Чому так багато одружених чоловіків бояться дружити з жінками
01.06.2019 912 0 newsdaily.org.ua

Чому так багато одружених чоловіків бояться дружити з жінками

В закладки

Чому так багато одружених чоловіків бояться дружити з жінками

© Jovanmandic/iStock

Якщо вірити народній мудрості, не лише не існує жіночої дружби, але і дружби між чоловіком і жінкою. При цьому великий класик Артур Конан Дойл висловився з цього приводу ще більш категорично: «Дружба між чоловіком і жінкою не робить честі чоловікові і позбавляє честі жінку». У суспільстві, в якому хлопчиків з дитинства вчать розглядати жінок як сексуальний об'єкт і розкривати свої почуття тільки в романтичні стосунки, дружбу між чоловіком і жінкою без сексуального підтексту, просто немає місця.

Більше того, існує стереотип, що єдиною подругою одруженого чоловіка може бути тільки його дружина, а ось дружба одруженого чоловіка і вільної жінки — це взагалі нонсенс.

40-літній туристичний агент з Сан-Франциско по імені Келсо розповів ресурсу Fatherly, що у нього є друзі жіночої статі, до яких його дружина нормально ставиться. «Якщо б це була, наприклад, самотня мама, то думаю, що дружина підняв прапор зі знаком «стоп». Вона швидше за все подумала б: «Чому вона не дружить з такими ж жінками, як вона сама? Навіщо їй потрібно спілкуватися з одруженими чоловіками?» — сказав Келсо.

При цьому багато одружені чоловіки сходяться на думці, що нормально мати подруг з «минулого життя», тобто тих, хто з'явилися ще до знайомства з дружиною, а ось заводити нових — це не зовсім пристойно.

Також, важливим фактом, «легализирующим» дружбу чоловіка і жінки, є спільна робота або інтереси, і той до пори до часу.

© nd3000/IStock

IT-фахівець Скотт з Лос-Анджелеса розповів, що дистанціювався від своїх подруг, дізнавшись, що така дружба не подобається його дружині.

«Думаю, що як мінімум половину жінок не влаштовує, коли їхні чоловіки дружать з дівчатами», — сказав Скотт.

Вся справа в тому, що в сучасному західному суспільстві прийнято виховувати хлопчиків, впевнений психолог Чак Шеффер.

«Єдиний варіант, при якому хлопчикам дозволено відчувати і демонструвати емоції, це романтичні стосунки», — розповів експерт.

До початку 90-х років минулого століття не проводилося ніяких спеціальних досліджень на тему дружніх стосунків чоловіків та жінок. В ході опитування, проведеного в 2016 році, з'ясувалося, що в таких відносинах чоловіки дійсно набагато частіше дружать з дівчатами, яких вважають привабливими і з якими можуть уявити більш близькі стосунки. Це одна з головних причин, по якій сучасні дівчата все частіше воліють дружити з чоловіками-геями.

В ході ще одного дослідження також було доведено, що чоловіки набагато частіше відчувають сексуальний потяг до своїх подруг, навіть незважаючи на їхній сімейний статус. Вони також більш схильні уявляти, що між ними існує взаємне тяжіння.

При цьому чоловіки, виховані в релігійних сім'ях, з дитинства запам'ятовують, що секс — це гріх, а будь-які стосунки з жінками поза шлюбом аморальні. Інші ж просто не хочуть ризикувати своїм шлюбом, знаючи, що їхня дружба з жінками викликає дискомфорт у їхніх дружин. Чоловіки також побоюються того, що їх поява в громадському місці з привабливою жінкою наодинці може стати приводом для домислів і чуток. Реалісти ж просто впевнені, що не зможуть встояти перед жіночими чарами, а тому воліють триматися подалі від спокус. Є також відсоток чоловіків, які бояться бути неправильно понятими або ж стати об'єктом помилкових звинувачень, особливо в світлі популярності руху #MeToo. І така відмова від спілкування з жінками далеко не на користь представникам сильної статі.

«Зі свого особистого досвіду і досвіду колег я бачу, що рівень самотності, брак спілкування і схильності до суїциду серед чоловіків катастрофічно зріс. Їм складно заводити емоційні відносини. Єдиний спосіб навчити їх цього — це спеціальна терапія», — говорить Шефер.

«Дивно, наскільки наше дитинство впливає на наше доросле життя і як ми на підсвідомості засвоюємо, що не можна дружити з дівчатками. Сподіваюся, що дуже скоро цей стереотип вдасться залишити далеко позаду», — говорить психолог Джон Пол Гаррісон.

Читайте також 8 явних ознак того, що дружбі прийшов кінець

5 міфів про стосунки між чоловіком і жінкою
©Jasmine Wallace/Pexels Як відомо, 2 з 3-х шлюбів закінчуються розлученням, а все тому, що багато пар досі не мають чіткого уявлення про те, як будуються міцні і ніжні
Як вийти з токсичних відносин з чоловіком-маніпулятором
©yacobchuk/IStock Ви відчуваєте емоційний тиск з боку свого партнера? Він контролює ваші дії і намагається керувати вами? Найімовірніше, ви зіткнулися з
Чому собаки більше люблять жінок, ніж чоловіків
©Pixabay Собаки можуть бути кращими друзями людини, але вони, безсумнівно, воліють жінок. Будь-який власник собаки підтвердить вам, що його вихованець дозволяє гладити
Варто дружити зі своїм колишнім, – думка експертів
©Pixabay Коли стосунки закінчуються, одна з найважчих речей, до яких вам доведеться пристосовуватися, це те, що людина, який колись був величезною частиною вашого життя,
4 кроки до успішних стосунків, які ви ніколи не побачите у фільмах
©g-stockstudio/iStock Як правило, в романтичних фільмах показують ідеальні стосунки між чоловіком і жінкою, у той час, як у реальному житті все відбувається зовсім
Експерти з'ясували, як вибір лікаря жіночої або чоловічої статі впливає на вас
© Ridofranz/iStock Дослідники з Гарварду з'ясували, що у жінки медики рятують більше життів, ніж чоловіки, оскільки вони суворіше дотримуються правил і знаходять більш