримано 6 307 повідомлень про проблеми зі здоров'ям через харчових добавок. У тому числі зафіксовано 92 смертельних випадки, сотні небезпечних для життя станів, і більше 1000 серйозних травм або хвороб.

Якщо ви приймаєте добавки, найголовніше – обговорити з вашим лікарем. Але, як вказує Рамін, не нехтуйте перевагами здорового способу життя. Пийте багато води, харчуйтеся збалансовано, наповнюйте свій раціон барвистими фруктами та овочами, будьте фізично активними. Ніякі харчові добавки не замінять вам цього.

Читайте також 9 солодощів, які не відкладуться на боках

Чи безпечно вживати кальцій в добавках
©BuntysmumPixabay Багато людей приймають добавки кальцію в надії зміцнити кістки. Чи це Так: чи небезпечні добавки для організму? Ми вирішили розібратися в цьому питанні
Як насправді пробіотичні добавки впливають на ваше здоров'я
© Women's Health Пробіотики вже давно користуються попитом у людей. Звичайно, всі їх додають у раціон, в надії отримати хороші бактерії в організм. Однак на Саге2 ми
Міфи про вітаміни і харчові добавки, яким потрібно перестати вірити
У сучасному світі прийом вітамінів і харчових добавок став чи не культом. Всі хочуть бути здоровими, красивими і відчувати себе добре. Ось тільки чи це дійсно хороший
6 факторів, які впливають на ефективність біологічних добавок
© ronstik/IStock Незважаючи на різноманітність органічних продуктів, в сучасних умовах мало кому вдається правильно харчуватися. Виною всьому надто швидкий темп життя,
9 звичок, які гарантують вам здорові нирки
9 звичок, які гарантують вам здорові нирки
9 звичок, які гарантують вам здорові нирки
11.06.19 Поради про саморозвиток
© kitzcorner/IStock Нирки виконують безліч функцій в організмі: зменшують токсичну навантаження, забезпечують видалення відходів, що регулюють баланс води і мінералів.
Чому слід бути обережніше, приймаючи дієтичні добавки
© Australian Journal of Pharmacy Нове дослідження попереджає про добавки, що містять потенційно небезпечний серцево-судинний стимулятор, відомий як хигенамин. Про це ми