Які фрази ранять ваших дітей?
20.04.2019 54 0 newsdaily.org.ua

Які фрази ранять ваших дітей?

В закладки

Які фрази ранять ваших дітей?

© IStock

Виховати дитину сильною, незалежною, освіченою і щасливою особистістю — завдання із зірочкою. Як відомо, більшість психологічних проблем формуються саме в дитячому віці. Які ж фрази не варто говорити дитині, щоб не поранити його психіку і не залишати слід на все життя?

  • Ти міг/-ла б краще, якщо б не лінувався/-лась

Дитина тлумачить цю фразу так: «Ти знову не виправдав очікувань, ти невдаха». Це призводить до того, що дитина замикається у собі і втрачає віру в свої сили. Робіть акцент на досягненнях і дуже м'яко говорите про помилки. Можна додати кілька підбадьорливих слів у кінці: «Я вірю, що наступного разу у тебе обов'язково вийде краще».

  • «Ще раз так зробиш — я тебе покараю»

Як правило, малий відсоток таких слів закінчується дії. А вже якщо сказали, то будьте ласкаві виконувати. Не то ви втратите авторитет в очах дитини, і він зрозуміє, що ваші слова — це порожні погрози.

  • «Не почнеш слухатися, я віддам тебе в садок/сусідові»

Ніколи не вдавайтеся до цієї фрази. Залишитися без батьків — найбільший страх дитини. Навіщо розхитувати його психіку? Швидше за все, ваш метод принесе плоди, але ціною проблем з психікою і неврозу.

  • «У цьому віці ти повинен/-на вже ... І чому ти не такий/-ая, як твій брат/твоя сестра?»

Не порівнюйте свою дитину. Таким чином, ви розвинете у малюка комплекс неповноцінності і почуття, що його не люблять. Кожна дитина індивідуальна, і підхід до нього теж потрібен особливий.

  • «А ми казали ...»

Малюк сприймає цю фразу, як «завжди я не прав». Навчіть дитину самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність. Щоб досягнувши певного віку, вони не озиралися на батьків в очікуванні підказки.

  • «Мені твій друг не подобається. Не спілкуйся з ним»

Природно ми дбаємо про оточення, в якому ростуть наші діти. Але, як відомо, заборонений плід солодкий. Постарайтеся пояснити дитині, що добре, а що погано, і разом поговоріть про його друзів. Нехай він сам ухвалить рішення, на підставі вашої бесіди.

  • «Гаразд, тримай, тільки мовчи/не плач»

Діти — ще ті маніпулятори. Спокійно постарайтеся відволікти дитину і переключити його увагу на інший об'єкт. А пізніше можете пояснити йому, що сльозами справі не допоможеш.

  • «Краще б я зробив/ла сама, нічого тобі довірити не можна»

Давайте дитині простір для дій і привчайте його до самостійності. Нехай та ж робота буде займати в два рази більше вашого часу, але це дійсно принесе плоди в подальшому.

  • «Ти — найкращий, красивий і розумний дитина з усіх»

Природно, ваша дитина для вас найкращий, але не варто розвивати в ньому «зіркову хворобу». Бути кращим господарем і не найкращим у школі.

  • «Ось зробиш, тоді отримаєш те, що хотів/-ла»

Подібний шантаж працює до певного моменту і іноді може обернутися проти вас. Обов'язково аргументуйте, чому ваш малюк повинен прибирати в кімнаті і робити це регулярно.

Те, якою стане ваша дитина в майбутньому, залежить саме від вас. Пам'ятайте, що дітям важливі не слова, а приклад. Тому що наберіться терпіння і постарайтеся в свій власний малюка всі ті, які б ви хотіли в ньому бачити надалі.

10 психологічних проблем у дітей, що виникають із-за неправильного виховання
Багато батьків калічать психіку своїх дітей, самі того не помічаючи. Не дарма кажуть, що як би правильно ми не виховували дитину, у дорослому віці йому все одно буде що
12 позитивних підходів до мотивації дитини
© IStock Батьки завжди хочуть, щоб їх дитина виросла розумною і цілеспрямованою особистістю. У всіх бувають моменти, коли терпець уривається, а дитина все ще не
10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
© IStock Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали
Ефективні лайфхаки, коли дитина скаржиться і сумує
"По телевізору немає нічого цікавого", "чому я не можу піти в кіно?", "Я не хочу йти на вулицю, тому, що мій друг поїхав і мені не з ким гуляти" — знайомі фрази? Якщо
9 мудрих порад заслужити довіру своєї дитини
Твій малюк стоїть осторонь і невпевнено дивиться на оточуючих, замість того, щоб грати з іншими дітьми? Розкрій його потенціал, але перш, переконайся, що мылыш тобі
9 фраз, які допоможуть виховати дитину стресостійким
©max-kegfire/iStock На жаль, навіть самі турботливі батьки не можуть захистити своїх дітей від усіх труднощів і проблем, які зустрічаються в житті. Однак, вони можуть