Важливі моменти, про які варто знати під час другої вагітності
15.05.2019 11 0 newsdaily.org.ua

Важливі моменти, про які варто знати під час другої вагітності

В закладки

Важливі моменти, про які варто знати під час другої вагітності

© socialmediasl444/Flickr

Чи є відмінності між першою і другою вагітністю? Стає легше матусям виношувати дитину, або симптоми залишаються незмінними? Ми нерідко отримуємо поради «досвідчених» жінок, які іноді не відповідають правді і можуть ввести в оману щодо того, що чекає кожну з нас під час другої вагітності.

Редакція Newsdaily.org.ua віддає перевагу довіряти порадам професіоналів, тому ми хочемо поділитися з вами перевіреними фактами про те, якою буде друга вагітність і чим вона відрізняється від першої.

© socialmediasl444/Flickr

Друга вагітність «проявить себе» раніше першої

Після того, як ви народили першу дитину, ваша матка розширилася, і вона не поверне свій початковий розмір. Саме тому ви раніше здогадаєтеся про те, що вагітні, ніж це було в перший раз. Іноді це стає помітним за місяць до того, як було при першій вагітності. Будьте готові до швидкого ходу подій і закуповувати необхідним одягом для вагітних заздалегідь.

Ви відчуєте рух малюка

Ви вже краще знаєте своє тіло і можете розпізнавати ті або інші сигнали. Якщо під час першої вагітності ворушіння малюка ви могли прийняти за рух в шлунково-кишковому тракті, то під час другої ви вже точно знаєте, що це дає про себе знати ваш малюк. Часом подібне відбувається вже на 4-му місяці вагітності.

© Viktoriya Birkholz/Flickr

Читайте також: 7 найбільш поширених ускладнень після пологів

Ви частіше відчуваєте болю в спині

Багато хто повторно рожающие мами скаржаться на сильний біль у спині. Це пов'язано з тим, що після перших пологів у вас сильно розтяглися м'язи черевної порожнини. В результаті зараз з-за низького розташування плода ви відчуваєте біль у спині. Але з нею можна боротися: проконсультуйтеся зі своїм лікарем про те, як це зробити. Також може з'явитися і інший дискомфорт: з-за того, що сильніше матка тисне на сечовий міхур, ви частіше хочете ходити в туалет. Але завдяки вправ Кегеля ви зможете скоротити кількість позивів до сечовипускання.

Ви втомлюєтеся

Звичайно, однією з причин вашої втоми є той факт, що ви вже стали мамою і виховуєте однієї дитини. Але це не єдина причина. Жінки під час другої вагітності часто забувають приймати рекомендовані добавки та вітаміни. Ваш лікар може прописати вам певні препарати для підвищення енергії, не забувайте про них.

У вас буде більше хибних/тренувальних перейм

Чому більше? Тому що під час першої вагітності ви могли перші з них сприймати як ворушіння маляти. Зараз вони більш виражені. І тепер ви точно знаєте, що це – хибні перейми, що їхати через них в лікарню не варто. Цей період протікає легше і швидше.

© Mirlidera/Pixabay

Ваші пологи пройдуть швидше перших

Розкриття шийки матки відбувається швидше, адже ви вже проходили через це. Натреновані м'язи і еластичність шийки матки сприяють тому, що породіллі відчувають менше хворобливих відчуттів, ніж при перших пологах. До того ж відіграє велику роль і те, що тепер ви морально підготовлені до пологів, знаєте, як треба тужитися і дихати, що теж скорочує тривалість пологів. Другі, як правило, тривають кілька годин раніше, ніж перші.

Післяпологові перейми більш болючі

Після народження другого малюка, ви спостерігаєте, що процес відновлення протікає болючіше, ніж у перший раз. Звичайно, все це індивідуально, але багато породіллі запевняють, що з-за того, що матка тепер має менше м'язового тонусу, вони відчували більш хворобливі післяпологові перейми. Але не варто хвилюватися, ваше тіло намагається привести себе в форму. Лікар допоможе вам впоратися з цими симптомами.

Читайте також: 10 речей, яких потребує мама в пологовому будинку

14 фраз, в які вірять жінки до першої вагітності
Перша вагітність для кожної жінки — це дивна пригода, що кожна представляє по-своєму. Багато хто наївно вірять у те, що вагітність -це легко і навіть приємно, але коли
Рекомендації мамам, які допоможуть підготуватися до пологів
© photobac/IStock Підготовка до пологів – дуже ретельний процес, адже ви відповідаєте не тільки за своє життя, але життя малюка. Щоб допомогти вам позбавитися від зайвих
Які щеплення безпечно робити під час вагітності: гід лікаря
© Pixel_away/iStock Під час очікування дитини, жінкам потрібно знати, які щеплення для вагітних безпечні для здоров'я. EVE розповідають все про вакцинації для майбутніх
Як визначити близнюків на ранньому терміні: перевірені методи
©Pixabay Кожній вагітній жінці цікаво дізнатися все про майбутню дитину. І звичайно, усіх майбутніх матусь хвилює питання, як визначити близнюків на ранньому терміні! Ми
Вчені виявили 3 гена, пов'язані з аномальною вагітністю та викиднями
©ollinka/iStock Команда вчених з Інституту Досліджень Центру Здоров'я Макгілл визначили три гени, відповідальних за аномальні вагітності. Результат може дати поштовх до
Вакцинація для вагітних: які щеплення потрібні майбутнім мамам в 2018-2019 році
© Jovanmandic/iStock Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла важливою вакцинація вагітних. Крім того, вона назвала, які щеплення