5 заборонених фраз, які гарні батьки ніколи не скажуть своїм дітям
23.03.2019 446 0 newsdaily.org.ua

5 заборонених фраз, які гарні батьки ніколи не скажуть своїм дітям

В закладки

5 заборонених фраз, які гарні батьки ніколи не скажуть своїм дітям

Виховання – тривалий процес, в якому є багато підводних каменів. І розумний батько повинен вміти їх обійти, адже іноді одна неправильна фраза або слово можуть обнулити всі ваші старання!

Сайт Forbes розповів про п'ять фразах, які ви не повинні говорити своїм дітям, інакше це може чинити на них негативний вплив.

Вміст матеріалу

1. «Ти такий розумний / талановитий / красивий»

Хоча зазвичай такі слова говорять для того, щоб підвищити впевненість і самооцінку дитини, насправді вони часто дають протилежний ефект. Дослідження показали, що коли дітям кажуть, що вони розумні, вони засвоюють цей ярлик і потім намагаються захистити свою ідентичність «розумної дитини». В результаті вони уникають складних ігор і дій, в яких вони можуть програти і опинитися «розумними». Це заважає їх навчання або розвитку мислення. Замість цього неупереджено опишіть дію, зосередивши увагу на поведінці. Наприклад, скажіть дитині: «Я бачу, що ти добре потрудився, щоб розгадати цю складну головоломку».

2. «Ти не любиш гратися на дитячому майданчику»

Цей і інші варіанти типу «Тобі не подобається Маша», «Ти не маєш на увазі» і «Ти не хочеш пити, ти тільки що попив» заперечують почуття дитини. Замість цього визнайте їх почуття, хоча це і не означає, що ви повинні задовольнити всі їхні бажання. Наприклад, якщо дитина, яка тільки що випив склянку води, говорить про своїй жадобі, скажіть йому так: «Здається, тобі потрібен ще один стакан води, але в мене його немає, тому потрібно зачекати».

3. «Якщо будеш неслухняним, то будеш сидіти в кімнаті один»

Загроза ізоляції дитини від інших в якості покарання змушує його відчувати собі небезпечно. Замість цього поцікавтеся, чому він веде себе так, що вам хочеться вивести його з приміщення. Наприклад, якщо дитина залякує молодшого брата, ви можете запитати, що відбувається. Якщо ж діти бурхливо сваряться, і ви бачите, що розділити їх необхідно, дайте їм якісь окремі завдання, але не тримайте поділ у вигляді загрози.

© Trinity Kubassek/Pexels

4. «Ти повинен сказати «Спасибі»

А також «Скажи тітці, як ти її любиш» або «Скажи братові, що ти шкодуєш». Всі ці спроби соціалізації зазнають невдачі, тому що вони робляться публічно і за допомогою примусу. Це маніпуляція і силова гра. Замість цього набагато краще заздалегідь поговорити з дитиною про те, що має статися і які очікувані соціальні норми. Наприклад, так: «Скоро до нас приїде твоя тітка, вона захоче обійняти тебе і буде рада тебе бачити». В залежності від того, скільки років вашій дитині, ви можете запитати його, як він до цього ставиться або що, на його думку, він повинен сказати. Надання дітям вибору допомагає їм відчувати себе в безпеці.

5. «Хороша робота»

А також «Я пишаюся тобою», «У тебе все чудово виходить». У невеликих дозах така похвала не шкідлива, але якщо ви перестараєтеся, у дитини може скластися думка, що його постійно судять. Це завуальовані маніпуляції, які перетворюють дітей у людей, які хочуть отримати зовнішнє схвалення. Якщо кожен раз, коли вони читають книгу або надягають пальто, вони отримують це підтвердження, тоді ці дії стають угодою. Це пригнічує їх внутрішню мотивацію до виконання простих завдань і спотворює їх поведінку. Тобто, якщо немає нікого, хто б похвалив, то навіщо це робити? Натомість будьте конкретні стосовно діяльності дитини і скористайтеся описом. Наприклад: «Я бачу, що ти вже одягнувся і готовий до прогулянці» або «Я бачу, що вся каша зникла з твоєї тарілки».

Подумайте, як часто ви використовуєте ці фрази в спілкуванні зі своєю дитиною. Можливо, вам треба переглянути своє ставлення до них, так як ці слова не завжди можуть бути корисними.

10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
© IStock Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали
5 образливих фраз, які не варто говорити дітям
©KatarzynaBialasiewicz/iStock В сучасних методах виховання молоді батьки досі роблять банальні помилки, здатні зашкодити психічному здоров'ю дитини. Часто буває так, що
8 фраз, які важливо повторювати своїм дітям
© yacobchuk/IStock Кожен батько має величезний вплив на розвиток своєї дитини. Щоб заохотити дітей і висловити свої почуття, одного лише визнання в любові недостатньо.
Брехня, яку батьки часто повторюють дітям
© yacobchuk/IStock Всі ми з дитинства знаємо, що брехня — це дуже і дуже погано. І хоча батьки часто карали нас за спотворення правди, самі вони, як пізніше з'ясувалося,
10 фраз, які допоможуть дітям стати більш впевненими
© Deagreez/IStock Мами — це серця і душі сімей. Вони роблять мільйон речей і більше. Вони справжні супергерої. Крім того, вони вирощують впевненість дітей у своїх силах.
4 батьківських стилю виховання і їх вплив на дітей
© Evolution Labs/Flickr Стиль вашого виховання може вплинути на те, як дитина буде ставитися до самого себе, яким він виросте людиною, а також які у вас будуть взаємини