Як зняти втому від зими з допомогою вітаміну D?
24.04.2019 160 0 newsdaily.org.ua

Як зняти втому від зими з допомогою вітаміну D?

В закладки

Як зняти втому від зими з допомогою вітаміну D?

food high in vitamin D

Навесні кожному загрожує авітаміноз, який проявляється не тільки у не зовсім презентабельному зовнішньому вигляді, але і втоми, яка руйнує всі плани. Однією з причин такого стану може служити дефіцит вітаміну D.

Вітамін D необхідний людині, оскільки він допомагає організму засвоювати кальцій, необхідний для здоров'я кісток і зубів, а також цей вітамін відіграє важливу роль в роботі безперебійної імунної системи і виробленню гормонів.

Вітамін D — гормон?

Дійсно, в наукових колах не можуть прийти до одного спільного думку і визначитися, чим насправді є цей вітамін. Вся справа в тому, що ми можемо отримати вітамін D з їжею, а з іншого боку наше тіло також може його виробляти, є тільки одна умова — сонце.

Перебування на сонці протягом 15-20 хвилин в день забезпечать людини необхідною дозою вітаміну D. Цікаво, що в сонячних країнах, таких як Китай чи Індія існує проблема, пов'язана з нестачею вітаміну D. вся справа в екології, багато міст огортає зміг і загазованість і сонячні промені не можуть нормально пробитися через них, а ось заповнити нестачу вітаміну шляхом прийому певної їжі багатьом бідним жителям цих країн не по кишені.

Де брати вітамін D?

Найпростішим і доступним джерелом вітаміну D є риб'ячий жир. Але якщо ви не можете змусити себе регулярно приймати цю корисну добавку, то зверніть увагу на продукти, багаті цим вітаміном. Так, вітамін D міститься в:

  • жирної риби (сьомга, форель, лосось)
  • ікрі
  • яєчному жовтку
  • різноманітних молочних продуктах
  • вершковому маслі
  • грибах
  • всіх рослинних жирах (наприклад, авокадо)

Щоб бути впевненим у тому, що доза вітаміну D в організмі достатня для здоров'я можна приймати вітамінні комплекси або проходити сеанси ультрафіолетового випромінювання, зрозуміло, при уважному уваги лікаря.

Як зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну B12, і чому це небезпечно
© NatchaS/iStock B12, також відомий як кобаламін, це необхідний вітамін для людського організму, який він не може виробляти самостійно. Найбільша його кількість
Який оптимальний денний прийом вітаміну C і потрібні додаткові вітаміни
© HandmadePictures/iStock Протягом багатьох років рекомендована добова доза вітамінів складалася для запобігання їх дефіциту. Наприклад, вітамін С в недостатній
Додавання вітаміну D в меню не покращує здоров'я кісток, дослідження
© gaetano28/Pixabay Добавки вітаміну D не покращують мінеральну щільність кісток. Нове дослідження говорить про те, що цей вітамін не запобігають переломи або інші
5 ознак нестачі вітаміну D
©anyaberkut/IStock Вітамін D відіграє важливу роль у багатьох аспектах здоров'я людини: він допомагає засвоювати кальцій і фосфор з продуктів харчування і запобігати