Що краще: вправи на тренажерах або групові заняття
30.06.2019 670 0 newsdaily.org.ua

Що краще: вправи на тренажерах або групові заняття

В закладки

Що краще: вправи на тренажерах або групові заняття

Спорт безсумнівно головна складова здорового способу життя. Я, наприклад, постійний відвідувач тренажерних залів. У минулому також ходила на групові заняття, ну і постійно займаюся з тренером. Мені є, що розповісти читачам newsdaily. Так, що краще: вправи на тренажерах або групові заняття? Спробую розібратися в цих питаннях далі.

Вміст матеріалу

Чому спортзал краще домашніх тренувань?

© Bojan89/iStock

Наведу вам переваги тренувань у залі, які засвідчать вас у тому, що спортзал — це найкраще місце, щоб привести своє тіло в порядок.

Переваги тренувань у тренажерному залі

Безсумнівно, що не можна переоцінити користь занять в тренажерному залі, де все говорить про здоров'я і навколо стільки людей, які підтримують один одного і мотивують. Наведу переваги занять в залі, які переконають вас, що це кращий варіант.

 1. Атмосфера. Ви знаходитесь в атмосфері підйому, і це мотивує вас робити все краще і самовдосконалюватися. Ви бачите інших людей навколо себе, і ви віддаєте всі свої сили на кожному сеті, тому, коли люди дивляться на вас, вони захоплюються вами.
 2. Обладнання. Вам необов'язково витрачати багато тисяч на дороге спортивне обладнання. У спортзалах є все для вас. Незалежно від того, чи ви хочете велика кількість кабелів або тренажер для прокачування спини, у спортзалі у вас буде все. Це значно розширює список варіантів вправ, які ви можете виконувати під час тренувань.
 3. Підтримка. У спортзалі завжди є люди, і якщо вам коли-небудь знадобиться допомога, ви обов'язково знайдете підтримку. Це вкрай важливо для забезпечення належної безпеки при підйомі великих ваг, приміром, штанги.
 4. Гантелі. Це може ставитися до обладнання, але я дивлюся на це як на іншу категорію, тому що гантелей може бути дуже багато, і всі вони дуже різні. Занадто дорого купити собі великий набір гантелей для тренувань будинку. Це ще й одна величезна перевага для тренування в тренажерному залі. Гантелі дають більший діапазон руху і більш гнучкі в механіці вашого тіла.
 5. Ціна. Іноді набагато дешевше придбати членство в тренажерному залі на рік, ніж купити досить обладнання для домашнього тренажерного залу.
 6. Зручність для клієнтів. Тренажерні зали пропонують такі речі, як протеїнові коктейлі, рушники, денний догляд, солярій, масаж і парильні. Це не всі необхідні речі, але вони роблять ваше спортивне подорож більш захоплюючим.

Недоліки тренувань в домашніх умовах

Звичайно, тренування вдома — це зручно, на перший погляд, дешево і здається, що займатися можна коли завгодно, без необхідності їздити в зал. Але домашні тренування не позбавлені недоліків. І хай їх не так вже і багато, вони відіграють важливу роль у вашої фізичної підготовки.

 1. Витрати на обладнання. Це найбільш очевидний недолік при обладнання домашнього спортзалу. Створити гарний домашній спортзал може бути дуже дорого, але інвестиції можуть коштувати того, якщо ви готові вкласти в нього тисячі, а іноді і сотні тисяч.
 2. Недолік підтримки. Відсутність людей може бути дуже небезпечним. Ви можете потрапити в пастку власних тренажерів або поранити себе важкими вагами. І добре, якщо ви відбудетеся кількома синцями. Деколи, необережне поводження з устаткуванням або нестача сил може буквально призвести до летального результату.
 3. Мотивація. Може здатися, що поодинокі тренування вдома — найкращий варіант. Там немає нікого, хто вас засудить. Однак і немає нікого, хто буде мотивувати вас на збільшення ваги, поліпшенню показників, більшого числа підходів і т. д. Ви можете найняти персонального тренера і для домашніх тренувань, але подібне обійдеться в рази дорожче, ніж в залі.

Для яких завдань варто брати тренера?

