Скоро в дитсадок: психологічна підготовка дитини до нового події
03.06.2019 678 0 newsdaily.org.ua

Скоро в дитсадок: психологічна підготовка дитини до нового події

В закладки

Скоро в дитсадок: психологічна підготовка дитини до нового події

Ви збираєтеся віддати свою дитину в дитячий сад, але не знаєте, коли це зробити краще? Більше того, ви навіть не здогадуєтеся, що необхідно зробити для того, щоб ваше чадо відчувало себе в дитячому саду комфортно? Нижче наведено рекомендації, які допоможуть підготувати дитину до безхмарним буднях в дитячому саду в компанії однолітків.

Орієнтовно в 3 роки діти проходять кризовий період — малюки усвідомлюють своє «я», але їх бажання проявити свою самостійність не відповідає здібностям тверезо оцінити ситуацію і свої можливості. Звичайно, так званий «криза 3-х років» може статися трохи раніше чи трохи пізніше зазначеного терміну. Щоб бути впевненими, що ваша дитина увійшов у цей непростий період, спостерігайте за ним. Це допоможе вам зрозуміти, коли краще віддавати його в дитячий садок. Зокрема, дитина повинна відправитися в дитячий заклад, до або після «кризи трьох років», а період звикання у дитячому садку краще пройде восени.

Як підготувати дитину до дитячого саду

  • Регулярно показуйте своєму чаду мультфільми, фільми та фотографії із зображенням дітей і вихователів у дитячому садку.
  • Згадайте своє дитинство. Як часто траплялося таке, що ви, будучи дитиною, потай чули розмови своїх батьків? Не забувайте, що дитина може почути ваші бесіди, тому ніколи не кажіть про дитячому садку в негативному ключі. Самій дитині краще давати позитивні установки, розповідаючи, що дитячий сад-це місце, де його чекають нові знання і веселе проведення часу. Однак, не перестарайтеся, адже діти завжди чують фальш.
  • Розкажіть дитині про правила та устрій життя в дитячому саду. Поступово вводите своє чадо в курс справи: прогулянки та післяобідній сон, нянечки та іграшки. Ваша дитина повинна розуміти, що його чекає в дитячому саду.
  • Ваша дитина повинна прийти в садок вже володіючи деякими навичками, які полегшать його життя в новій обстановці. Тому обов'язково розвивайте в ньому самостійність.
  • Збудуйте свій повсякденний режим життя так, щоб і ви, і дитина були готові до регулярного відвідування дитячого садка. Вихідні — не виняток.
  • Перед відходом до сну обговоріть з дитиною, який одяг він хоче одягнути завтра в дитячий сад, яку іграшку йому необхідно принести з собою, обговоріть майбутній день.

Якщо ваше чадо починає вередувати і не збирається так просто йти в дитячий сад, то використовувати такі прийоми:

  • наприклад, розкажіть, що його або її улюблена іграшка хоче сходити в гості до інших іграшок, які живуть у дитячому садку;
  • потрібно передати щось вихователю;
  • кухар спеціально для нього або неї приготував смачний обід і його просто необхідно спробувати.

У разі, якщо малюк не хоче вставати з ліжка, щоб збиратися в дитячий сад — можна вдатися до такого способу: будите дітей, включаючи в іншій кімнаті їх улюблений мультик. Почувши голоси улюблених героїв, дітки швидко встати з ліжка. Крім цього, якщо дитина любить вранці поніжитися в ліжку, то, знаючи це, будіть його раніше.

Якщо ваша дитина важко переносить розставання з одним з ваших родичів або одним з батьків, то не опускайте, щоб саме цей чоловік відводив малюка в дитячий садок. Таким чином, ви вбережете себе від несамовитих сцен, а дитину від негативних емоцій. У разі, якщо дитина не бажає сам одягатися, то обов'язково допоможіть їй. При цьому, не забувайте хвалити його і говорити йому, що він уже вміє одягатися, як дорослий.

Саме від батьків залежить те, як почуватиметься дитина в дитячому саду. Почніть підготовку до дитячого саду заздалегідь, тоді ви і ваша дитина позбудетеся від будь-яких незручностей.

Як вибрати правильний дитсадок для своєї дитини
© Andrey_Kuzmin/IStock Вибір найбільш відповідного дитячого саду для дитини може здатися досить складним завданням. Однак, вам буде простіше визначитися, враховуючи такі
Як підготувати дитину до дитячого саду
© Nadezhda1906/IStock Те, що дитина почне ходити в дитячий садок, – важлива подія для всієї родини. Багато матері і батьки переживають і радість, і деякі побоювання на
5 ознак того, що ви обрали дитині поганий дитячий садок
© olesiabilkei/IStock Перед кожним батьком дитини 2-3 років гостро стоїть питання, в який садок віддати малюка і на які нюанси варто звернути увагу в першу чергу перед
6 типових майбутніх мам, які зустрічалися кожному
Під час вагітності кожна жінка десятки разів відвідує лікарів, здає аналізи і відвідує курси молодих батьків. За 9 місяців можна зустріти на своєму шляху сотні таких же
Як зробити відвідування ресторану з дитиною приємним проведенням часу
Тобі здається, що перешкоди, з якими стикається Том Круз в бойовиках серії «Місія Нездійсненна» — ніщо порівняно з тими проблемами, які на тебе чекають, якщо ти раптом
7 важливих моментів, які варто враховувати при виборі дитячого садка
© Andrey_Kuzmin/IStock Дитина проводить в дитячому саду майже весь день, тому при його виборі потрібно враховувати не тільки місце розташування виховного закладу. В першу