Варто дружити зі своїм колишнім, – думка експертів
24.05.2019 341 0 newsdaily.org.ua

Варто дружити зі своїм колишнім, – думка експертів

В закладки

Варто дружити зі своїм колишнім, – думка експертів

©Pixabay

Коли стосунки закінчуються, одна з найважчих речей, до яких вам доведеться пристосовуватися, це те, що людина, який колись був величезною частиною вашого життя, більше нею не є. Чи може дружба з колишнім стати способом впоратися з цим?

Сайт Elite Daily запитав про це експертів, і вони відповіли ствердно. Але вам потрібно буде почекати деякий час між розставанням і дружбою.

Вміст матеріалу

Дайте один одному час

«Вам потрібно буферний простір між перебуванням у відносинах і простий дружбою, і це неймовірно важливо, якщо вам важко відпустити свої почуття до колишнього», – говорить Ялина Уерта, засновник і розробник програми Mend, яке допомагає м'яко пережити розставання. «Зробивши це, ви зруйнуєте хімічне потяг, яке ви відчуваєте, і це також дає вашому серцю простір для інших людей. Я дійсно вважаю, що наші колишні можуть стати нашими друзями. Але якщо ви хочете спробувати подружитися зі своїм колишнім, важливо переконатися, що ви не сподіваєтеся розпалити ваші стосунки».

Тріна Леки, психолог з питань розставання, погоджується з Уертой. «Ви не можете рухатися далі, якщо постійно думаєте про своїх колишніх відносинах», – говорить вона. «Вам потрібен хороший відрізок часу без контакту, щоб викорінити вашу прихильність один до одного». І це дійсно має сенс. Як ви можете піти від когось і навчитися жити без нього, якщо ви все ще спілкуєтеся і постійно бачите один одного?

©Pixabay

Переконайтеся, що почуттів більше немає

Щоб дружба між вами і вашим колишнім відбулася, ви обидва повинні хотіти зберігати її строго платонічного, і обидва експерти згодні з тим, що ні в кого з вас не повинно бути ніяких залишилися почуттів один до одного. «Біда в тому, що у одного з вас можуть бути очікування, що, можливо, в якийсь момент дружба знову переросте у відносини», – пояснює Уерта. «Якщо ви або ваш колишній очікуєте розквіту відносин з вашої дружби, це може дати вам помилкові надії», – говорить Леки.

«Перш ніж ви вирішите запропонувати своєму колишньому дружбу, переконайтеся, що ви чесні з собою про те, чому ви хочете повернути цю людину у своє життя», – говорить Уерта. «Якщо він розбив вам серце, вам потрібно запитати себе, чому ви все-таки хочете дружити з ним», – радить Леки. Запитайте себе, навіщо вам це потрібно? Якщо ви самотні і сумуєте за нього (що цілком нормально після розриву), це не означає, що ви повинні докласти зусилля, щоб зробити колишнього частиною свого життя ще раз. «Вам потрібно зміцнити впевненість у собі і почати для себе нову главу життя», – говорить Леки.

©Pixabay

Як запропонувати дружбу колишньому?

Якщо ви обдумали все це і готові підійти до свого колишнього з приводу дружби, спроба зробити це може бути досить нервовою. «Краще просто бути чесним і сказати, що ви хотіли б залишитися друзями», – зазначає Леки. «Ви можете вирішити, що це означає для вас обох. Якщо він виявиться незацікавленим в цьому, то ви будете знати, що потрібно відступити». Як би не було важко визнати, що колишній не хоче дружити, дайте йому час, в якому він потребує.

Зрештою, дружба з колишнім – це реально. Але все зводиться до того, чому ви хочете дружити, і чи готові ви емоційно мати з ним тільки платонічні відносини. Можливо, ви й ваш колишній можете іноді зустрічатися за чашкою кави. Але зрозумійте, що ваша дружба з ним може бути не такою, якою була, коли ви були разом.

10 ознак, що колишній партнер хоче до вас повернутися
© nd3000/iStock Розставання з людиною, який колись був для вас всіх, і без того непросту справу. Але пережити розрив буде набагато складніше, якщо колишній постійно
Чому так багато одружених чоловіків бояться дружити з жінками
© Jovanmandic/iStock Якщо вірити народній мудрості, не лише не існує жіночої дружби, але і дружби між чоловіком і жінкою. При цьому великий класик Артур Конан Дойл
Що робити, якщо ваші друзі розлучилися і ви хочете зберегти з обома хороші стосунки
© AnaBGD/iStock Ваші друзі розлучаються, але ви хочете продовжувати дружити з ними обома? Pure Wow розповідає, як бути в такій непростій ситуації. Позбавтеся від почуття
Як зберегти дружбу з колишнім і чи потрібно це
Дружба робить нас щасливими, забезпечує підтримку та спілкування. Але що, якщо це дружба з колишнім романтичним партнером? Можлива дружба після стосунків? Варто