Як виховувати дитину, щоб сприяти його успіху
24.04.2019 488 0 newsdaily.org.ua

Як виховувати дитину, щоб сприяти його успіху

В закладки

Як виховувати дитину, щоб сприяти його успіху

© GeorgeRudy/IStock

Батько – це людина, яка піклується про дитину без перерви та вихідних. Але, коли діти перебувають в школі, за них відповідальні вчителі. Коли вдома – батьки. Задумайтеся: а чи все ви робите для розвитку дитини? Багато батьків прагнуть дізнатися, як виховати успішну дитину. Але не всі знають, з чого потрібно почати. Standardmedia поділилися порадами про те, як цього досягти і забезпечити світле майбутнє своїм дітям.

Вміст матеріалу

Як виховати успішну дитину?

В наш час більшість батьків скаржаться на поведінку своїх чад. Дітей називають важкими, безвідповідальними, байдужими. Вважається, що вони нерідко проявляють хитрість для досягнення своїх цілей. Дорослі не розуміють вчинків своїх дітей, хоча і знаходяться з ними під одним дахом.

Американські психологи Баумринд, Маккоби, Мартін і Елеанор в 1960 році вперше зіткнулися з цією проблемою. Вони провели ряд досліджень, щоб вирішити, як таке ставлення впливає на майбутнє дітей.

Стилі виховання

© Valeriy_G/IStock

Діана Баумринд визначила, що саме у батьківській поведінці відіграє істотну роль. На її думку, це – дисципліна, емоційна підтримка, стиль спілкування, вимоги, контроль. Ці складові здатні вплинути на впевненість дитини в собі і його розвиток в цілому.

Психолог стверджує, що більшість батьків віддають перевагу один з таких стилів виховання:

  • Авторитетний
  • Авторитарний
  • Ліберальний

Маккоби вважає, що є й четвертий стиль – індиферентний.

Чим вони відрізняються один від одного?

Авторитарний

©BrianAJackson/IStock

Дитина випливає строгим правилам, а якщо їх порушує – його суворо карають. Батьки навіть не пояснюють свої правила. Їх правила ґрунтуються на принципі: «Тому що я так сказав». Батьки виступають у ролі диктаторів. Вони вважають, що без батога не може бути виховання.

Авторитетний

©KatarzynaBialasiewicz/IStock

В цьому стилі також встановлюються правила, але батьки більш демократичні. Вони слухають своїх дітей, надають їм підтримку і готові йти на компроміс. Крім цього, батьки більше часу витрачають на заохочення розвитку дитини. Вони рідко карають і кричать на дитину.

Ліберальний

© Wavebreakmedia/IStock

Батьки цього стилю поблажливі й уникають конфліктів. Вони не встановлюють строгих правил і рідко щось вимагають від дітей. Крім того, вони не дбають про дисципліну і про те, щоб дитина стала самостійною.

Індиферентний

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

Дітям дають все необхідне для життя: їжу, житло, одяг і т. д. Але самі батьки не беруть участь у житті та розвитку дітей. Їм не встановлюють правила і порядки. Батьки не надають дітям підтримку і мало з ними спілкуються.

Кожен стиль по-різному впливає на дітей.

  • Авторитарний стиль дозволить виховати слухняного і розумної дитини. Але він буде нещасна, а його самооцінка буде низькою.
  • Виховати успішного і щасливого дитини допоможе авторитетний стиль.
  • Ліберальний призводить до проблем із спілкуванням і підпорядкуванням.
  • Індиферентний стиль найгірше відбивається на житті дітей. Діти таких батьків позбавлені самоконтролю і мають низьку самооцінку. Крім того, вони не прагнуть до самовдосконалення.

Висновок

До якого стилю виховання ставитеся ви& Яким чином ви впливаєте на поведінку і розвиток дитини? Ніколи не пізно щось змінити в собі і своєму вихованні.

Дослідження показують, що авторитетний стиль приносить більше користі дітям. Оскільки батьки цього стилю виховання розумні і справедливі. Вони встановлюють правила, а також пояснюють, чому їх важливо дотримуватися. Їм важливо думку дітей, вони готові їх підтримати і допомогти. В таких умовах діти виростають успішними і щасливими людьми.

Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
7 способів виховати дитину лідером
© BrianAJackson/iStock Сьогодні успішні бизнесвумены вважають, – щоб виховати вашу дитину лідером, необхідно своїм особистим прикладом мотивувати його на перемоги і
Як виховати щасливу дитину з дійсно позитивним ставленням до світу
©Pixabay Діти часто нагадують нам про радість, яку можна знайти в простих речах, але як батьки ми також впливаємо на те, чи принесуть вони ці цінності у доросле життя.
3 простих речей, які допоможуть бути хорошими батьками
© Epiximages/iStock Кожен батьки хоче бути найкращим і прагне виховати свою дитину хорошою людиною. Існує багато методик виховання, але є загальна думка стосовно
Які фрази ранять ваших дітей?
© IStock Виховати дитину сильною, незалежною, освіченою і щасливою особистістю — завдання із зірочкою. Як відомо, більшість психологічних проблем формуються саме в