Як розмовляти з дитиною так, щоб він чув вас
30.04.2019 35 0 newsdaily.org.ua

Як розмовляти з дитиною так, щоб він чув вас

В закладки

Як розмовляти з дитиною так, щоб він чув вас

©Alfira Poyarkova/IStock

Батьки часто стикаються з проблемою, коли діти їх не слухають і не хочуть виконувати їх прохання. Хтось бореться з цим і роздуває з ситуації конфлікт, інші перестають намагатися щось зробити і просто миряться з тим, що діти їх не слухають. Але як виправити це? Якщо ви хочете налагодити стосунки з дитиною, радимо почати робити такі речі:

Не будьте багатослівні

© IStock

Дітям складно слідувати вказівкам батьків, якщо ті говорять занадто багато і абстрактно. Будьте конкретними в словах. Якщо ви хочете, щоб дитина помив посуд, так і скажіть: «Помий посуд». Намагайтеся використовувати не більше трьох слів. Також буде краще, якщо дитина спочатку зробить одну річ, а потім ви скажете про іншого. Якщо вам потрібно, щоб він виконав відразу кілька завдань, чітко позначте їх послідовність.

Залучіть його увагу

Діти можуть робити вигляд, що вас чують, але насправді не брати до уваги сенс сказаних слів. Для того, щоб дитина вас почув, вам потрібно усунути фактори, що його відволікають (наприклад, телевізор), а також бути з ним поруч, щоб побачити по його реакції, чи зрозумів він те, що ви сказали. Погляньте йому в очі під час розмови: якщо буде потрібно, присядьте.

Допоможіть йому, якщо він не справляється

Можливо, він бачив, як ви накривали на стіл, але забув послідовність дій. Не критикуйте його, знову все спокійно поясніть, щоб дитина все зробив правильно.

Дайте йому час на обробку інформації

© SvetaOrlova/IStock

Якщо дитина протягом 7 секунд мовчить після того, як ви йому сказали, це не означає, що він вас не слухає. Йому потрібно це час для того, щоб зрозуміти, як реагувати на почуте і що робити. Багато вчителів у школі застосовують цей метод під час навчання. Вам теж варто використовувати його в звичайному житті.

Не питайте його, може він щось зробити

Ваші прохання повинні бути твердженнями, а не питаннями. Коли ви просите дитину про те, говорите йому, а не питайте про те, чи може він щось зробити. Будьте авторитетом.

Надайте підлітку вибір

Якщо ви виховуєте підлітка, у вас можуть бути проблеми у спілкуванні: нерідко підлітки бунтують і відмовляються щось виконувати. Дайте йому можливість вибору, наприклад: «Ти можеш забратися в кімнаті зараз або пізніше, але тоді ти не зможеш піти погуляти з друзями».

Встановіть чіткі правила в будинку

© IStock

Фахівці радять написати їх на папері і повісити на холодильнику або стіні. Поясніть дитині, що ви від нього очікуєте (а також від інших членів родини). Правила не варто порушувати або корегувати, якщо підліток про це попросить. До того ж варто визначити, до яких наслідків призведе порушення правил.

Не кричіть

Коли терпіння у батьків не вистачає, вони починають кричати на дитину. Але ви й самі могли помітити, що це не допомагає і навіть погіршує ситуацію. Спокійним тоном скажіть йому, щоб він перестав щось робити (або навпаки), не підвищуйте голос і не карайте. Коли він зробить те, про що ви його попросили, подякуйте його, щоб він зрозумів, що це його поведінку ви схвалюєте, що саме так і потрібно чинити. Не говоріть з дитиною, коли самі не можете впоратися з емоціями: дихайте глибоко і заспокойтеся, а лише потім говоріть. Якщо ви все ж зірвалися і накричали на нього, вибачтесь, але будьте тверді в тому, щоб він все-таки виконав ваше прохання.

Зміцнить ваші стосунки

Дитина з великим задоволенням слухати вас і слідувати вашим вказівкам, якщо ви будете з ним складатися в хороших відносинах. Більше часу проводьте разом, спілкуйтеся, дружите – і тоді у вас буде менше проблем з непокорою дитини.

Проявляйте співчуття

© Deagreez/iStock

Дитині важливо знати, що його почуття розуміють. Покажіть йому, що ви саме така людина. Скажіть, що ви розумієте, що йому хочеться подивитися цей мультфільм, але йому все одно потрібно вставати завтра рано в школу.

Секрети спілкування з підлітком

Змусити щось робити підлітка ще важче. Щоб він вас слухав, вам потрібно говорити чесно і відкрито про те, що вас щось турбує в поведінці. Незважаючи на дружні стосунки з дитиною, не варто забувати, що ви – його батько, тому не варто допускати до себе неповаги. Нехай підліток стане тим, ким він себе вважає – дорослим людиною, яка бере на себе відповідальність за свої дії.

Читайте також Як допомогти дитині сформувати свою власну думку

5 кроків, як навчити дитину слухати вас
©bylaurenm.com Ваша дитина перестав слухати вас і виконувати елементарні прохання? Повірте, він не має наміру намагається звести вас з розуму, у його житті наступив
8 лайфхаков, які допоможуть дітям почути вас
© Ridofranz/iStock Скаргу, яку можна найчастіше почути від батьків пов'язана з тим, що діти їх не слухають. Головне не кричати на дитину, а спробувати розібратися в
6 порад з виховання, коли дитина бреше
Вдома і в школі дітям пояснюють, що не можна брехати. Але чому вони продовжують це робити? Хтось мовчить і недоговорює, інші ж брешуть легко, дивлячись прямо в очі
Перевірені правила знаходження спільної мови з дитиною
Коли діти з'являються на світло, вони безперервно ростуть, досягаючи все більшої і більшої незалежності. Вони потребують часточці нашої уваги і, в теж час, відштовхують
Як розмовляти зі своєю дитиною про расизм і насильство
© gpointstudio/iStock Батьки розуміють, що зобов'язані говорити з дітьми на досить-таки делікатні теми. Ви будете обговорювати фізіологію людей, близькість, самооцінку,
Як мотивувати свою дитину ставати краще
© Vasyl Dolmatov/iStock Кожен батько бажає дитині щастя і сподівається, що він виросте порядною і доброю людиною. Діти слухають наші поради і беруть з нас приклад. Життя,