© LightFieldStudios/iStock

Багато в цілях економії вирішують відмовитися від ідеї найму тренера, вважаючи, що цілком зможуть розібратися, вивчивши відео YouTube або порадитися з друзями. Але, всі ми пам'ятаємо, що «скупий платить двічі». Ви наймаєте фахівців, щоб, наприклад, полагодити серйозну несправність в автомобілі або провести складний ремонт будинку? Так, чому з фізичною підготовкою повинно бути по-іншому? Наведу вам переваги занять з тренером, які ви не пізнаєте під час одиночних вправ.

 • Тренер оптимально і професійно підбере програму тренувань для твого статури, з урахуванням всіх проблем зі здоров'ям, щоб не нашкодити організму. Він навіть може розписати харчування для схуднення або ж для набору маси, якщо у нього є необхідна кваліфікація.
 • Найголовніший плюс персональних тренувань полягає в тому, що вони підходять для не дуже відповідальних людей. Пропустити тренування буде складніше, якщо ви знаєте, що заплатили за заняття і вас чекають у залі.
 • Робота з персональним тренером — це завжди цікаво: різноманітність у вправах, насиченість тренування, накопичення корисної інформації як для себе, так і для організму.
 • Робота з особистим тренером проходить набагато інтенсивніше, і видимий результат видно набагато швидше.
 • Техніка виконання всіх вправ набагато краще і якісніше, що призводить до бажаного результату.
 • З'являється величезна мотивація, прагнення стати таким же як і тренер або навіть перевершити його. У деяких навіть виходить.

Для яких завдань потрібні тренажери?

© Vasyl Dolmatov/iStock

Похід в зал завжди пов'язаний з хвилюваннями. Особливо, якщо це подія планується в перший раз. Наведу найбільш популярні і ефективні тренажери для залу і вдома.

Всі тренажерні зали можна умовно розділити на відповідні типами навантаження зони:

 • кардіо (головна мета – скинути вагу і розбудити резерви витривалості організму);
 • силова (тренажери допомагають наростити м'язову масу, створити тонус).

Також інвентар можна умовно розділити на кілька категорій:

 • тренажери – сюди відносять всі пристосування, які націлені на певні групи м'язів, мається на увазі також робота з обтяженнями;
 • снаряди для фітнесу – обручі, набори гантелей різної ваги, м'ячі, степпери і інші жіночі помічники;
 • силове спортивне обладнання – штанги, грифи і млинці.

Основні різновиди тренажерів

Кожен тренажерний зал має кілька різновидів тренажерів. Це допомагає отримати максимум в одному залі і не шукати інші варіанти, які посилюють ефект.

Тренажери поділяють на такі види:

 • кардіотренажери (орбітреки, бігові доріжки та інші агрегати, підвищують витривалість);
 • важільні – в їх конструкції передбачені вільні ваги, які можна регулювати на свій розсуд (або користуючись порадами досвідченого інструктора);
 • блокові – вага вбудований, є рухливий штир, допомагає його регулювати;
 • тренажери, в яких головною рушійною силою є вага спортсмена;
 • силові рами (друга назва – «іменні», як правило, мають свою назву).

Види тренажерів для конкретних цілей

Всі тренажери можна умовно поділити на сегменти м'язів, які вони прокачують. Ось основні:

1. Для преса

Зміцнити м'язи преса, зробити живіт пружним і плоским допоможуть наступні тренажери:

 1. Похила лава.
 2. Гімнастичний ролик.
 3. Шведська стінка з брусами.

2. Для біцепса і трицепса

Дві третини поверхні руки складає трицепс. Щоб його накачати, потрібно приділяти увагу вільним терезам, частіше брати в руки штангу і робити більше підходів. Найкращими помічниками стануть:

 • Блокова рама.
 • Лава Скотта.
 • Бруси.

3. Тренажери для спини, плечей і трапецій

Самим великим м'язовим шаром, що складається з кількох підгруп, є спина. Прокачати її правильно можливо наступними тренажерами:

 • Т-гриф конструкція.
 • Блочний тренажер.
 • Лава для розгинань.

Тренування трицепса буде ефективною тільки в тому випадку, коли кожна з них досконально опрацьовується окремо. Серед тренажерів можна виділити:

 • Звичайні гирі (або гантелі з правильно підібраним вагою).
 • Дельтовидні метелик.

