Як зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну B12, і чому це небезпечно
02.03.2019 220 0 newsdaily.org.ua

Як зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну B12, і чому це небезпечно

В закладки

Як зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну B12, і чому це небезпечно

© NatchaS/iStock

B12, також відомий як кобаламін, це необхідний вітамін для людського організму, який він не може виробляти самостійно. Найбільша його кількість знаходиться в продуктах тваринного походження, а тому найчастіше від дефіциту вітаміну B12 страждають вегетаріанці і вегани.

Цей вітамін бере активну участь у забезпеченні нормальної роботи нервової системи, а також вироблення червоних кров'яних тілець, які розносять кисень по всьому організму.

«Цей вітамін необхідний для запобігання розвитку анемії, а також для підтримки здорової нервової системи», — розповіла The Independent відомий дієтолог Райянон Ламберт.

Нестача вітаміну може призвести до появи аномально великих червоних кров'яних тілець, здатних транспортувати кисень. Також дефіцит B12 може проявлятися у вигляді підвищеної втоми, м'язової слабкості, виразок у роті, запалення язика і порушень зору.

До того ж, згідно з результатами деяких досліджень, такий стан також загрожує появою проблем з психічним здоров'ям. Так, доведено, що дефіцит B12 часто стоїть за порушенням пам'яті і депресією.

В ході ще одного дослідження з'ясувалося, що люди, які відчувають брак вітаміну B12, мають знижену щільність кісток, і, відповідно, піддаються більш високому ризику розвитку остеопорозу.

© Vasyl Dolmatov/iStock

При критичної нестачі вітаміну у людини може розвинутися безпліддя, а також проблеми з серцем.

До того ж усім вагітним рекомендують приймати вітамін B12, щоб знизити ризик розвитку плодових аномалій.

За словами медиків, більшість негативних наслідків нестачі цього вітаміну можна усунути, однак деякі, на жаль, залишаються на все життя. Чим довше людина страждає від дефіциту B12, тим вища ймовірність розвитку незворотних наслідків.

Продукти, багаті вітаміном B12

Найбільше цього вітаміну міститься в таких продуктах тваринного походження, як м'ясо, молоко, сир і яйця. Вегетаріанцям Ламберт радить включити в свій раціон рослинні замінники даних продуктів: сою, рисове, вівсяне і горіхове молоко з додаванням вітаміну B12. Також брак цього вітаміну можна заповнити, приймаючи спеціальні вітамінні добавки.

Що викликає дефіцит вітаміну B12

Нестача цього вітаміну в організмі не завжди є наслідком незбалансованої дієти. До неї також може призводити прийом деяких ліків, а саме препаратів, що знижують кислотність в шлунку, і протисудомних засобів.

Читайте також Немає застуд: рецепти вітамінних смузі, які не дозволять захворіти восени

Як дізнатися, чи є у вас дефіцит вітаміну B12 і чому це важливо з'ясувати
© NatchaS/IStock Вітамін B12 просто необхідний нашому організму для нормального функціонування. Його дефіцит може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, наслідки
Який оптимальний денний прийом вітаміну C і потрібні додаткові вітаміни
© HandmadePictures/iStock Протягом багатьох років рекомендована добова доза вітамінів складалася для запобігання їх дефіциту. Наприклад, вітамін С в недостатній
Вегетаріанська дієта: дійсно вітамін B12 — така велика проблема
©Mizianitka/Pixabay Хтось знає, хтось ні, але найбільша проблема вегетаріанської дієти — це мале споживання вітаміну В12 людьми, які на ній сидять. Наприклад, у
Як зняти втому від зими з допомогою вітаміну D?
food high in vitamin D Навесні кожному загрожує авітаміноз, який проявляється не тільки у не зовсім презентабельному зовнішньому вигляді, але і втоми, яка руйнує всі