10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
15.05.2019 440 0 newsdaily.org.ua

10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві

В закладки

10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві

© IStock

Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали вам ваші батьки і ви мимоволі починаєте їх копіювати.

Ми зібрали кілька подібних фраз, в яких ви, швидше за все, впізнаєте себе.

«Тому що я так сказала»

Цей «відповідь» покликаний задовольнити простий, але регулярний і часто надокучливий запитання дитини: «Чому? Чому я повинен так рано лягати спати? Чому я повинен допомагати з прибиранням? Чому мені потрібно йти в школу?» Звичайно, спочатку всі мами щиро намагаються відповісти на запитання дитини, але коли кожен їх відповідь народжує ще більше «Чому?», тоді їх терпець уривається і вуст само-собою вискакує: «Тому що я так сказала».

«В Африці голодують діти, які були б щасливі з'їсти те, що у тебе в тарілці»

Цю фразу багато чули від своїх батьків, коли відмовлялися їсти. Але й сьогоднішні мами, які намагалися над приготуванням обіду і змушені спостерігати, як дитина кривиться, не упускають можливості розповісти йому про бідних країнах, де голодують діти, тим самим присоромивши дитини за переклад продуктів. Але не забудьте придумати відповідь, якщо раптом дитина захоче нагодувати цих самих голодуючих дітей.

«Вони тебе ображають, тому що заздрять тобі»

Це стандартна фраза, яку батьки говорять дитині, коли його ображають або ігнорують однолітки. Якщо дитина скаржиться на те, що друзі висміюють його одяг чи іграшки, турботливі батьки кажуть: «Це все тому, що вони тобі заздрять». А якщо на дівчинку не звертає уваги хлопчик, вони придумують такий варіант: «Він так себе веде, тому що ти йому подобаєшся». Абсурдно, але так батьки намагаються втішити малюка.

«У мене очі на потилиці, я все бачу»

Іноді мами знають свою дитину настільки добре, що можуть передбачити його дії, навіть не глянувши на дитину. Після чого піде жартівлива фраза: «У мене є очі на потилиці», яку дитина сприйме всерйоз і буде з подивом шукати ці самі очі.

«А якщо твій друг зістрибне з обриву, ти теж це зробиш?»

Цю драматичну фразу батьки часто використовують, коли їх дитина наслідує комусь із друзів, адже всі хочуть бачити у своїх дітях лідерські якості і вберегти від поганого впливу деяких однолітків.

«Життя не справедлива»

Так кажуть батьки, щоб дати зрозуміти своїм дітям, що життя не завжди справедлива, і не все відбувається так, як хочеться. Бувають ситуації на які ми не можемо вплинути і потрібно бути до цього готовими.

«Їжте овочі і не важливо подобаються вони вам чи ні»

Звучить божевільно, але багато мами йдуть на крайні заходи, щоб змусити дитину їсти здорову їжу. Вони ховають овочі в соус і всілякі заправки, щоб діти самі того не знаючи вживали більше вітамінів. Але краще давати дітям овочі в чистому вигляді, переконавши їх у тому, наскільки вони корисні.

«Будь обережний»

Цю фразу батьки кажуть своїм дітям при першому ж зручному випадку: коли вони йдуть в школу, магазин, на додаткові заняття або на просту прогулянку. Іноді застереження батьків виходять за рамки, але все ж, вони говорять це виключно з добрих спонукань.

«Нам потрібно серйозно поговорити»

Цих слів боїться кожна дитина, тому що знає, що за ними піде догану, розбір польотів або покарання. Зазвичай батьки кажуть це дуже суворим тоном і тут уже стає зрозуміло, якого роду розмова чекає дитину.

«Коли-небудь ти будеш мені вдячний»

Зазвичай матері вчать своїх дітей бути самостійними, добре навчатися, займатися спортом, бути ввічливими й добрими і т. д. Хоча іноді ця підготовка до дорослого життя стомлює дітей, з часом вони дійсно будуть вдячні своїм батькам. Повірте, старання дбайливих матерів обов'язково будуть винагороджені.

Будьте поблажливі до своїх дітей і не дуже захоплюйтеся вищезазначеними фразами.

Брехня, яку батьки часто повторюють дітям
© yacobchuk/IStock Всі ми з дитинства знаємо, що брехня — це дуже і дуже погано. І хоча батьки часто карали нас за спотворення правди, самі вони, як пізніше з'ясувалося,
5 образливих фраз, які не варто говорити дітям
©KatarzynaBialasiewicz/iStock В сучасних методах виховання молоді батьки досі роблять банальні помилки, здатні зашкодити психічному здоров'ю дитини. Часто буває так, що
10 фраз, які допоможуть дітям стати більш впевненими
© Deagreez/IStock Мами — це серця і душі сімей. Вони роблять мільйон речей і більше. Вони справжні супергерої. Крім того, вони вирощують впевненість дітей у своїх силах.
10 психологічних проблем у дітей, що виникають із-за неправильного виховання
Багато батьків калічать психіку своїх дітей, самі того не помічаючи. Не дарма кажуть, що як би правильно ми не виховували дитину, у дорослому віці йому все одно буде що
8 фраз, які важливо повторювати своїм дітям
© yacobchuk/IStock Кожен батько має величезний вплив на розвиток своєї дитини. Щоб заохотити дітей і висловити свої почуття, одного лише визнання в любові недостатньо.
5 заборонених фраз, які гарні батьки ніколи не скажуть своїм дітям
Виховання – тривалий процес, в якому є багато підводних каменів. І розумний батько повинен вміти їх обійти, адже іноді одна неправильна фраза або слово можуть обнулити