12 незамінних лайфхаков, як залишатися в безпеці онлайн
19.06.2019 505 0 newsdaily.org.ua

12 незамінних лайфхаков, як залишатися в безпеці онлайн

В закладки

12 незамінних лайфхаков, як залишатися в безпеці онлайн

Хіба Інтернет це не прекрасне місце для вивчення чогось нового? Але якщо ви не залишаєтеся в безпеці, коли сидите там, то вся привабливість швидко випаровується. На щастя, не потрібна наукова ступінь в передових технологіях (якщо взагалі така є), щоб захистити себе в Інтернеті.

Вам просто потрібно прочитати і скористатися цими 12 порадами щодо безпеки. Вони повинні звести до мінімуму ризик того, що щось піде не так.

1. Оновлюйте програмне забезпечення


Оновлення за замовчуванням іноді можуть бути дратівливими (і дорого), але вони забезпечують більшу частину вашої безпеки в Інтернеті. Застосовуйте оновлення кожен раз, коли вас запитують про всіх ваших додатках, а не тільки у вашому браузері.

2. Почистіть ваш браузер

Видаліть розширення браузера, які не використовуються і не довіряєте повністю. Вони можуть сповільнити продуктивність або навіть стежити за тим, що ви робите, якщо не будете обережні. Відкрийте сторінку розширення в своєму браузері, і ви, ймовірно, виявите кілька плагінів і параметрів, про які ви навіть не підозрювали, — переконайтеся, що ви видалили все зайве.

3. Увімкніть двоетапної перевірки

У наші дні майже всім користувачам, від Google і Apple, Microsoft, надаються можливість налаштувати двоетапну перевірку в облікових записах. По суті, ви можете використовувати код SMS або додатки, щоб вводити свій пароль та ім'я користувача при кожному вході на новий пристрій. Google зробив процес трохи легше.

4. Перевірте активність в своїх акаунтах

Деякі сайти, в тому числі Facebook, Twitter і Gmail, дозволяють перевіряти активність у вашому обліковому записі, щоб дізнатися, чи є якісь підозрілі дії, про яких ви не знаєте (наприклад, хтось зайшов у ваш Twitter в іншій точці світу). Це гарна ідея для будь-яких додатків, які ви не регулярно використовуєте.

5. Захистіть телефон блокуванням екрана

Якщо хтось бере ваш телефон, у якого немає блокування екрану, сторонні люди можуть зайти на ваші облікові записи соціальних мереж і веб-браузер (можливо, синхронізованими з іменами користувачів і паролями). Додайте графічний малюнок, PIN-код або відбиток пальця, але переконайтеся, що ви встановили щось, що зупиняє небажаних відвідувачів від входу прямо на ваш телефон.

6. Захистіть свій ноутбук

Те ж саме стосується вашого ноутбука або облікового запису, особливо якщо ваш браузер налаштований на автоматичний вхід на сайти і додатки, які ви використовуєте щодня. Додайте пароль або який-небудь інший метод захисту і переконайтеся, що Windows або macOS налаштовані так, щоб вимагати пароль, коли ноутбук виходить зі сплячого режиму, а не тільки коли він завантажується з нуля.

7. Користуйтеся шифруванням наскрізним

Зашифровані повідомлення не можуть бути прочитані ким-небудь, крім відправника та одержувача, навіть якщо хто-то хоче почати відстеження. Для надійного зв'язку, шукайте URL-адреси сайтів, які починаються з HTTPS (вони повинні підказати зелений замок в адресному рядку вашого браузера) і використовуйте повністю зашифровані платформи обміну повідомленнями (наприклад, Winamp або Signal) для найбільш важливих обговорень.

8. Будьте обережні з громадським Wi-Fi

Проблема суспільного Wi-Fi — публічність. Крім вас їм може користуватися будь-хто. Це означає, що вам потрібно бути більш уважними до файлів, які ви використовуєте, веб-сайтів, які ви відвідуєте. Можливо, вам знадобиться програмне забезпечення VPN, якщо ви ще цього не зробили.

9. Не діліться інформацією більше, ніж потрібно

Пам'ятайте, що такі мережі, як Instagram і Twitter, є загальнодоступними за замовчуванням. Тому кожен може бачити, де ви знаходитесь, і що ви робите, якщо ви діліться цією інформацією занадто багато. Наприклад, уникайте зображень з локацією вашого домашнього або робочого адреси. Facebook більш продуманий: вам доступні налаштування, хто буде бачити ваші публікації та новини.

10. Перевірте свої ключові облікові записи

Чи може хто-небудь подзвонити вашому банку або мережевого провайдера і прикинутися вами? Ви впевнені? Двічі перевірте, що ключова інформація про вас, яка може використовуватися для цілей безпеки (дні народження, імена домашніх тварин, адреса), недоступна в Інтернеті.

11. Установіть антивірусну програму

Існує безліч безкоштовних і платних антивірусних програм, які стежать за вашими діями в Інтернеті і встановлюють додатковий рівень захисту. І хоча деякі з цих програм можуть проявляти надмірну старанність для вашого захисту, але повірте, їх допомога не буде зайвою.

12. Використовуйте дієві способи

Не всі заходи, які ви можете спробувати, є цифровими, деякі з найбільш відомих заходів обережності — прості.

Використовуйте дротяного Інтернету вдома і там, де це можливо. Хакерам в такому випадку буде складніше до вас підключитися. Так само не зберігайте паролі або дані входу в систему, записані де завгодно (ви робите їх надто доступними для потенційних хакерів).

13 простих способів захистити особисті дані в онлайн
Women using a smartphone in the display and technology advances in stores. Take your screen to put on advertising. Останнім часом ми спостерігаємо все більше порушень
Як захистити себе в інтернеті: 9 порад для тих, хто боїться за особисті дані
© PRImageFactory/iStock Величезна частина нашого життя проходить саме в мережі, тому варто задуматися над тим, як захистити свої особисті дані. Сьогодні ймовірність
Як захистити свою конфіденційність: 12 способів, якими можуть зламати смартфон
© JÉSHOOTS/Pexels Якщо ви вважаєте, що ваш смартфон не представляє ніякої цінності для хакерів і інших зловмисників, то помиляєтеся. Жертвою може стати абсолютно будь-яка
NASA почне перевірку безпеки SpaceX після куріння травички Илоном Маском в прямому ефірі
© Mark Brake/Getty Images NASA запланувала масштабну перевірку компаній SpaceX і Boeing, з якими агентство раніше уклав великий контракт. Урядове відомство планує
Купівля автомобіля онлайн: поради тим, хто зважився на важливий крок
© Boarding1Now/IStock Купівля автомобіля онлайн – це відмінний спосіб заощадити час, гроші і навіть нервові клітини. Відвідування автосалону може розтягнутися на весь
Як відновити дані з iPhone
Як відновити дані з iPhone
Як відновити дані з iPhone
22.04.19 Новинки техніки
© JÉSHOOTS/Pexels Втрата даних, які зберігаються на вашому iPhone, може стати величезною проблемою. На щастя, власники смартфонів від Apple розташовують відразу