4. Грудні м'язи

Опрацювання грудних м'язів – гарантія того, що через пару років груди буде підтягнутою (якщо, звичайно, займатися правильно і регулярно).

Популярні тренажери для розвитку грудних м'язів:

 • Тренажер Хаммера.
 • Кросовер.

Для яких завдань підійдуть групові заняття?

© fizkes/iStock

Групові заняття фітнесом — хороший метод боротьби із зайвою вагою, тренування витривалості, а також приємного спілкування з однодумцями. Всі сучасні фітнес-клуби пропонують різні групові заняття. Вони діляться на кілька видів залежно від типу навантаження.

1. Аеробні класи

Аеробіка – це набір ритмічних вправ, які виконуються під активну музику. Вправи потрібно робити в такт музики. Відпочинок в такому типі тренінгу — маленький, результат досягається за рахунок постійно виконуваних аеробних рухів. Вважається, що для успіху потрібно тренуватися не менше години.

Вам підійде цей напрямок, якщо ви не можете всидіти на місці, і вам подобається рухатися, а ваша мета — схуднути й зміцнити свій організм.

Якщо у вас є проблеми зі спиною, зверніть увагу на аквааеробіку. Заняття в звичайних аеробних класах можуть ускладнити проблеми зі спиною.

2. Силові класи

Всім відомо, що силове навантаження розрахована на ріст м'язів і збільшення маси тіла. Але, якщо об'єднати силовий тренінг з принципами аеробних занять, вийде цікавий симбіоз, який допоможе зігнати жировий прошарок і промальовувати невеликий м'язовий рельєф. Займаючись в силових класах, вам не стати бодібілдером, але знайти не тільки худорляву, але і спортивну фігуру — легко.

До силовим класів належать такі напрямки як BodySculpt, ABL (для стегон і сідниць), ABX (для преса) та інші.

3. Танцювальні класи

Танцювальні класи підійдуть тобі, якщо ви любите танцювати. Якщо ви хочете вивчати якийсь танцювальний напрямок, вам краще записатися в танцювальну школу. А ось тим, хто просто хоче добре провести час і втратити кілька кілограмів, підійдуть заняття у фітнес-клубі.

Ви можете вибрати те, що до душі: латинські танці, танець живота, боді балет, танець на пілоні, стрипденс або з'єднання пари стилів. Май на увазі, багато ваги ви з допомогою танців не втратите, а от розвинути жіночність, пластику і поліпшити стан фігури у вас точно вийде.

4. Сайкл-заняття

Сайкл – відмінний спосіб схуднути. Це – заняття на велотренажері, в ході якого змінюється ритм їзди. У першу чергу, з допомогою сайкла тренується серцевий м'яз, збільшується витривалість і йде зайва вага. Найбільша навантаження на ноги, сідниці і спину.

Зазначу, що під час тренування абсолютно не потрібно думати, як це відбувається на заняттях танцями, аеробікою або в силових класах, де доводиться постійно контролювати порядок рухів. Тому абсолютно законно вважається, що сайкл – найкращий напрямок для тих, хто втомлюється мізками протягом робочого дня і хоче розумово відпочити.

Є класи для початківців і просунутих спортсменів.

5. Спеціальні класи

До цього напрямку відноситься йога (і її підвиди), пілатес, каланетика, заняття на фітболі, TRX, бодіфлекс, дихальні тренування. Цей пакет тренінгів підійде вам, якщо ви любите статичний тип навантаження або у вас є проблеми зі спиною.

Заняття розраховані, як на вивчення того чи іншого напряму, так і на схуднення і корекції фігури. Винятком, мабуть, є лише йога, яка не дасть швидких результатів у досягненні ідеальних форм.

Чому потрібно комбінувати перше з другим?

© nd3000/iStock

Отже, ви вирішили зайнятися спортом, але не знаєте, вибрати просто тренажерний зал або групові заняття. А, що, якщо я скажу вам, що потрібно вибрати два варіанти?

Розумне і грамотне поєднання занять в групі і індивідуально в тренажерному залі допоможе досягти поставлених цілей у спорті значно швидше. Наприклад, групові заняття pole-фітнес, в яких потрібна фізична сила і гнучкість, можна чергувати з силовими вправами в залі і вправами на розтяжку будинку.

