Мікробіолог пояснив, чому варто міняти постільну білизну щотижня
09.04.2019 254 0 newsdaily.org.ua

Мікробіолог пояснив, чому варто міняти постільну білизну щотижня

В закладки

Мікробіолог пояснив, чому варто міняти постільну білизну щотижня

© Wavebreakmedia/IStock

За словами мікробіолога з Нью-Йоркського університету Філіпа Тиерно, ми проводимо більше третьої частини свого життя в ліжку. Цей момент, коли ми відчуваємо себе безпечніше, і все одно тоді ми несвідомо оточені дикою ордою невідомих «тварюк». Ні, це не продовження книги Дж. К. Роулінг «Фантастичні тварини і де їх знайти», а тема, яка випливає з американських досліджень у галузі мікробіології, наведена газетою La Repubblica.

«Хоча неозброєним оком можна побачити кількість мікробів, наша ліжко може швидко перетворитися в «ботанічний сад» бактерій і грибків. Небезпека зростає, якщо мікроскопічні організми залишаються надто довго у складках простирадл», — говорить Філіп Тиерно.

Чому необхідно прати білизну раз на тиждень

©Pixabay

Є простий спосіб: білизну слід міняти і прати раз в тиждень. Якщо ми забудемо про це або проігнорувати це, існує висока ймовірність захворювання.

Тиерно говорить, що кожен рік, в середньому, люди виробляють 98 літрів поту під час сну, але влітку, коли на вулиці спекотно і волого, остання перетворюється в те, що вчені називають «ідеальним середовищем для грибкових культур». У недавньому дослідженні, що вивчає рівень забруднення грибками ліжку, було виявлено, що навіть подушки, які є синтетичними або пір'яними, можуть містити від 4 до 17 різних типів грибків. І це, очевидно, проблема.

Якщо ви додасте на подушку і простирадла «чужі» бактерії, такі як волосся тварин, пилок, пил, пух, землю і т. д., Тиерно не сумнівається, що бруд отримає інвазивні властивості і буде поширювати бактерії. Крім того, бактерії можуть спровокувати чхання, так як мікроби настільки близькі до носа і рота, що ви ними просто дихаєте.

«Навіть, якщо ви не страждаєте алергією, ви можете викликати алергічну реакцію», — каже Тиерно. Мікробіолог з Нью-Йорка наводить ще більш конкретний приклад: «Якщо ви торкнулися собачих фекалій на вулиці, ви б помили руки відразу, зробіть те ж саме і для своєї постелі».

На закінчення, якби всі ми могли бачити, що знаходиться у нас на ліжку кожен раз, коли ми лягаємо на неї, у нас виникла одразу думка: «Може краще поспати на підлозі?». Тому краще міняйте постільну білизну раз на тиждень.

Читайте також Наука з'ясувала, чому люди так важко розлучаються з речами

Вчені виявили, що антибіотики майбутнього знаходяться всередині самих людей
© michaeljung/iStock Вчені виявили ферменти, які можуть вбити сальмонелу і кишкову паличку, а також можуть бути модифіковані для боротьби з стафилококкоком, стійкого до
Спи собі сама: чому брати кішку або собаку в ліжко — погана ідея
© Burst/Pexels Помічали, що ваш кіт постійно спить поруч з вами? Ми більш ніж впевнені, що ви не виганяєте своїх домашніх тварин і навіть заохочуєте таку поведінку. Далі
10 ефективних способів позбутися від пилу в будинку
© Pexels Ваш будинок повинен бути справжньою фортецею, де ви будете повністю захищені від зовнішніх подразників. Але, якщо ви страждаєте від алергії або астми, то навіть
Чому ви ніколи не повинні їсти в ліжку
©Kaboompics .com Їжа і сон не повинні відбуватися в одному місці. Звичайно, є щось особливо затишне у тому, щоб їсти в ліжку, та ще й перед екраном телевізора або
Як позбутися від клопів в будинку: практичні поради
© Natali_Mis/iStock Сподіваємося, що вам ніколи не доведеться зіткнутися з цією проблемою, але все одно необхідно знати, як позбутися від клопів. Do It Yourself Pest
Джоан Роулінг розкрила плани публікації 10 детективних романів
©dailymail.co.uk Автор саги про Гаррі Поттера Джоан Роулінг розповіла, що прагне опублікувати десять нових детективних романів – про цієї новини пише сайт Mail Online.