15-хвилинний комплекс вправ, щоб розтягнутися вранці
07.06.2019 787 0 newsdaily.org.ua

15-хвилинний комплекс вправ, щоб розтягнутися вранці

В закладки

15-хвилинний комплекс вправ, щоб розтягнутися вранці

© Nattakorn Maneerat/iStock

На жаль, у багатьох людей в їх стандартних ранкових діях зарядка займає останнє місце. Не встигли, проспали – зарядка скасовується першої. А дарма, адже ранкові вправи на розтяжку – ідеальний спосіб розігріти тіло і підготувати його до насиченого дня.

Всього 15 хвилин і ранкової сонливості як і не було!

Користь ранкової розтяжки

© vadimguzhva/IStock

Для кровообігу: легка розтяжка з ранку допомагає поліпшити кровообіг і насичує всі органи і частини тіла киснем, також допомагає розігнати метаболізм.

Для роботи мозку: поліпшується кровообіг і в мозку, що сприяє поліпшенню концентрації і допомагає бути більш стійкими до стресу протягом дня.

Для гнучкості і пластичності: розтяжка з ранку допомагає «розправити» всі суглоби, які за час сну трохи застоялася і зібрали навколо себе рідину – розтягування покращує кровообіг, відповідно, допомагає живити суглоби і сухожилля, чим покращує вашу гнучкість і грацію.

Кращий час

Немає конкретного часу, коли розтяжка подіє краще на організм, адже кожен з нас – індивідуальний. Вранці розтяжка допомагає прокинутися і підготувати тіло до активного дня, а ввечері – допоможе зняти напругу.

Комплекс вправ

Шия

© POPSUGAR

Почніть з розтяжки шиї: виконайте нахили голови вправо і вліво, доторкнувшись вухом до плеча з кожної сторони, акуратно натисніть на голову рукою, щоб збільшити силу натягу. Після того, як виконайте нахили з натягом в кожну сторону, покрутіть головою по колу – це допоможе розтягнути задню частину шиї.

Верх спини

Склавши долоні перед собою, нахиліть підборіддя до грудей, і, зсутуливши спину, потягніться руками вперед. За відчуттями ви повинні відчувати, як тягнуться м'язи між лопаток.

Читайте також Як з допомогою розтяжки позбутися від болю в ліктях і зап'ястях при рутинній роботі

Грудний відділ

З'єднайте руки в замок за спиною, опустіть плечі і постарайтеся витягнути руки назад.

Поперек + спина

© Pinterest

Стоячи рачки, прогніть спину по-котячому, потім вигніть тому, щоб спина утворила дугу. Стежте, щоб ваші рухи були плавними.

М'язи спини

Випрямити коліна, нахиліться вперед – якщо м'язи ніг сильно напружуються – можете трохи зігнути коліна. Схрестіть руки, обхопивши лікті, постарайтеся розслабитися і повисіти в такому стані деякий час.

Боки

Поставте ноги на ширині плечей, руки витягніть вгору над головою і захопіть лівою кистю праве зап'ястя, плавно нахиліться вліво. Потім, спробуйте ще раз в інший бік.

Стегна

© popsugar.com

Лежачи на підлозі, випряміть одну ногу, а другу підніміть вгору. При цьому, задня частина стегна і спина повинні бути щільно притиснуті до підлоги. Пробуйте максимально випрямити підняту ногу, якщо це дається вам легко, пробуйте притягти її до себе до тих пір, поки не відчуєте дискомфорт. Затримайтеся в такій позі на кілька секунд і постарайтеся розслабитися.

Якщо перерахувати всі позитивні аспекти розтяжки вранці – вийде довгий список. Крім явних плюсів для суглобів, м'язів і сухожиль, це нескладне ранкове заняття покращує також психосоматичний стан, знімає напругу і благотворно впливає на поставу. Потрудіться викроїти 15 хвилин свого часу для приємного ранкового ритуалу!

Читайте також Розтяжка на дому для новачків, яка допоможе швидко сісти на шпагат

6 кращих розтяжок для розслаблення перед сном і пробудження вранці
Йдуть вічні суперечки про те, яка зарядка або розтяжка корисна: ранкова або вечірня? Прихильники ранкової належать до «жайворонків», прихильники вечірній – до «совам».
Чому нам усім потрібна розтяжка і як за допомогою неї стати краще
© Nathan Cowley/Pexels Важке тренування може принести шкоду вашому тілу. Розтяжка до і після тренування розслабить м'язи, зніме напругу. Вона також покращує кровообіг і
7 порад, які допоможуть зробити ранкові тренування приємніше
©GeorgeRudy/IStock Для багатьох людей тренування з самого ранку здаються нездійсненним завданням. Однак, саме ранкові тренування дають найкращий результат і заряджають
Як відпочивати з користю для свого тіла
©Merlas/IStock Збираєтеся у відпустку і хочете відпочити з користю, а не просто пролежати 2 тижні на шезлонгу? Ми дамо вам важливі рекомендації, які зроблять вашу
6 способів поліпшити кровообіг
6 способів поліпшити кровообіг
6 способів поліпшити кровообіг
26.05.19 Поради про саморозвиток
©Anna_Om/IStock Здорова циркуляція крові наповнює нас життєвою силою, покращує колір обличчя, стимулює роботу мозку і виводить токсини з організму. Сьогодні ми розповімо,
5 ранкових звичок, які покращують травлення
© GeorgeRudy/IStock Правильне травлення має чи не вирішальне значення для нашого самопочуття. Дуже важливо встигнути подбати про нього вранці, адже від цього залежить