3 ознаки токсичного людини, маніпулює вами
06.06.2019 578 0 newsdaily.org.ua

3 ознаки токсичного людини, маніпулює вами

В закладки

3 ознаки токсичного людини, маніпулює вами

Як би нам цього не хотілося, але на нашому життєвому шляху нерідко трапляються токсичні люди. Їм може бути друг або родич, але не все відразу розпізнають маніпуляторів. Але якщо ви все-таки виявили, що робити далі? Як поводитися з такими людьми?

Ненсі Ірвін, доктор психологічних наук, вирішила дати кілька порад про те, як вберегти себе від впливу токсичного людини, а терапевт Шеннен Томас розповіла про те, які ознаки маніпулятора, отруює життя оточуючим.

Як діють токсичні люди?

Щоб убезпечити себе від таких особистостей, потрібно знати, як їх розпізнати. Виглядати ці люди можуть так само, як і інші. Вони можуть говорити абсолютно звичайно, надіти маску вашого кращого друга, члена сім'ї або навіть другої половинки.

Токсичні люди – майстри маніпуляції, вони неперевершені актори й досвідчені брехуни. Вони можуть перебувати де завгодно.

Один із способів зрозуміти, чи є у вашому житті токсичний людина чи ні: після спілкування з ним ви будете почувати себе емоційно виснаженим, втомленим. Ви помічаєте, що починаєте залежати від нього, його думки, сумніваєтеся у власному. Токсичні люди хочуть, щоб їх жаліли, щоб хтось інший (а не вони) вирішував їхні проблеми. Вони морально знищують своїх «жертв».

Читайте також: 11 звичок мови тіла, які варто побороти

Є токсичний людина у вашому житті?

Зверніть увагу на своє коло спілкування. З ким ви відчуваєте напруження, дискомфорт? Хто змушує вас злитися, відчувати негативні емоції навіть після звичайної телефонної розмови? Токсичність характерна для людини, яка не в силах брати відповідальність за свої вчинки, вибачатися, який постійно всіх критикує, нав'язується. Нерідко такі особи вживають алкоголь, наркотики, просять вас брехати іншим, контролюють те, що ви робите.

Як він впливає на ваше життя?

Токсичні люди здатні впливати на всі сфери життя знайомого. Багато настільки сліпі і вірять цим маніпуляторам, що починають їх виправдовувати. А адже це негативно відбивається і на те, як ми будемо ставитися до самих себе. Токсичні особистості отримують задоволення від того, що їх «жертви» втрачають впевненості, перестають собі довіряти, любити себе. Ваше життя може перетворитися на хаос і суцільну драму: ви починаєте робити те, чого раніше не робили, брехати, красти або що гірше. Тим самим ви перестаєте бути собою.

Читайте також: 7 дійсно необхідних способів набуття любові до себе

3 конкретні ознаки, що хтось вами маніпулює:

1. Він не винен, винні ви.

Як ми вже говорили, ці особи не будуть вибачатися. Навіть якщо їх вина очевидна, вони виставлять все так, ніби це ваша вина, ніби ви несли відповідальність за ту чи іншу ситуацію. Найгірше те, що «жертви» починають щиро вірити в брехню токсичного людини. Приміром, ваша подруга напилася, влаштувала бешкет, перевернула все догори дном у будинку. А на ранок вона говорить про те, що це ви винні в тому, що сталося: адже не контролювали її вчинки і не встежили за тим, скільки вона випила за вечір.

2. Ізоляція.

Токсичним людям плювати на ваші справи, друзів, вони хочуть, щоб ви якомога більше часу проводили з ними. Тим самим, ви все рідше бачитеся з близькими, приділяєте весь вільний час лише одній людині. Адже йому так потрібно: він не хочеться ні з ким вас ділити.

3. Ви «ходите з ним навшпиньки».

У токсичної особистості – нестабільний емоційний фон. Ви не знаєте, чого від неї очікувати сьогодні, так що намагаєтеся зайвий раз не турбувати цієї людини. Ви ретельно добираєте слова в бесіді з ним, выслушиваете його скарги з приводу тієї чи іншої «надуманої проблеми» (він любить робити з мухи слона). Потім вам доведеться знайти спосіб вирішити його проблему. А якщо маніпулятору щось не сподобається, він може почати критикувати вас.

Як позбавити себе від токсичного людини?

Для початку потрібно встановити межі у спілкуванні з цією особистістю. Ви вже розпізнали її, зрозуміли, що вона погано впливає на вас і ваше життя, значить, з цим потрібно боротися. Відразу припинити спілкування буде складно, так що краще поступово віддалитися від людини.

Зберігайте дистанцію, рідше розмовляйте, зустрічайтеся з маніпулятором. Якщо мова йде про ваших рідних, ви можете відправитися на сімейну терапію і вирішити проблеми зі спеціалістом. Якщо токсичний ваш колишній, змініть номер телефону та адресу електронної пошти.

Оточуйте себе близькими людьми, тими, хто підтримує вас, хто знає про вашу проблему. Будьте щедрі до себе: хваліть за найменшу перемогу над маніпулятором, вибачте собі слабкість, сприймайте все як досвід. Ви витягли урок з цієї ситуації і надалі не будете підпускати до себе токсичних людей.

Читайте також: 3 причини, чому іноді варто хвалитися досягненнями

Як спілкуватися з агресивними родичами без шкоди собі
© composita/ Pixabay Сім'я – це найцінніше і найважливіше в житті людини, але навіть між родичами трапляються конфлікти. Якщо спілкування з близьким проходить важко,
10 ознак, за якими можна дізнатися соціопата
10 ознак, за якими можна дізнатися соціопата
10 ознак, за якими можна дізнатися соціопата
11.05.19 Поради про саморозвиток
© ozge bengu/Flickr Соціопати – люди, які дійсно можуть зіпсувати іншим життя: їм не важливо, близьке це людина, або знайомий. Ніхто не хотів би опинитися в числі їх
4 ознаки, що ваш партнер — нарцис
© FXQuadro/IStock Ви, напевно, чули про такого персонажа з грецької міфології, як Нарцис. Для багатьох це ім'я стало вже прозивним і символізує самозакоханість. На жаль,
8 важливих моментів, на які варто звертати увагу в нових відносинах
© nd3000/IStock Починаючи будь-які нові відносини, ви йдете на ризик, так як не знаєте, чого чекати від партнера. У кожного з нас є свої примхи і недоліки. З чим ми
8 ознак того, що вам заздрить хтось із близьких
© kevinruss/iStock Заздрість – поширене негативне почуття, яке напевно відчував кожен хоча б раз у житті. Якщо ревнощі – це страх втратити щось або когось, то заздрість
Як розпізнати симптоми інсульту і надати першу допомогу
©Pixabay Інсульт – хвороба, при якій потрібно діяти максимально швидко, інакше може бути втрачено дорогоцінний час. Як розпізнати перші ознаки інсульту і що робити до