8 фраз, які важливо повторювати своїм дітям
01.04.2019 418 0 newsdaily.org.ua

8 фраз, які важливо повторювати своїм дітям

В закладки

8 фраз, які важливо повторювати своїм дітям

© yacobchuk/IStock

Кожен батько має величезний вплив на розвиток своєї дитини. Щоб заохотити дітей і висловити свої почуття, одного лише визнання в любові недостатньо. Використання правильних слів може допомогти дитині стати вдумливим і добрим не тільки по відношенню до себе і рідних, але й до своїх однолітків і незнайомим людям у подальшому.

Редакція Newsdaily.org.ua наводить вісім фраз, які більшість з нас знає, але іноді забуває використовувати.

1. «Я люблю тебе»

©evgenyatamanenko/iStock

Використання фрази «я люблю тебе» може здатися очевидним, але є багато батьків, які говорять ці слова дуже рідко. Це традиційно відноситься до сильного мовчазному батькові, який вважає, що емоції краще зберігати всередині, а вчинки говорять голосніше, ніж слова.

Але це не зовсім так. Дії потрібно підтверджувати словами. Любов не замінити подарунками. Фраза «я люблю тебе» — це заява, яка має вагу. І всупереч поширеній думці цінність не зменшується при надмірному використанні».

Фразу «я люблю тебе» слід говорити голосно й часто, а не тільки тоді, коли дитина зробила щось, що батько може вважати гідним любові.

2. «Я не знаю»

@ demaerre/IStock

Батьки думають, що вони повинні знати всі. Немає нічого поганого в тому, що батько зізнається своїй дитині у тому, що у нього немає відповіді на якесь питання. Це, звичайно, краще, ніж щось вигадувати, адже тоді це може дати зворотний ефект, коли діти підростуть.

Говорити «я не знаю» цілком розумно, але ці слова також повинні супроводжуватися спробою з'ясувати те, що невідомо. Це не так вже й складно зробити. Ми живемо у світі, в якому відповіді майже на всі, що дитина хотів би знати. Всю інформацію легко можна знайти на «суперкомп'ютерах», що знаходяться в кишені більшості людей.

Розцінюйте «я не знаю», як стартовий майданчик для демонстрації дітям сили досліджень, навчання і цікавості. Google в допомогу.

3. «Будь ласка»

@ Oleksandr Pidvalnyi/pexels

Батьки іноді надходять так неначе діти — маленькі слуги. Адже вони зобов'язані робити все, що їм кажуть дорослі, так? Це прояв влади говорить більше про відчайдушної потреби батьків у контролі, ніж про турботу.

Говорити «будь ласка» може здатися простим проявом ввічливості, але для дітей почути це слово від дорослого дуже важливо. Це слово не зменшить влада батька, а збільшить повагу дитини до дорослого.

Батьки, які хочуть виховати чемної дитини, повинні використовувати це слово так часто, як вони хотіли б почути від нього.

4. «Спасибі»

@ LittleBee80/IStock

Всі причини, за якими потрібно говорити «будь ласка, відносяться і до слова «спасибі». Ці слова є основою поваги, а діти, які відчувають себе шанованими, також відносяться і до інших. Крім цього слово «спасибі» — ключовий інструмент для позитивного підкріплення будь-якої справи, яке вже зроблено чи доручено зробити дитині. Його слід використовувати часто.

5. «Мені шкода»

© pixabay

Діти, які не відчувають або пригнічують співчуття можуть зрости хуліганами. Важливо, щоб дитина міг прийняти той факт, що іноді він буває неправий і що його дії можуть призвести до негативних наслідків.

Батьки можуть допомогти дитині розвинути співчуття, вибачаючись за свої власні помилки. Звичайно, це означає, що батьки повинні усвідомлювати свої власні помилки і визнавати, що він не досконалий. Коли дорослі кажуть, що їм шкода, вони цим показують, що визнають емоційну (або, може бути, навіть фізичну) біль, яку вони заподіяли. Вони показують, що важливо прийняти точку зору іншої людини і почати примирення.

6. «Це правда?»

©KatarzynaBialasiewicz/iStock

Це не дуже поширений питання серед батьків, але він повинен іноді з'являтися в розмовах з дитиною. Це одна фраза може допомогти дитині подолати негативні думки і проаналізувати ситуацію тверезо. Наприклад, дитина може сказати, що його ніхто не любить і всі його ненавидять, але ваше питання змусить його задуматися і прийти до правильного рішення ситуації, зваживши всі за і проти.

7. «Так»

© Evolution Labs/Flickr

Батьки повинні говорити «так» більше. Все дуже просто. Занадто часте «ні» показує тільки бажання дорослих відстоювати свою владу. Відмова -це відмінний спосіб утримати дітей і батьків від гарного проведення часу.

Дивна річ трапляється, коли батьки говорять «так» частіше. Мало того, що їх діти ведуть себе краще, вони ще й показують себе досить розумними творчими особистостями. Іншими словами, сказати «так» — один з кращих і надійних способів для батьків стати ближче до своїх дітей.

Але це не означає, що батьки взагалі повинні відмовитися від слова «ні». Очевидно, що бувають випадки, коли з міркувань здоров'я і безпеки дитина повинен бути зупинений гучним і недвозначним «ні!».

8. «Я чую тебе»

@ IPGGutenbergUKLtd/iStock

Іноді причина, по якій діти влаштовують істерику — це те, що вони вважають це єдиним способом бути почутим. Але фраза повинна вийти за рамки коротких слів: «Я тебе чую». Краще всього використовувати її в поєднанні з розумінням їх емоцій: «Я чув, що ти сумуєш, тому що не хочеш лягати спати».

10 фраз, які допоможуть дітям стати більш впевненими
© Deagreez/IStock Мами — це серця і душі сімей. Вони роблять мільйон речей і більше. Вони справжні супергерої. Крім того, вони вирощують впевненість дітей у своїх силах.
10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
© IStock Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали
5 образливих фраз, які не варто говорити дітям
©KatarzynaBialasiewicz/iStock В сучасних методах виховання молоді батьки досі роблять банальні помилки, здатні зашкодити психічному здоров'ю дитини. Часто буває так, що
5 заборонених фраз, які гарні батьки ніколи не скажуть своїм дітям
Виховання – тривалий процес, в якому є багато підводних каменів. І розумний батько повинен вміти їх обійти, адже іноді одна неправильна фраза або слово можуть обнулити
11 заспокійливих фраз, які можна сказати плакав дитині
Дуже важко чути, як плаче власна дитина. Для багатьох дітей плач – це не показник смутку, а прояв емоцій. Коли ви просто говорите: «Перестань плакати!», дитина думає, що
Що робити, якщо дитина плаче: як розумно вирішити проблему чада
©Halfpoint/Istock Якщо дитина плаче, значить він не може висловити свої бажання, почуття та емоції іншим способом. У цьому випадку завдання батьків – навчити дитину