Я найчарівніша і найпривабливіша: чому жінки так часто недооцінюють себе
11.04.2019 707 0 newsdaily.org.ua

Я найчарівніша і найпривабливіша: чому жінки так часто недооцінюють себе

В закладки

Я найчарівніша і найпривабливіша: чому жінки так часто недооцінюють себе

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

Менш красива, менш хороша, менш успішна ...занадто часто ми девальвуємо свої якості, і відчуваємо себе не понятими навіть друзями. Ми саботуємо самі себе і недооцінюємо те хороше, що у нас є.

Редакція La Repubblica попросила психолога пояснити причину такого жіночого мислення.

©Viktor_Gladkov/iStock

Ми маємо справу з внутрішніми, несвідомими співрозмовниками, яких ми не помічаємо, які критикують нас, девальвують нас, кажуть нам не рухатися. Але є і зовнішній тиск у вигляді культурних стандартів, які визначають, ким ми повинні бути і як виглядати.

Всі навколо говорять, що жінка повинна бути гарною, але не надто порівнянні з партнером. Завжди молодий, але серйозною. Захоплюючою на стільки, щоб не здаватися дивною. І якщо жінка буде домагатися влади, це означає, що вона розчарована відносинами і взагалі фригідна, і навряд чи у неї є шанс досягти чогось нарівні з чоловіками.

Іноді ми самі збільшуємо свій стан. Ми хочемо тримати все під контролем, бути першими, нікому не підкорятися. Ми самі створюємо складні і незручні ситуації, якими важко керувати. І ми перетворюємо їх на випадки, які стають доказом нашої недієздатності. Або ми створюємо надмірно амбітні параметри оцінки, стаємо перфекціоністами і категоричними особистостями.

Потім ми стаємо надчуттєвими до коментарів до критики людей, які живуть поруч із нами і навіть критиці незнайомців. Починаємо турбуватися про те, що вони можуть подумати або сказати про нас. Іноді ми повертаємося до спогадів гірших і безглуздих моментів, коли ми показували себе в не найкращому вигляді. Це кращий спосіб підгодувати страх і знизити самооцінку.

© finwal/IStock

Навіть успіх може бути страшним. Відповідальність важка, вона може «душити», якщо до неї не бути готовими. Таким чином, нерідко ми втікаємо від реальності і закриваємося в своєму маленькому маленькому світі, не вірячи, що все, чого ми досягли насправді чогось варто. Тому що, з-за низької самооцінки, ми більш впевнені в невдачі і мало знаємо про успіх.

Страх успіху і нездатність дожити до нього може призвести до безперервним збоїв. Так, нова дієта може зробити нас привабливішими в очах інших, але ми боїмося, що змінившись ми поставимо під загрозу наші поточні відносини. Просто не знаємо, як справлятися з новими ситуаціями. Таким чином, потерпіти невдачу означає залишитися в своєму безпечному світі, без руху.

Крім того, успіх не користується гарною репутацією через «побічних» ефектів. Кажуть, що успіх пов'язаний з ризиками, розчаруваннями, самотністю. Замість, того, щоб досягти якоїсь важливої мети і підняти самооцінку, ми перетворюємо життя на суцільні жертви. Ми повинні терпіти і бути терплячими — суть жінок минулих століть. Успіх полягає не в тому, щоб стати відомим, багатим і могутнім, а просто досягти того, чого ви хочете, продовжувати рухатися, пишатися собою.

Вийдіть за рамки свого комфортного мірка і погляньте на себе новим поглядом. Тільки ви можете вирішувати ким вам бути, як виглядати і що робити. Ваше життя у ваших руках. Не пропустіть її.

Читайте також Не тільки чоловіча проблема: як перемогти жіночий страх складатися у відносинах

5 тактик для підвищення самовпевненості
5 тактик для підвищення самовпевненості
5 тактик для підвищення самовпевненості
22.05.19 Поради про саморозвиток
©Astarot/IStock Нав'язана сучасними медіа картинка ідеального жіночого тіла змушує потіти в спортзалі кожен день і відмовлятися від улюбленого тортика, але ви все одно
5 етапів життя жінки після викидня
© AntonioGuillem/IStock Втрата дитини відбивається болем на багатьох рівнях. Фізично — боляче, а ось емоційні аспекти викидня набагато глибше, багатогранні і часто
Дівчата і жінки стали відчувати себе менш щасливими, – дослідження
© pixabay.com Щоденні стреси і тиск у соціальних мережах змушують дівчат і жінок відчувати себе менш щасливими, ніж 10 років тому – показує нове дослідження. За останній
Чому собаки більше люблять жінок, ніж чоловіків
©Pixabay Собаки можуть бути кращими друзями людини, але вони, безсумнівно, воліють жінок. Будь-який власник собаки підтвердить вам, що його вихованець дозволяє гладити
Жіноча невірність: міфи, яким ми продовжуємо вірити
©Vasyl Dolmatov/IStock Прийнято вважати, що жінки менш схильні до зрад у відносинах, проте це один з найпоширеніших міфів. Cnn розповідає про найбільш популярних помилках
Дійсно шлюб робить нас щасливими тільки через 20 років
© GeorgeRudy/iStock Дослідники зі штату Пенсільванія і університетів Бригама Янга, проаналізували сімейне задоволення 2034 подружніх пар, (середній вік жінок 35 років,