Особливості характеру та їх вплив на вагу
14.03.2019 232 0 newsdaily.org.ua

Особливості характеру та їх вплив на вагу

В закладки

Особливості характеру та їх вплив на вагу

Красива фігура — це не завжди результат хорошої спадковості. Дуже часто наявність зайвих кілограмів є наслідком не «поганих» генів, а тих чи інших рис характеру. Тихоня, душа компанії, роботяга: як характер впливає на зайву вагу?

Редакція Newsdaily.org.ua вирішила розібратися, які особисті якості більшою мірою відповідають за схильність до переїдання і збільшенню маси, а які — меншою.

© Pixabay

Імпульсивність

Майже півстоліття тому американські вчені провели експеримент, в ході якого групі дітей дозволили на вибір взяти один зефір відразу або два, але через 15 хвилин. Як пізніше з'ясувалося, терплячі діти не лише краще вчилися в школі, але і більшого досягнули в житті. Це правило «однієї або двох зефирок» добре характеризує і пристрасті людини в їжі. Імпульсивні люди більш схильні до обжерливості і, як наслідок, зайвої ваги.

Порада: не купуйте багато їжі за раз. Якщо хочеться шоколадку, купіть одну, але ні в якому разі не п'ять — про запас. Намагайтеся не заходити на кухню без потреби.

Пунктуальність

Пунктуальні люди не тільки ніколи не запізнюється, але і в цілому роблять все вчасно, в тому числі і вчасно харчуються. Така сталість корисно для дієти. Однак пунктуальність може мати і негативний вплив на вагу: пунктуальна людина постійно думає про час обіду/вечері, заздалегідь наганяючи апетит.

Порада: намагайтеся бути більш активним, щоб підтримувати вагу в формі. Можливо, не зайвим буде відмовитися від автомобіля кілька разів на тиждень, пересів на велосипед, якщо відстань до роботи дозволяє. Так ви будете ще більше пунктуальним, оскільки з легкістю минете всі пробки на дорогах.

Мінливий настрій

Це одна з найгірших рис для людини, що вирішила почати здоровий спосіб життя. Постійні коливання настрою від «дуже добре» до «дуже погано» змушують вас купувати річний абонемент в спортзал на хвилі натхнення, то спустошувати холодильник, щоб заїсти стрес.

Порада: наступного разу, коли різкий спад настрою змусить вас потягнуться на ручку холодильника, біжіть в тренажерний зал і выплескивайте всі негативні емоції на боксерській груші.

Интровертное поведінка

Інтроверти, які в суспільстві прийнято називати тихонями, люблять відсиджуватися вдома і не базікають без угаву. Вони схильні по кілька разів обдумувати не тільки кожне слово, але й дія. У плані харчової поведінки ця риса дуже корисна — перш, ніж щось з'їсти, тихоня зважить всі «за» і «проти».

Інтроверти більш дисципліновані, ніж екстраверти, а тому рідше зриваються з дієт і кидають заняття спортом.

Бажання бути душею компанії

Екстраверти не завжди можуть приймати зважені рішення і керуються своїми бажаннями, а не раціональністю, бо їм загрожує часте переїдання.

Якщо ви заводила, постарайтеся, щоб ваші лідерські якості не стосувалися їжі. Перебуваючи за столом у великій компанії, не потрібно нахвалювати кожне блюдо і намагатися з'їсти все, щоб догодити хазяям або справити враження.

© Oregon Sports News

Самокритичність

Люди, які звикли занадто строго до себе ставитися, дуже гірко переживають зриви в здоровому способі життя. Тоді як більш лояльний до себе людина, що знаходиться на дієті, з'їсть бургер і швидко забуде від цієї неприємності, самокритичний тип докорятиме і самоуничижать себе, а потім може і зовсім зірватися.

Постарайтеся в складних ситуаціях не картати себе — навпаки, підбадьорюйте, будьте другом для самого себе і полюбите своє тіло!

Життя в режимі «сова»

Якщо ви звикли лягати спати незадовго до того, як нормальні люди вже прокидаються, щоб йти на роботу, у нас для вас погані новини. Згідно з результатами дослідження американських вчених, під час нічного чування люди отримують до 550 додаткових кілокалорій — причому з тієї їжі, яка була з'їдена ще вдень. Так що якщо не хочете поповнити ряди товстунів, намагайтеся лягати спати до півночі і стежте, щоб сон тривав не менше семи годин.

Життя в режимі «жайворонок»

Австралійські вчені довели, що при однаковій кількості годин сну жайворонки набирають менше зайвих кілограмів, ніж сови. Так що якщо ви рано і лягаєте прокидаєтеся з півнями, намагайтеся лише не наїдатися на ніч.

Егоїзм

Егоїсти більш схильні стежити за собою і своєю вагою, ніж альтруїсти. Люди, які прагнуть допомогти всім, найчастіше під кінець дня виявляються знесиленими і заповнюють витрачені резерви з допомогою смачної їжі.

До того ж егоїсти цінують і люблять своє тіло, а тому ніколи не проміняють тренування на зустріч з друзями в ресторані.

Пасивність

Якщо ви не женіться за кар'єрою, воліючи розмірений спосіб життя офісної метушні, то навряд чи наберете зайву вагу. До нерозбірливість у харчуванні більш схильні нервові, втомлені люди.

Спокійним особистостям легше протистояти спокусі і дотримуватися наміченого плану.

3 риси характеру, якими володіють люди з високим рівнем IQ
© max-kegfire/iStock Щоб встановити взаємозв'язок між рисами характеру та рівнем IQ, вченим довелося провести масштабне дослідження. Виявилося, що інтелект людини
Як на розвиток дитини впливає порівняння його з родичами
©Pixabay У вас очі вашої матері, темперамент батька, підвішений язик діда і добрий характер бабусі – а може і ні. Цілком можливо, що ці твердження, повторювані протягом
Не всі підлітки мають тенденцію до тривалого життя в майбутньому, — дослідження
©Pixabay Що чекає наших дітей у майбутньому, і як життя підлітка може відбитися на його довголіття і благополуччя в зрілому віці? З-за цього багато хвилюються батьки, а
Як вправи дійсно впливають на ваше майбутнє здоров'я
Всім давно відомо, що заняття спортом дуже корисні для здоров'я: вони допомагають скинути зайву вагу, уникнути появи багатьох хвороб і навіть підвищують настрій. Проте не
Риси характеру, які розкажуть про вас більше, ніж ви думаєте
© Prochkailo/iStock Риси характеру на які ми не звертаємо уваги, можуть сприйматися іншими людьми не так, як би нам цього хотілося. Kobieta. Pl розповідають, що варто
Як перемогти нерішучість: вчені знайшли пояснення дивну рису характеру
© turk_stock_photographer/iStock Ви довго вибираєте, який фільм подивитися? Що з'їсти на обід або яку зубну пасту купити? Нерішучість часто долає вас? Швидше за все, ви