Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини
24.03.2019 339 0 newsdaily.org.ua

Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини

В закладки

Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини

© shih-wei/iStock

Відчуваєте біль в животі? Причин цьому може бути багато. Все залежить від того, де конкретно локалізується біль. Біль у животі може бути наслідком хвороби або того, що ви з'їли щось «не те». І не варто також забувати, що в животі сконцентрована більша частина органів – потрібно зрозуміти, який з них саме турбує. Якщо виникає різкий і раптовий біль в будь-якій частині живота – негайно зверніться за професійною допомогою до лікаря! Давайте разом розбиратися, чому болить праворуч вгорі живота?

Вміст матеріалу

Біль праворуч вгорі живота може бути викликана саме цими хворобами!

Можливі причини болю в правій частині живота

Для початку, потрібно розуміти, які органи знаходяться в цій частині живота. У верхній правій частині живота знаходяться:

  • печінка;
  • частково – кишечник;
  • жовчний міхур;
  • підшлункова залоза;
  • частина діафрагми.

Будь-яке нездужання або травма цих органів може мати такий симптом, як біль. Отже, давайте розберемося, які хвороби можуть викликати біль праворуч вгорі живота.

Гепатит

© RyanKing999/iStock

Це вірусне захворювання має три типу, які називають різними літерами – А, В, С. і найпоширеніший вірус гепатиту – А. Їм можна заразитися, з'ївши немитий фрукт або будь-яку іншу заражену їжу. Тип частіше зустрічається серед наркоманів, гомосексуалістів або тих, хто близько контактував з ними. Гепатит С часто зустрічається у людей після переливання крові або ін'єкцій, які проводилися базовими інструментами або без дезінфекції. Зустрічаються також токсичний гепатит – від ліків, і алкогольний – при частому і надмірному вживанні алкоголю.

Проблеми з жовчним міхуром

Жовчний міхур – дуже близький до печінки. Головне його завдання – допомагати вам перетравлювати жирну їжу. Він містить у собі жовч, яка утворюється в печінці. При необхідності, міхур впорскує потрібну кількість жовчі в кишечник. Якщо ж функція печінки порушена, або в міхурі утворилися камені – його функція порушується. Це теж може викликати больові відчуття в правому підребер'ї.

Панкреатит

© HearttoHeart0225/iStock

В животі також є підшлункова залоза, яка виробляє шлунковий сік, ферменти та інсулін. Ця залоза може запалюватися і викликати біль. Це захворювання називається панкреатит. Напади болю від панкреатиту часто не приходять одні. Крім болю, хворого може нудити, він буде рясно потіти і може бути, навіть блювота. Така біль часто віддає в спину і стає сильнішою, якщо ви лягаєте.

Проблеми з нирками

Біль праворуч вгорі живота може бути також з-за хвороби нирок. Якщо правій нирці «нездужає» — там запалення, камені або нагноєння – хворіти може і в животі і спині.

Апендицит

© Maksym Azovtsev/iStock

Часто біль справа в животі може викликати запалення апендикса. Такий біль, зазвичай, сконцентрована в одному місці. Вона може локалізуватися також біля пупка. При апендициті також може піднятися температура, з'явитися нудота, блювання, запор або діарея. Якщо у вас схожі симптоми, які тривають довго – зверніться до лікаря. Краще виключити цей діагноз, ніж пропустити важливий час для лікування або операції. Нагноєння апендикса може викликати дуже негативні наслідки, і навіть летальний результат!

Дуже часто, відчуваючи біль у будь-якій частині тіла, ми хапаємося за знеболюючі препарати. А адже це не просто симптом – це спосіб організму повідомити вам, що десь є проблема! Чому болить праворуч вгорі живота? Найкращий спосіб дізнатися – звернутися до лікаря, можливо навіть викликати швидку допомогу, якщо біль сильна. Це убезпечить вас від серйозних ускладнень і дозволить знайти причину і правильне лікування. Будьте здорові!

Читайте також Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми

10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
26.05.19 Поради про саморозвиток
© Cüneyt Genç/Flickr Гастроентеролог Марія Коновалова вважає, що не варто ігнорувати біль у животі, адже деколи вона може бути пов'язана з серйозними проблемами зі
Поширені причини, чому турбує біль внизу живота
© gpointstudio/IStock Чому виникає біль внизу живота? Більшість жінок страждає із-за цього симптому. Але не завжди ми усвідомлюємо, коли потрібно йти до лікаря. Netdoctor
Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми
©Nattakorn Maneerat/IStock Біль внизу живота зліва у жінок може бути ознакою захворювань органів ШКТ, селезінки, яєчників, матки, лівих придатків і т. д. Якщо ви
Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми
© g-stockstudio/IStock Біль внизу живота у жінок виникає часто. Але вона не завжди пов'язана з репродуктивними органами і менструальним циклом. Є ряд інших захворювань,
Причини болю в боці, на які варто звернути увагу
Біль у боці може здаватися тимчасовим незручністю, про який ми швидко забуваємо. Але є причини звернути особливу увагу на неї і дізнатися трохи більше про це.
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або