Як подати на аліменти у шлюбі: особливості шлюборозлучного процесу
01.06.2019 37 0 newsdaily.org.ua

Як подати на аліменти у шлюбі: особливості шлюборозлучного процесу

В закладки

Як подати на аліменти у шлюбі: особливості шлюборозлучного процесу

©Pixabay

Ваш шлюб тріщить по швах, і ви серйозно замислюєтеся про розлучення? Виходить, незабаром вам доведеться подумати і про те, як правильно подати на аліменти. Ми підкажемо, як подати на аліменти, навіть перебуваючи у шлюбі.

Вміст матеріалу

Навіщо подавати на аліменти, не розриваючи шлюб

Іноді трапляється так, що подружжя, юридично продовжуючи перебувати у шлюбі, за фактом давно живуть окремо. Розлучення – процес тривалий і трудомісткий, тому багатьох влаштовує такий формат відносин. Але якщо у подружжя є діти, то обов'язки по їх утриманню в однаковій мірі лягають і на батька, і на матір.

На аліменти у шлюбі може подати:

• жінка, у якої є довідка про вагітності;
• чоловік, який втратив працездатність;
• дорослий, який проживає з дитиною до 18 років, у якого є група інвалідності;
• чоловік, який проживає з дитиною, чий вік ще не досяг трьох років.

Нажаль, іноді виникають і такі ситуації, коли один з батьків виявляється недобросовісним і ухиляється від утримання дитини до 18 років. У такому разі другий з батьків теж має право подати на аліменти й у шлюбі.

Як правильно подавати на аліменти у шлюбі

Якщо батько або мати дитини вирішили подати на аліменти, їм потрібно звернутися до нотаріуса. Він допоможе грамотно скласти спеціальний документ, який підтверджує згоду на виплату аліментів. Також нотаріус допоможе узгодити частоту і строки виплати аліментів, їх розмір. При цьому абсолютно не важливо, перебувають батьки у шлюбі або розлучені.

Якщо мирно домовитися між собою у батьків не виходить, то завжди можна звернутися до суду. При цьому потрібно буде скласти позов, де необхідно грамотно і детально викласти всі вимоги. Позовну заяву можна складати у довільній формі, але до нього треба прикласти всі необхідні документи та довідки, а саме:

• паспорти всіх членів сім'ї;
• свідоцтва про народження дітей;
• довідки про середній дохід кожного з батьків;
• копії чеків та квитанцій, що підтверджують витрати на утримання дітей.

Суму аліментів потрібно вказувати точну, при цьому її необхідно обґрунтувати документально.

З кого можна вимагати виплату аліментів

Крім стягнення коштів на утримання дітей з батька, їх можна також вимагати і з інших членів сім'ї. Наприклад, якщо чоловік один утримує сім'ю і дітей, то він має право подати на аліменти на дружину.

Також до виплати аліментів можуть примушувати:

• сестер і братів малолітніх дітей;
• дітей старше 18 років;
• онуків;
• дідусів і бабусь.

Фактично, допомагати утримувати дитину може будь-який повнолітній член сім'ї.

Як подати на аліменти, якщо шлюб не оформлений

Дуже часто пари живуть у так званому «цивільному» шлюбі, і свої відносини не оформляють офіційно. Тим не менш, іноді один з співмешканців виявляється у важкій ситуації. Тоді він може звернутися до суду для призначення йому фінансової допомоги у вигляді аліментів. Щоб подати на аліменти у цьому випадку, крім звичайного пакету документів знадобиться також висновок про встановлення батьківства. У деяких випадках потрібен документ про усиновлення.

Якщо суд задовольнив вашу вимогу про виплату аліментів, не потрібно розслаблятися. Ви, як позивач, повинні постійно контролювати ситуацію. А батьки, які виплачують гроші на утримання дитини, повинні пам'ятати про свої обов'язки. Адже за невиконання рішень суду може очікувати заборону на виїзд з країни або навіть кримінальна відповідальність.

Читайте також Вибачення чоловіка: міф чи правда, і як їх отримати

5 типів розлучених батьків, яких хоч раз зустрічали всі ми
© Thiago Santos/iStock Шлюби руйнуються частіше, ніж хотілося б. І важко передбачити, яким буде батько в розлученні, але це може статися з кожним. Тому ви або ваші діти
Як зберегти зір при роботі за комп'ютером
Як зберегти зір при роботі за комп'ютером
Як зберегти зір при роботі за комп'ютером
31.03.19 Поради про саморозвиток
© UberImages/iStock Зберегти зір за комп'ютером не так вже й легко. Адже кожен день очі стикаються з цифровим напругою. Self розповідають, як виправити ситуацію.
Що робить шлюб щасливим, – думка експертів
©Ivanko_Brnjakovic/iStock Щасливий шлюб – це не даність, а результат вашої з партнером спільної роботи над відносинами один з одним. Як відомо, в сучасному далеко не всі
5 ознак, що вашим відносинам потрібен розлучення
© grinvalds/iStock Якщо ви не щасливі у відносинах, то варто подати документи на розлучення. Іноді не потрібно чекати на диво. Деякі шлюби спочатку запрограмовані на
Як кинути пити: все про те, що не виходить зробити самостійно
© GeorgeRudy/iStock Алкогольна залежність – проблема багатьох людей, з якою не так вже й легко впоратися. Поради від Lifehack допоможуть вам повернутися до здорового
Як зареєструвати і розірвати шлюб в ЗАГСІ: правила 2019 року
Створення сім'ї – це важливий крок. Кожна людина прагне почати створення сім'ї правильно: ретельно продумує одруження, банкет, одяг і музичний супровід. Хочеться, щоб все