Брехня, яку батьки часто повторюють дітям
05.06.2019 530 0 newsdaily.org.ua

Брехня, яку батьки часто повторюють дітям

В закладки

Брехня, яку батьки часто повторюють дітям

© yacobchuk/IStock

Всі ми з дитинства знаємо, що брехня — це дуже і дуже погано. І хоча батьки часто карали нас за спотворення правди, самі вони, як пізніше з'ясувалося, не завжди слідували тим же принципам. Справедливості заради варто відзначити, що в більшості випадків їх брехня допомагала утримати дітей в рамках пристойності і не зійти з розуму їм самим.

Давайте дізнаємося, які десять брехливих фраз батьки найчастіше повторюють своїм дітям без найменшого докору совісті:

«Тому що я так сказала»

Цієї універсальної фрази кожен батько може закінчити будь-який спір. «Чому не можна скотитися з гірки?» — «Тому що я так сказала»... і все, розмову закінчено.

«Ми майже на місці»

Коли діти знемагають у довгій дорозі і постійно задають один і той же питання — «Ми вже приїхали?» — батькам не залишається нічого іншого, крім як збрехати: «Так, малюк, ми майже на місці».

«Ми повернемося в інший раз»

Ця ходова «відмазка» у більшості випадків допомагає забрати загравшогося дитини з дитячого майданчика або занадто вимогливого хлопця — з магазину іграшок.

«Якщо ти будеш сидіти занадто близько до телевізора, то осліпнеш»

Ще невідомо, що гірше — сидіти перед телевізором на підлозі або ж отлеживать боки і шию на дивані.

© aaron00023/Pixabay

«У мене є очі на потилиці»

Звичайно, більшість дітей розуміють, що це неправда, але страх бути спійманим зазвичай не дає потягти з кухні зайвий шматок шоколаду або торта.

«Якщо будеш корчити пики, то таким і залишишся»

Багато дітей люблять смішити батьків, корчачи всілякі пики, але коли дорослим перестає бути смішно, вони зазвичай видають цей далеко не науковий тезу: «Якщо не припиниш, твоє обличчя таким і залишиться».

«Це не боляче»

А як ще можна змусити дитину увійти в кабінет лікаря і добровільно погодитися на укол? Звичайно, такі угоди діють лише до першого болючого досвіду.

«Пора спати (в будь-який зручний мені час)»

Деякі батьки докочуються до того, що переводять годинники вперед тільки, щоб їх гучні нащадки по-раніше вляглися спати.

«Я не знаю»

«Мама, а чому небо блакитне?», «Тату, чому собаки гавкають?» — діти люблять «діставати» батьків цими та іншими питаннями в самий невідповідний момент. Коли дорослим лінь говорити, навіть коли вони знають правильну відповідь, вони зазвичай видають епічну фразу «Я не знаю», після якої розпитування на час припиняються.

«Дід Мороз все бачить»

Ніщо так не мотивує дітей добре себе вести, як можливість отримати подарунок на Новий рік. Ось чому багато батьки запевняють малюків, що Дід Мороз буде спостерігати за ними протягом усього року і принесе жадану машинку чи ляльку тільки за гарне навчання і поведінку.

Читайте також 7 способів виховати дитину лідером

Чому люди брешуть: 6 наукових причин
©rawpixel.com/Pexels Варто визнати, що всі люди один одному брешуть, і у кожного є на це певні причини. Безумовно, брехня може нести в собі благі наміри, коли одна
8 лайфхаков, які допоможуть дітям почути вас
© Ridofranz/iStock Скаргу, яку можна найчастіше почути від батьків пов'язана з тим, що діти їх не слухають. Головне не кричати на дитину, а спробувати розібратися в
10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
© IStock Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали
10 поганих звичок, якими батьки подають приклад дітям
Всім відомо, що діти — копія своїх батьків, але іноді батьки подають їм поганий приклад, навіть не помічаючи цього, а потім дивуються погіршення поведінки дитини. Ми
5 образливих фраз, які не варто говорити дітям
©KatarzynaBialasiewicz/iStock В сучасних методах виховання молоді батьки досі роблять банальні помилки, здатні зашкодити психічному здоров'ю дитини. Часто буває так, що
Види брехні, незастосовні до вашого партнера
© bruce mars/Pexels Найчастіше «білу брехня» використовують багато людей, щоб не зачепити почуття іншого. Однак «біла брехня» може швидко перетворитися на звичайне