Повнота все-таки передається у спадок, – розбір ДНК вченими
19.06.2019 395 0 newsdaily.org.ua

Повнота все-таки передається у спадок, – розбір ДНК вченими

В закладки

Повнота все-таки передається у спадок, – розбір ДНК вченими

© demaerre/iStock

Вчені розкрили секрет, чому деякі люди все життя залишаються худими, а інші легко набирають вагу. BBC докладніше розповідають про недавно виявлених генетичних областях.

Вміст матеріалу

Повнота передається у спадок: дослідження

© Pixabay/Pexels

Дослідники говорять, що це підтверджує ідею про те, що для деяких людей худоба більше пов'язана з успадкуванням «щасливого» набору генів, ніж з ідеальною дієтою або способом життя.

За останні кілька десятиліть дослідники виявили сотні генетичних змін, які збільшують ймовірність того, що у людини надмірна вага, але набагато менше уваги приділяється генам худих людей.

У цьому дослідженні вчені порівняли зразки ДНК 1600 здорових худих людей у Великобританії — з індексом маси тіла (ІМТ) менше 18, 2000 людей з ожирінням і 10 400 осіб з нормальною вагою.

Дослідники виявили, що люди, які страждають ожирінням, частіше мали набір генів, пов'язаних з надмірною вагою. Між тим, у людей, які були худими, було не тільки менше генів, пов'язаних з ожирінням, але також були зміни в областях гена, нещодавно пов'язаних зі здоровою худобою.

Читайте також Від інсульту до інфаркту: яку небезпеку несуть електронні сигарети

Повнота передається у спадок: висновки

© Pixabay/Pexels

Провідний дослідник професор Садаф Фарукі з Кембріджського університету закликає людей бути менше осудливими по відношенню до ваги оточуючих.

«Це дослідження вперше показує, що худі люди, як правило, не мають прблем з ожирінням, тому що у них більш низький рівень генів, які збільшують шанси людини на надлишкову вагу, а не тому, що вони морально перевершують інших, як деякі люди хотіли б припустити», — говорить вона.

«Легко поспішати з судженнями і критикувати людей за їх вагу, але наука показує, що все набагато складніше. У нас менше контролю над вагою, ніж ми могли б подумати».

Вчені кажуть, що наступним кроком буде точне визначення генів, що беруть участь у здорової худорби. Їх довгострокова мета полягає в тому, щоб побачити, чи можуть ці нові знання допомогти сформувати нові стратегії втрати ваги.

Повнота передається у спадок: коментарі

© Pixabay/Pexels

Коментуючи дослідження, професор Том Сандерс, сказав: «Це важливе і добре проведене дослідження, яке підтверджує, що передчасне ожиріння часто обумовлено генетично, і переконливо показує, що ті, хто дуже худий генетично відрізняються від населення в цілому».

Але він додав: «Велика частина зайвої ваги набувається у дорослому житті і пов'язана з сидячим способом життя і доступом до продуктів з високою калорійністю».

Професор Тім Спектор з Королівського коледжу в Лондоні, сказав, що близько третини людей в більшості країн змогли залишитися худими, незважаючи на це. «Частково це залежить від генів, але інші чинники, такі як індивідуальні відмінності в способі життя або кишкові мікроби, також можуть бути причиною», — сказав він.

Експерти в області охорони здоров'я кажуть, що незалежно від вашої ваги і генів, одвічне рада про заняття спортом і правильне харчування залишається в силі.

Нове дослідження показало, як співвідношення корисного і шкідливого жиру передається спадково
© Protein World Група дослідників на чолі з професором Яном-Вільгельмом Корнфельдом (Відділення біохімії і молекулярної біології Університету Південної Данії), Оленою
Вся правда про інтелект: чи дійсно він передається спадково
Відповідно до словника, інтелект — це здатність набувати і застосовувати знання та навички. Проте, все не так просто, так як інтелект — це поняття, яке часто неправильно
7 причин, чому у вас виникають несподівані синці
© Photoboyko/IStock Синці з'являються з-за пошкоджень кровоносних судин. Невелика кількість крові потрапляє в підшкірне простір, викликаючи посиніння. Це цілком
Рекомендації Уляни Супрун, що потрібно робити після укусу собаки
© Радіо Свобода Сказ – це вірусна і смертельна інфекція, розвиток якої можна запобігти введенням вакцини людям і вакцинацією тварин. Людині цей вірус зазвичай
Чоловіки з малою кількістю білка мають проблеми зі спермою і дітей з зайвою вагою — дослідження
© Pixabay Недавні дослідження чоловічого здоров'я виявили прямий зв'язок між харчуванням чоловіка і його потомством: недостатня кількість вживаного білка призводить до
Які щеплення варто зробити у дорослому віці: гід по необхідних вакцин
© Foremniakowski/iStock Багатьом здається, що щеплення – виключно для дітей. І всі найпоширеніші хвороби – вітрянка, кір і свинка – теж всього лише примари з дитинства.