10 порад батькам щодо видачі кишенькових грошей дітям
14.04.2019 719 0 newsdaily.org.ua

10 порад батькам щодо видачі кишенькових грошей дітям

В закладки

10 порад батькам щодо видачі кишенькових грошей дітям

© IStock

Досягаючи певного свідомого віку діти повинні навчитися правильно ставитися до грошей і розподіляти їх з розумом, при чому почати заглиблюватися в основи фінансової грамотності можна з грошей на кишенькові витрати.
Буде набагато краще, якщо поводження з грошима дітей навчать батьки, а не вчителі, друзі або навіть роботодавці. Дитина якомога раніше повинен освоїти прості принципи планування витрат та формування бюджету, щоб уникнути можливих проблем у подальшому.

Ці прості, але дієві поради допоможуть вам створити правильні стосунки між дитиною і його першими кишеньковими грошима.

Давайте дитині його власні гроші

Не шкодуйте давати дитині невеликі суми на кишенькові витрати, щоб він міг на власному досвіді навчитися їх витрачати в потрібне русло, кропити або вкладати. Починати можна коли завгодно: з того моменту, як дитина навчиться рахувати, піде в перший клас чи буде їздити до школи самостійно.

Складіть план видачі грошей спільно з дитиною

Обговоріть безпосередньо з дитиною всі нюанси видачі його особистих грошей, встановіть періодичність і суму, поясніть дитині його нові можливості і підкажіть, як краще розпоряджатися бюджетом.

Не використовуйте гроші в якості мотивації і не позбавляйте їх в якості покарання

Дотримуйтесь умов, які ви обговорювали з дитиною. Не позбавляйте дитину кишенькових грошей в якості покарання і не платіть йому за допомогу по будинку і хороші оцінки, оскільки в даному випадку гроші не повинні служити предметом мотивації або навпаки.

Не переборщуйте з контролем витратою

Ваше головне завдання – дати дитині свободу вибору, навчити його самостійно розпоряджатися фінансами в реальних ситуаціях, тому не варто захоплюватися контролем його особистих коштів. Якщо дитина зайде в глухий кут, він сам прийде до вас за порадою і тоді ви зможете проаналізувати його розтрати і, при необхідності, скоротити видається суму.

Познайомте дитину з скарбничкою

Розкажіть дитині про суть накопичень і власному досвіді в цьому питанні. Напевно він мріє про новому велосипеді, іграшці, гаджеті і т. д. Запропонуйте дитині відкладати частину кишенькових грошей на щось істотне, а потім підрахуйте скільки для цього потрібно часу. Спостерігайте за успіхами дитини і поверніться до обговорення через місяць, щоб проаналізувати результати.

Обговоріть ваш внесок у велику покупку дитини

Якщо річ, на яку збирає ваша дитина занадто дорога, домовтеся про те, що, коли він накопичить половину або третину суми, ви додати решту. Це послужить відмінною мотивацією.

Дозвольте дитині оплачувати частину своїх особистих витрат

По мірі дорослішання поясніть дитині, що тепер частина кишенькових грошей він повинен витрачати на власні потреби, а не тільки на те, що йому хочеться. Це може бути проїзд, квитки в кіно, мобільний зв'язок, обіди і т. д. згодом список буде зростати і досягне того, що дитина буде повністю відповідальний за свої витрати.

Оптимізуйте витрати дитини

Поясніть дитині поняття оптимізації витрат, приведіть наочні приклади і розкажіть, що потрібно робити для того, щоб мати більше грошей у вільному доступі.

Станьте головним прикладом для дитини

Пам'ятайте, що діти – дзеркальне відображення своїх батьків, схильні все за ними повторювати і брати приклад, тому ваші рекомендації та поради спрацюють лише у тому випадку, якщо дитина побачить, що ви і самі їх дотримуєтеся.

Запропонуйте дитині спеціальні курси

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина з ранніх років розумівся на основах фінансової грамотності і знав усе, що необхідно знати про гроші – запропонуйте йому піти на спеціальні курси і тренінги разом з вами, де професіонали доступно все пояснять у форматі захоплюючої гри.

Починайте вже сьогодні закладати в свідомість дитини правильні принципи володіння бюджетом і в майбутньому він буде вам дуже вдячний.

На що діти витрачають кишенькові гроші і як їх навчити поводитися з ними правильно
Як навчити дитину поводитися з грошима? Чим раніше ви задастеся цим питанням, тим краще. Фінансова грамотність – це дуже важливий для життя навик, тому відточувати його
Як навчити дитину правильно розпоряджатися грошима
Кожен батько розуміє, що прийде час, коли дитини потрібно буде пояснити, що таке гроші, як ними правильно розпоряджатися, звідки вони беруться, і чому не завжди можна
Як з появою дитини заощадити гроші: поради для фінансового благополуччя мам
© grinvalds/IStock Як навчитися економити гроші і перестати їх витрачати на вітер? Сім'ї, в яких народилася дитина, часто замислюються про те, щоб скоротити витрати. Але
5 фінансових уроків, яким варто навчити своїх дітей
@ zenstock/IStock Діти, які вміють поводитися з грошима, виростають у дорослих, які вміють поводитися з грошима. Ось чому фінансова грамотність – це те, чого батьки
Як навчити дитину цінувати гроші
© Photodjo/iStock У світі кредитних карт, онлайн-банкінгу, податкових кодексів, інвестицій та пенсійних планів йти в ногу з грошима може бути непросто для дорослих, а тим
Корисні поради по вихованню від бабусі 16 внуків
Автор проекту The Honest Body Project і фотограф Наталі Маккейн, відома в першу чергу тим, що закликає жінок полюбити своє тіло, попросила свою бабусю поділитися