9 фраз, які допоможуть виховати дитину стресостійким
20.04.2019 525 0 newsdaily.org.ua

9 фраз, які допоможуть виховати дитину стресостійким

В закладки

9 фраз, які допоможуть виховати дитину стресостійким

©max-kegfire/iStock

На жаль, навіть самі турботливі батьки не можуть захистити своїх дітей від усіх труднощів і проблем, які зустрічаються в житті. Однак, вони можуть навчити своїх дітей протистояти стресу. Сьогодні ми розповімо вам, які фрази допоможуть розвинути в дітях стресостійкість.

«Це було не легко, але ти впорався»

Завжди помічайте і хваліть старання дитини. Таким чином малюк зрозуміє, що може впоратися навіть зі складним завданням. Це може бути що завгодно: перша прочитана книжка, досягнення в спорті, відмінне виконання контрольної роботи і т. д.

«Спробуй впоратися сам, але знай, що я завжди поруч»

Коли ваша дитина стикається з труднощами, ви повинні вселити в нього хоробрість і показати, що ви вірите в його успіх. Нехай він спробує самостійно впоратися з проблемою, але якщо у нього не вийде, ви завжди приходите на допомогу. Наприклад, якщо мова йде про домашнє завдання, і ваша дитина повинна вирішити складний приклад, дайте йому можливість спробувати, а не виконуйте завдання за нього.

©monkeybusinessimages/iStock

«Як би ти вирішив цю проблему?»

Задавайте дитині відверті запитання, щоб навчити його протистояти труднощам. Розвивайте у своїй дитині навички вирішення будь-якої проблеми. Пам'ятайте, що ви не завжди будете поряд і з часом малюк повинен буде самостійно справлятися з різними ситуаціями.

«Згадай, чому ти вже навчився»

Допоможіть дитині знайти упевненість в своїх силах, нагадавши про навички, які він вже освоїв: це може бути читання, письмо, зав'язування шнурків, основ математики і т. д. Це допоможе дитині відчути свою майстерність і зберегти мотивацію для подальших досягнень.

©Maximkostenko/iStock

«Мені потрібна твоя допомога»

Незалежно від віку вашої дитини знайдіть для нього завдання, з яким він може впоратися, щоб допомогти вам у чомусь. Це може бути прибирання, прання, готування, фарбування стін і інші домашні справи. Це допоможе малюкові розвинути певні навички і зрозуміти, наскільки важлива його роль у сім'ї.

«Чим тобі допомогти?»

Якщо ви бачите, що дитина не може впоратися з проблемою самотужки, запропонуйте свою допомогу. Нехай дитина сама вирішить, яким чином ви йому допоможете. Не намагайтеся зробити все за нього. Головне – показати дитині, що ви завжди поруч.

©max-kegfire/iStock

«Ти виглядаєш засмученим. Хочеш поговорити?»

Якщо ви бачите, що ваша дитина чимось засмучений, допоможіть йому виплеснути емоції, розповісти про проблеми і відкритися. Шукайте рішення разом. Іноді, щоб заспокоїтися, малюкові потрібно лише ваше розуміння, обійми і турбота.

«Мені теж було важко, але я знаходив рішення»

Поділіться з дитиною власним досвідом вирішення різноманітних проблем. Дайте йому зрозуміти, що не з ним одним трапляються неприємні ситуації. Розкажіть, як вам вдається уникати смутку і розчарування.

«Тобі треба відпочити»

Якщо ви бачите, що ваша дитина схвильований, засмучений або пригнічений, запропонуйте йому відпочити і зняти стрес. Виїжджайте на природу, грайте в активні ігри, відвідайте найцікавіші місця. Влаштуйте дитині емоційне розвантаження, щоб налагодити його настрій.

© StockRocket/iStock

Візьміть на замітку згадані вище фрази, які допоможуть вам виховати сміливого і стрессоустойчивого дитини.

8 порад, які сприяють незалежності дитини
©Maximkostenko/iStock Хочете, щоб ваша дитина виріс сміливим, впевненим і незалежним? Тоді зверніть увагу на рекомендації по правильному вихованню дітей, якими ми
10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
© IStock Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
Які фрази ранять ваших дітей?
© IStock Виховати дитину сильною, незалежною, освіченою і щасливою особистістю — завдання із зірочкою. Як відомо, більшість психологічних проблем формуються саме в
7 способів виховати дитину лідером
© BrianAJackson/iStock Сьогодні успішні бизнесвумены вважають, – щоб виховати вашу дитину лідером, необхідно своїм особистим прикладом мотивувати його на перемоги і
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть