3 поради, які допоможуть залишатися ввічливим у будь-якій ситуації
15.06.2019 1 205 0 newsdaily.org.ua

3 поради, які допоможуть залишатися ввічливим у будь-якій ситуації

В закладки

3 поради, які допоможуть залишатися ввічливим у будь-якій ситуації

© Ivan-balvan/IStock

Людина практично завжди перебуває у конфлікті з суспільством. Справа в тому, що у кожного з нас є свої бажання і потреби, які суперечать загальноприйнятим правилам поведінки. І це може створити багато зайвих проблем. Challenger пише про те, що ввічливість – це найкращий інструмент, який допомагає досягати власних цілей, але при цьому не загострювати конфлікт з суспільством.

Ось чому так важливо залишатися ввічливим у будь-якій ситуації.

© Ivan-balvan/IStock
  • В основі ввічливості лежить любов і повагу. Не варто сприймати ввічливість як простої формальності. Вона повинна бути усвідомленою, адже це найкращий спосіб продемонструвати своє ставлення до інших людей.
  • Ввічливість дозволяє дотримуватися межі особистого простору. Дотримання меж – це основа ввічливості. Не можна вторгатися в особистий простір людини, якщо він цього не бажає. Це стосується навіть таких дрібниць, як лава у парку або відкрите вікно в громадському транспорті.
  • Ввічливість заразлива. Якщо ви хочете, щоб інші поважали вашу свободу і переконання, то виявляйте ввічливість до оточуючих і навчіться йти на поступки. Пам'ятайте, що ставлення суспільства до вас безпосередньо залежить від вашої поведінки і стилю спілкування.
  • Ввічливість допомагає в екстремальних ситуаціях. Взаємоповага – це найкращий інструмент для вирішення конфліктних ситуацій. Навчіться слухати і ввічливо пояснювати свою точку зору. Ці вміння дозволяють максимально швидко досягти компромісу.

Ось 3 важливих ради, які допоможуть вам залишатися ввічливими у будь-якій ситуації.

© KatarzynaBialasiewicz/IStock

Орієнтуйтеся на вчинки, а не слова

Якщо людина вміє вимовляти слово «вибачте», то це ще не означає, що він ввічливий. Набагато важливіше бути здатним прогнозувати результати своїх дій і прагнути не шкодити іншим. Наприклад, ви повинні намагатися не наступати на ноги іншим пасажирам у громадському транспорті, а не вибачатися за це.

Обмірковуйте свої дії наперед

Дуже важливо розвинути в собі вміння прогнозувати реакцію оточуючих на те чи те діяння. Без цієї здатності бути ввічливим просто неможливо. Намагайтеся уявити себе на місці тієї людини, який зіткнеться з наслідками вашого рішення. Переконайтеся, що ваша дія не викликає в нього негативних емоцій.

Поважайте інших

Якщо ви навчитеся поважати почуття інших людей, то зможете звести до мінімуму кількість конфліктних ситуацій. Це стосується не тільки ділових відносин, але й сім'ї або дружби. Не варто самостійно приймати рішення за іншу людину, попередньо не дізнавшись його думку.

Читайте також Способи, які допоможуть привести в порядок психічне здоров'я

Що робити і як боротися, якщо вам постійно сумно ввечері
© AntonioGuillem/IStock Вечірня меланхолія – поширене явище, що може бути викликано безліччю причин, не пов'язаних з вашим щоденним настроєм. The Challenger ділиться
Як виховати чемної дитини
©Pixabay Ввічливість важлива, і ваші діти повинні знати, коли сказати «будь ласка», «дякую», «вибачте», а коли не жувати з відкритим ротом або не хапатися за іграшки.
Розумний спосіб відповісти на два найбільш поширених питання під час співбесіди
© Luis Alberto Gonzalez/Flickr Якщо вам належить пройти співбесіду, то коштує до нього добре підготуватися. На щастя, зазвичай вони проходять по одній схемі, тому Forbes
8 речей, на які ви витрачаєте занадто багато грошей
© Ivan-balvan/iStock Фінансова стабільність вимагає дисципліни. Щоб бути впевненими у своєму матеріальному достатку, необхідно переглянути своє ставлення до витрат. The
Hold the door: чому так важливо навчитися правильно притримувати двері іншим
© huffingtonpost.com Притримати двері іншій людині – це класична норма етикету, але найчастіше спроби проявити ввічливість закінчуються незграбними ситуаціями. Тим не
3 способи залишатися самим собою в будь-якій ситуації
© Gearstd/IStock В сучасному світі люди дуже часто намагаються бути тими, ким вони не є. Вони наслідують інших, і прагнуть стати чиєюсь копією: так само одягаються і