Якщо ви новачок, постарайтеся дотримуватися схеми «3 рази в тиждень силова і кардіо, 1 раз в тиждень аеробіка або йога». Ця схема підготує вас до великих навантажень далі, коли ви прокачаєте силу і витривалість.

Якщо ви новачок, також вибирайте аеробіку з розумом – відмовтеся від змішаних «аеробно-силових» уроків. Додаткова доза присідань і випадів, які присутні майже в кожному такому класі, тільки погіршить стан м'язів ніг. Зробіть ставку на звичайні уроки аеробіки або трекінг на бігових доріжках. Любительки танців цілком можуть бути схожим на латинські танці або Зумбу, але ірландські танці, фламенко і чачача краще залишити до того моменту, поки тіло адаптується до навантаження. Відвідуйте ваші групові уроки відразу після «сили», і не забудьте потягнути м'язи після «спортивного пробігу».

Після півроку тренувань, коли ви зміцнили м'язи і знаходитеся в хорошій фізичній формі, настав час задіяти більш агресивні стратегії. Вам показаний крос-тренінг – схема, яка б містила повтори тренувань не частіше, ніж один раз в тиждень. Так ваші м'язи уникнуть адаптації, а тренування почнуть спалювати жир і нарощувати м'язи набагато швидше, ніж при класичній схемі. Вам доведеться задіяти схеми роздільного тренінгу в тренажерному залі, і відвідувати різні кардиоуроки.

Приклад тренувального плану для просунутих (більше 6 місяців активних тренувань):

 • Понеділок: спина, дельти, прес, сайкл-заняття, спінінга або годину роботи на велотренажері в інтервальному режимі.
 • Вівторок: груди, біцепс, ікри, заняття з танцювальної аеробіки (без степ-платформи) або легка пробіжка.
 • Середа: 1 година стьопа або танцювальної аеробіки середньої інтенсивності, або робота в еліптичному тренажері, стрейчинг або фітнес-йога, або вихідний, якщо відчуваєте втому.
 • Четвер: тренування м'язів ніг і сідниць, груповий урок типу «Кранч» на прес.
 • П'ятниця: кругова тренування в тренажерному залі, або урок типу TBW, Pump, стрейчинг.
 • Субота і неділя – активний відпочинок, можете відвідати 1-2 уроку кардіо середньої інтенсивності, але краще присвятіть свій час активної діяльності на свіжому повітрі далеко від фітнес-клубу.

Поєднуйте фітнес-класи і тренажерний зал грамотно, і ваші зусилля не пройдуть даром – ви станете не тільки стрункішою і сильніше, але і витривалішими. Удачі!

Разом активніше: чому групові заняття фітнесом можуть бути для вас корисніше
© iStock Коли новачки записуються в спортзал, вони часто не впевнені, що їм робити після того, як переступлять поріг будівлі. Одні намагаються визначитися з тим, які
5 причин, чому вам потрібні групові тренування
Рутина і одноманітність можуть застопорити досягнення запланованих резльтатов. Ситуація може дійти до того, що сама думка про заняття і, тим більше, підготовка до нього
Як тренуватися в спортзалі самостійно: гід для одиноких першопрохідців
© GeorgeRudy/iStock Вирішили записатися в спортзал? Похвально! Тепер вам потрібно вирішити, будете займатися з тренером або без. До речі, більшість людей обирають
Як краще тренуватися. Вибираємо між тренажерами і вільними вагами
© champlifezy/IStock Існує величезна кількість способів, як привести тіло у форму і буває важко визначитися з вибором. Найчастіше люди сумніваються з приводу виконання
Чому варто поміняти спортзал: 9 ознак, коли це точно варто зробити
©UberImages/Istock Зміна спортзалу може бути доцільна у тому разі, якщо вас щось в ньому не влаштовує і заважає тренувань. Якщо ви відвідуєте тренажерний зал на
8 помилок, які ми найчастіше робимо на групових тренуваннях
© JackF/iStock Групові заняття дуже ефективні: у тренера є свій план тренування, він показує вам, як правильно виконувати ті чи інші вправи, ви добре смотивированы, так